typy bukmacherskie

Profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki

Adrian Kwiecień
Zaktualizowano:
Oceń artykuł:
0(0 głosów)

Pokolenie 30-latków i 40-latków praktycznie nie pamięta już życia bez Internetu. To potężne narzędzie pozwalające wyszukiwać informacje, zrewolucjonizowało również zakłady bukmacherskie i świat ich graczy. Typerzy na całym świecie dołączają do społeczności online, w których dzielą się swoimi przemyśleniami i poznają punkt widzenia innych typerów. Umiejętne korzystanie z rad, przy jednoczesnej wierze we własną zdolność do analizy jest kluczem do osiągania sukcesów na tym polu. Biorąc pod uwagę, że na grę poświęcamy własne pieniądze, poszukujemy źródeł jak najbardziej wiarygodnych, aby ryzyko utraty naszych środków było jak najmniejsze. Niestety, mnogość forów, grup i stron o tej tematyce przysparza problemów z oddzieleniem tych, które proponują profesjonalne typy bukmacherskie od tych, które nie mają z nimi wiele wspólnego.

Pewne typy bukmacherskie

Marzeniem każdego typera jest dotarcie do źródła, które zapewni mu korzystanie z typów sprawdzających się z bardzo dużą częstotliwością. Nie istnieją typy bukmacherskie, których prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 100%. Po pierwsze, sport charakteryzuje się pewnym czynnikiem losowości, a po drugie, gdyby wszyscy wygrywali, na czym zarabiałyby zakłady bukmacherskie?

Pojęcie pewniaka zostało rozpropagowane przez profesjonalnych typerów bądź tych, którzy do tego miana tylko aspirują. Wszystko po to, aby działać na wyobraźnię początkujących graczy i móc sprzedawać im swoje profesjonalne typy bukmacherskie – pewniaki

Profesjonalne typy bukmacherskie

Ustaliliśmy, że profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki to podoba sytuacja jak ze Świętym Mikołajem. Chcielibyśmy w  niego wierzyć, ale rozsądek podpowiada coś innego. Dobra informacja jest taka, że dobry research pomoże Ci znaleźć profesjonalne typy bukmacherskie. Czym się charakteryzują? W dużym uproszczeniu można nimi nazwać takie typy, które są poparte bardzo istotnymi faktami. Mowa tutaj nie tylko o statystykach gry na wyjeździe, absencjach w związku z kontuzjami czy kartkami, ale również innymi informacjami, często trudno dostępnymi, które sprawiają, że szansa na powodzenie jest dużo większa niż wskazywałby na to kurs wystawiony przez bukmachera. Dobre typy bukmacherskie biorą pod uwagę kilka kluczowych aspektów, takich jak:

  • Forma
  • Bilans bezpośrednich spotkań
  • Miejsce rozgrywania meczu
  • Absencje związane z kontuzjami i kartkami
  • Morale
  • Etap rozgrywek

Czy to informacje, do których nie jesteś w stanie dotrzeć sam? Z pewnością nie jest to takie trudne. Pewne typy bukmacherskie, a przynajmniej takie, które w Twojej opinii mają duże szanse na urzeczywistnienie, mogą być Twojego autorstwa. Jeżeli rozpoczynasz dopiero swoją przygodę z bukmacherką możesz skorzystać z profesjonalnych typów bukmacherskich, które jednocześnie są darmowe. W Internecie aż roi się od stron, które oferują całkiem zgrabnie opracowane typy. Niestety są tez i tacy, którzy próbują zarobić na naiwności niedoświadczonych graczy. 

Z Premium WIĘCEJ Dostaniesz bilety na mecz, freebety i wiele WIĘCEJ!

Dlaczego sięgamy po płatne typy bukmacherskie – pewniaki?

Jesteśmy początkującymi graczami

Nie jest wielką tajemnicą, że profity jakie czerpią typerzy sprzedający swoje profesjonalne typy bukmacherskie w dużej mierze są oparte na naiwności początkujących graczy. Nawet jeśli na starcie idzie nam przyzwoicie, w końcu przychodzi moment, w którym zdajemy sobie sprawę z tego, że osiąganie dużych zysków w krótkim czasie jest bardzo trudnym zadaniem. Idea płatnych typów staje się więc pułapką skrojoną idealnie na niedoświadczonych graczy, którzy posmakowali już wygranych, ale słabsza gra na dłuższym dystansie czasowym pcha ich w kierunku szukania płatnych typów bukmacherskich

Zła seria i chęć odegrania się

Każdy, absolutnie każdy typer, nawet taki, który regularnie notuje znakomite serie wygranych zakładów ma w swojej przygodzie z bukmacherką gorsze chwile. Kilka nietrafionych kuponów z rzędu doprowadza nas do frustracji i chęci odegrania się, bowiem nie potrafimy zaakceptować porażki. To co jedni nazywają ambicją i konsekwencją, inni określają jako początek uzależnienia. Warto wtedy spojrzeć na swoje typy bukmacherskie chłodnym okiem, a pewna przerwa od zawierania zakładów z pewnością może w tym pomóc.

Brak wiary w siebie

Seria przegranych może poważnie zachwiać naszą pewnością siebie jako typera. W naszych głowach dominuje wtedy przeświadczenie, że inni znają się na tej „robocie” lepiej i z pewnością zarabiają wielkie pieniądze. Zadajemy sobie wówczas pytanie czy nie warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia bardziej doświadczonych graczy, którzy na tym polu odnoszą niemałe sukcesy. Przechodzimy wtedy do poszukiwania płatnych typów bukmacherskich w Sieci, licząc, że pewniaki od naszego bukmacherskiego guru pozwolą nam odbić się od dna. „Przecież za to płacę? Jak mógłbym tego nie dostać?” Okazuje się, że prawdopodobieństwo odnalezienia takiego cudotwórcy jest równie duże, co trafienia na żyłę złota. 

Lenistwo, chęć zaoszczędzenia czasu

Wzrastające tempo życia prowadzi do tego, że poszukujemy oszczędności czasu na każdej możliwej płaszczyźnie. Jemy w biegu, kupujemy online, dlaczego zatem nie zaoszczędzić czasu na analizie spotkań i nie zapłacić za to profesjonaliście? Taki jest punkt widzenia graczy, którzy profesjonalne typy bukmacherskie traktują jako niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Dla takich osób typowanie nie jest choćby w najmniejszym stopniu ich hobby, a jedynie sposobem na podreperowanie swoich finansów. Można się również zastanowić, czy nie kryje się pod tym zwyczajne lenistwo. Dla typera, który nie jest zupełnie na początku swojej drogi, prawidłowa i sumienna analiza pojedynczego spotkania staje się po pewnym czasie kwestią kilku minut. Nie ma w niej niczego skomplikowanego – dobre źródła zapewniają niezbędne statystyki, a ich interpretacja nie jest szczególnie wymagająca jeśli na co dzień interesujesz się daną dyscypliną. 

Opcja zrzucenia winy za niepowodzenie na kogoś innego

To coś, co robimy raczej podświadomie. Zakupujemy pewne typy bukmacherskie po to, aby zapewnić sobie komfort psychiczny, bowiem w razie wpadki, winą za nią możemy obarczyć obcą osobę, a nie siebie. Co ciekawe, ewentualny sukces nie przeszkadza nam w tym, żeby przypisać go samemu sobie…

Profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki

Pragnienie dużego, szybkiego zysku

„Droga na skróty prowadzi donikąd” – wielu z Was mogło się już z tymi słowami zetknąć. Może słyszałeś też ludowe powiedzenie o „jedzeniu małą łyżeczką”? Oba wyrażenia mają mniej więcej to samo znaczenie. Pewnym fenomenem jest, że nawet Ci, którzy regularnie czerpią zyski i są w stanie sami wyłowić z oferty legalnych polskich bukmacherów dobre typy bukmacherskie, sięgają po płatne. Jest to związane z chęcią odnotowania nagłej, spektakularnej wygranej, która da finansowego kopa. Regularne wygrane po 20 PLN nie każdego są w stanie usatysfakcjonować. Kumulacją tego może być kupowanie pojedynczych, płatnych typów i… obstawianie ich jako wspólny zakład akumulowany. O sukces może być wtedy wyjątkowo trudno.  

Nieznajomość pojęcia „value bet”

Czy próbowałeś zastanowić się nad tym co odróżnia profesjonalnego typera od takiego, który decyduje się od niego zakupić pewne typy bukmacherskie? Dysponuje lepszą intuicją? Lepszymi źródłami? Okazuje się, że największe różnice wynikają z nieznajomości podstawowych pojęć. Kluczowa okazuje się umiejętność znajdowania wartościowych zakładów czyli popularnych „value bet”. To nic innego jak wyszukiwanie takich selekcji, które charakteryzują się odpowiednio wysokim kursem, w relacji do prawdopodobieństwa jego wystąpienia. Profesjonalni typerzy za pomocą umiejętnego stawkowania potrafią czerpać na nich zyski większe niż straty, osiągając tym samym yield (procentowy zysk).

Dlaczego nie warto kupować płatnych typów bukmacherskich?

Poniżej przedstawiamy dla Was dokładną analizę dlaczego nie warto kupować płatnych typów bukmacherskich. Oto najważniejsze z nich.

Profesjonalny sport jest nieprzewidywalny

„Poziom się wyrównał” – takie wyrażenia traktujesz jako frazesy wypuszczane w eter przez komentatorów sportowych. Rozczarujemy Cię. To nie puste słowa, a najprawdziwsza prawda. Choć nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę, piękno sportu tkwi właśnie w tym, że nie jest do końca przewidywalny. Ile razy widywałeś mecze tenisowe, w których murowany faworyt nie miał swojego dnia i przegrywał z rewelacyjnym kwalifikantem? Ile razy byłeś świadkiem sensacyjnej porażki lidera tabeli z ligowym outsiderem? Faworyci nie zawsze wygrywają! Lista zakładów, nawet z niskimi kursami, które do dziś przeklinasz pod nosem jest z pewnością długa. Nasuwa się więc pytanie: skoro sport jest tak bardzo nieprzewidywalny i pewniaki bukmacherskie w zasadzie nie funkcjonują, jaki jest sens zakupu u kogokolwiek typów? Czy ktokolwiek jest w stanie zagwarantować ci 100% skuteczności? 

Informacje o potencjalnie ustawionym meczu nie są warte 50 PLN

Jeśli mocniej się nad tym zastanowisz, szybko dojdziesz do wniosku, że osoba, która rzekomo posiada wiedzę na temat ustawionego spotkania, na pewno nie dzieliłaby się taką wiedzą publicznie i nie sprzedawała jej za drobne kwoty. Potencjalnie, takie pewniaki dają olbrzymie możliwości i sposobność do uzyskania kolosalnych zysków. Gdyby ich autorzy sami byli pewni, że zapewnią im sukces, z całą pewnością proponowaliby za nie kwoty cztero lub pięciocyfrowe, a nie „pięć dyszek”. Czy nie rozsądniej z ich punktu widzenia byłoby postawić większą kwotę niż narazić się na spadki kursów, związane z „masówką”?

Na płatnych typach zarobi tylko jedna osoba – sprzedający

Jeśli wydaje Ci się, że zakupione typy bukmacherskie sprawią, że droga do bogactwa będzie krótką i przyjemną ścieżką z górki, jesteś w dużym błędzie. Kupno „pewniaków” nie daje Ci żadnej gwarancji sukcesu. Jedyną osobą, która może być pewna tego, ze zrobiła dobry interes, jest sprzedający. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że w sieci funkcjonują dwie grupy graczy sprzedających pewne typy bukmacherskie – tacy, którym naprawdę zależy na tym, aby jego klienci uzyskali dobry typ, poparty rzetelną analizą, oraz tacy, których nie powinno się nazywać ekspertami, lecz oszustami. Znakomita większość z grona penetrującego najgłębsze zakamarki Facebooka czy Instragrama manipuluje swoimi statystykami, a zdarza się, że również fałszuje screeny z wygranymi kuponami przy użyciu programów do obróbki graficznej. Bądźmy szczerzy – nie jest to w obecnych czasach zbyt trudne. 

Nic nie daje takiej satysfakcji jak wygrane dzięki własnej analizie

To naprawdę nie jest takie trudne. Internet daje tak wiele narzędzi do analizy i interpretowania statystyk, że korzystanie z czyjejkolwiek pomocy wydaje się zupełnie nielogiczne. Kontuzje, aktualna forma, statystyka spotkań u siebie i na wyjeździe, bezpośrednie starcia – znalezienie takich danych zajmuje kilka minut. Praca warta kilkudziesięciu złotych? Nie bylibyśmy tego tacy pewni. Już lepiej przeczytać nasz poradnik jak obstawiać mecze – zaoszczędzisz na pewno kilka złotych, które by poszły na płatne typy bukmacherskie.

Możesz stracić podwójnie

Notujesz złą serię i zdecydowałeś się na płatne, profesjonalne typy bukmacherskie od tajemniczego gracza z rzekomo genialną skutecznością? To może tylko pogłębić Twój kryzys. Jak już wspominaliśmy, sport jest bardzo nieprzewidywalny. Nie możesz wykluczyć, że postawisz swoje pieniądze na zakład, którzy okaże się nietrafiony, a jednocześnie poświęcisz jeszcze środki na zakup typów. Zapamiętaj: pewniaki to mit.

Płatne typy bukmacherskie hamulcem rozwoju

Idziemy o zakład, że niewielu z Was pomyślało o płatnych typach w tym kontekście. Decydując się na pójście na łatwiznę i zrzucenie czarnej roboty na kogoś innego, znacznie ograniczasz swoje szanse na to, aby z czasem stać się profesjonalnym typerem. Nie wkładasz w typowanie żadnego wysiłku, nie obliczasz prawdopodobieństwa, nie analizujesz statystyk. Właściwie jakie są przesłanki ku temu by nazywać siebie w tym przypadku typerem?

Bo nikt nie jest w stanie zagwarantować dobrej skuteczności 

Jeśli trafiasz na kogoś, kto z pełnym przekonaniem mówi o tym, że posiada dobre typy bukmacherskie, dzięki którym zbijesz fortunę, nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości, że dopuszcza się kłamstwa. Nikt, absolutnie nikt nie jest w stanie czegokolwiek ZAGWARANTOWAĆ w zakładach bukmacherskich. 

Pewne typy bukmacherskie

Na co uważać w związku z płatnymi typami? 

Nie ulegaj facebookowym naciągaczom

Zbudowanie dużej strony na Facebooku z licznymi reakcjami pod postami nie jest trudne. Na popularnych serwisach aukcyjnych wciąż można „kupić” lajki i komentarze fikcyjnych użytkowników z Indii czy krajów Dalekiego Wschodu. Nie przesadzimy stwierdzając, że 95-97% typerów, którzy sprzedają pewne typy bukmacherskie to oszuści. Bardzo często zdarza się, że ze swoich fake kont rozsyłają wiadomości prywatne do użytkowników grup bukmacherskich czy też fanów popularnych stron. 

Nie wierz w „ustawki”

Łamak, czyli mecz, w którym drużyna prowadząca do przerwy ostatecznie przegrywa jest bardzo prostym i niebezpiecznym narzędziem do manipulacji początkującego gracza. Tego typu zdarzenia charakteryzują się kursami rzędu 20.00 – 30.00 i jeśli są trafione, robią duże wrażenie na postronnych obserwatorach. Edycja postów i możliwość ich usuwania daje sposobność do zaciemniania obrazu faktycznej skuteczności. Zakłady z kursami 26.00 sprzedawane za 50 PLN. Nadal wierzysz?

Płatne serwisy rzadko różnią się od typów rozprowadzanych na Facebooku

Pewniaki bukmacherskie, które umieszczane są nie na grupach typu VIP, a na zewnętrznych serwisach internetowych są właściwie tym samym. Jak zapewne wiesz, ładniejsza oprawa graficzna nie gwarantuje większej skuteczności. Strony przykuwają uwagę na tej samej zasadzie co produkty na sklepowych półkach. Chyba nie zaprzeczysz, że częściej kupujesz te, których opakowanie bardziej rzuca się w oczy?

Czy typer oferuje zwrot pieniędzy za brak wyników? 

Jeżeli tak nie jest, sam nie jest przekonany czy jego pewniaki bukmacherskie zapewnią wygraną. Jeżeli gwarantuje zwrot kosztów przy naszym niezadowoleniu, jest to właściwie jedyna konfiguracja, przy której poważniej możemy się zastanowić nad pozyskaniem od niego profesjonalnych typów bukmacherskich, które on sam nazywa pewniakami.

Z rezerwą traktuj pochlebne opinie na forach internetowych

Dobre jak i złe opinie mogą oczywiście pomóc w podjęciu decyzji o nawiązaniu współpracy, ale należy mieć świadomość, że wiele z nich może pochodzić od podstawionych osób. 

Sprawdź czy profesjonalne typy bukmacherskie nie pochodzą od kogoś, kto jest na bakier z prawem

Pamiętaj, że w związku z ustawą hazardową, zabronione jest nakłanianie do obstawiania zakładów oraz reklamowania bukmachera z użyciem jego nazwy. Jeżeli typer podaje nazwę bukmachera, link do jego strony lub nakłania do zawarcia zakładu, możemy być pewni że z pewnością nie jest profesjonalista i nie ma pojęcia o wymogach formalnych. Zgodnie z  obowiązującym prawem, można wyrażać swoją opinię, podawać procentowe prawdopodobieństwo, wspominać o dostępnych kursach bez podania nazwy konkretnego bukmachera oraz analizować spotkania wyłącznie pod katem sportowym.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup, znaj umiar

Nawet jeśli masz za sobą niechlubną passę i ogromną chęć aby się odegrać, pamiętaj o dwóch zasadach, które powinny przyświecać każdemu typerowi – nie graj za wszystko co masz i nie stawiaj tego samego zakładu na kilku kuponach. Pamiętaj, że pewniaki bukmacherskie są jak Yeti – każdy o nich słyszał, ale nikt ich nie widział. 

W jaki sposób oszukują płatni typerzy? 

Wielu typerów tworzących typy bukmacherskie niestety nie wykazuje się uczciwością w stosunku do osób, które decydują się powierzyć im swoje pieniądze. Zobaczcie poniżej w jaki sposób oszukują płatni typerzy, aby się przed takimi zabezpieczyć lub ich szybko rozpoznać.

Manipulują statystykami

„75% skuteczności!”, „15/20 typów trafionych” – ile razy spotykaliście się z takimi wiadomościami? Zapewnie nierzadko i chyba pora, aby uświadomić Wam jak wielkie to nadużycie. Wyobraźcie sobie sytuację, w której stawiacie pięć zakładów, z których każdy zawiera cztery zdarzenia. Na każdym z nich, nietrafiony okazał się być jeden mecz. Jaka skuteczność typów? Znakomita! 75% Ile typów trafionych? 15/20 – wybornie! Jaka wygrana? Żadna. 

Stosują nieprawdopodobne kombinacje

Kolejna hipotetyczna sytuacja, w której dwaj gracze proponują swoje typy bukmacherskie. Jeden z nich twierdzi, że Lech Poznań wygra ze Stalą Mielec, zaś drugi że Freiburg wygra z Dortmundem, a w meczu padnie minimum 5 goli. Który z nich wydaje się ekspertem? Zastosowanie nieprawdopodobnej kombinacji stwarza wrażenie eksperckości. Swoje pieniądze powierzamy zatem temu, który zaproponował typy bukmacherskie na ligę niemiecką. 

Sprzedają typy na ligi egzotyczne

Poniekąd to sytuacja podobna do tej z punktu drugiego. Remis w drugiej lidze słoweńskiej czy bardzo wysokie zwycięstwo w kazachskiej lidze koszykówki to dla nas profesjonalne typy bukmacherskie. Dostęp do informacji dotyczących tych zdarzeń jest mocno ograniczony, a co za tym idzie, weryfikacja tych spotkań niezwykle trudna. 

Typy bukmacherskie

Wyłączają możliwość komentowania na swoich grupach na Facebooku

Nierzadko spotykamy się z sytuacją, gdy opublikowane pewniaki, nie spotykają się z żadną reakcją pod postem. Dlaczego tak się dzieje? Sprzedający typy nie mogą sobie pozwolić na niepochlebne opinie pod ich „produktem”, dlatego korzystają z opcji wyłączenia komentowania. 

Drukują fałszywe kupony

Wnikliwa analiza zdjęć sfotografowanych kuponów pozwoli Ci dojść do wniosku, że zakłady są fałszywe. Nawet osoba, która bardzo dobrze zna programy graficzne nie jest w 100% odtworzyć prawdziwego kuponu. Inną sprawą jest to, że popełnia tym samym przestępstwo fałszerstwa. 

Gwarantują zarobek

Jeżeli ktokolwiek zapewnia Cię o pewnych zyskach z zakładów bukmacherskich to są tylko dwa wyjścia: albo jest oszustem, albo nie do końca ma pojęcie o czym mówi. Obstawianie zawsze wiązało się i będzie się wiązać ryzykiem, dlatego bardzo ważne jest, aby nasza gra była odpowiedzialna i abyśmy nie przekraczali przeznaczonego na grę budżetu, nawet mimo niepowodzeń. 

Profesjonalne typy bukmacherskie – pewniaki to iluzja

Nikt nie zabroni nam nigdy tego, że możemy poprosić o radę w sprawie typów bukmacherskich. Musimy jednak pamiętać, że ślepa wiara w dobry osąd obcych nam osób bywa zgubna. Jeśli chcesz poczuć się pewniej – sprawdź co na temat meczu, który zamierzasz obstawić sądzą profesjonaliści. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.