Obstawianie na żywo - zakłady live

Obstawianie na żywo – zakłady live

Marietta Stachak
Zaktualizowano:
Oceń artykuł:
4.8(38 głosów)

Od momentu ich wprowadzenia, zakłady live szybko stały się jedną z najpopularniejszych form hazardu dostępnych u bukmacherów online. Obstawianie na żywo ma oczywiście nie tylko zalety, ale i wady. Może okazać się zdradliwe, jeśli podejdziemy do nich z gorącą głową.

Niemniej, wielu świetnych typerów specjalizuje się właśnie w typowaniu meczów na żywo i czerpią z tego spore zyski. Jeśli chcesz poznać klucz do ich sukcesu, to trafiłeś w dobre miejsce. Nasz artykuł ma na celu wprowadzenie Cię w tajniki strategii bukmacherskich i systemów w obstawianiu zakładów live. Od tej pory zakłady bukmacherskie na żywo nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic.

Zalety obstawiania meczy na żywo

zakłady na żywo plusy

Zacznijmy od przedstawienia wspomnianych we wstępie pozytywów i negatywów tej wariacji na temat zakładów bukmacherskich.  

Ogromna liczba zdarzeń

Zakłady bukmacherskie na żywo możesz obstawiać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Bukmacherzy z reguły oferują od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zakładów wydarzeniowych tygodniowo. Każdy z nich ma od kilkudziesięciu do nawet kilkuset rynków, co oznacza, że możliwości na obstawianie są niemal nieskończone.

Najwięcej zakładów oferowanych jest oczywiście na piłkę nożną, co nie powinno dziwić. Jest to w końcu najpopularniejszy sport w Europie i jedna z najpopularniejszych dyscyplin na świecie. Warto odnotować, że niektóre typy zakładów dostępne są wyłącznie w formie in-play. Jedną z lepszych ofert na zakłady live ma bukmacher Fortuna.

Możliwość obstawiania meczy na żywo z duchem gry

Ogromną zaletą zakładów bukmacherskich live jest to, że możemy obstawiać mecze na żywo z duchem gry. Co za tym idzie, również reagować na wydarzenia meczowe. Co oczywiste, najlepiej jest mieć wówczas dostęp do transmisji z danego wydarzenia w telewizji lub Internecie. Przy wyborze bukmachera warto więc zwrócić uwagę na to czy posiada on opcję streamingu z meczów na żywo. Może to sporo ułatwić.

Atrakcyjne kursy

Zakłady bukmacherskie live

Jeśli obstawiasz zakłady bukmacherskie na żywo, masz większe szanse na to, że trafisz na wartościowe kursy, szczególnie jeśli uzbroisz się w cierpliwość. Przykładowo, gdy kurs na faworyta spotkania w opcji pre-match wynosi np. 1,40, w połowie meczu przy remisowym wyniku spotkania może oscylować w granicach 1,80-1,90.

Zmiany kursów w zakładach na żywo mogą okazać się potężnym narzędziem w rękach spostrzegawczego typera. Może to przynieść pewny zysk, jeśli lubujemy się w grze na arbitraż.

Spora dawka emocji

Obstawianie zakładów na żywo ma to do siebie, że potrafi zagwarantować ogromną dawkę adrenaliny dla graczy. Szczególnie jeśli mamy dostęp do transmisji z danego spotkania. Oglądanie meczów i samo typowanie, staje się wówczas znacznie bardziej emocjonujące. Trzeba jednak przyznać, że raczej nie jest to rozrywka dla osób o słabym sercu.

Wady zakładów na żywo

zakłady live minusy

Jak niemal ze wszystkim – tam, gdzie pojawiają się zalety, są też i wady. Tak samo jest w przypadku obstawiania zakładów na żywo. Zobaczmy na co powinni uważać gracze obstawiając wydarzenia na żywo i na co zwrócić uwagę grając w obstawianie meczy na żywo.

Emocje

To co jest z jednej strony zaletą typowania meczów na żywo, jest z drugiej strony jego największą wadą. Obstawianie pod wpływem impulsu, gdy tylko wpadnie nam w oko jakiś wysoki kurs, z reguły kończy się stratą. Oczywiście jeśli wcześniej nie zdążyliśmy przeprowadzić dokładnej analizy danego zakładu.

Co gorsza, przegrane często prowadzą do frustracji i chęci szybkiego odegrania się, co z kolei przyczynia się do jeszcze większych strat. Jest to błąd bardzo często popełniany przez graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami na żywo.

Mniejsza liczba meczów

Chociaż zakłady na żywo obejmują rynki, które są dostępne wyłącznie do grania w tej formie, ogólna liczba wydarzeń jest z wyraźnie mniejsza niż w przypadku zakładów przedmeczowych. Może to okazać się szczególnie problematyczne, jeśli preferujemy obstawianie spotkań z niższych i/lub nieco bardziej egzotycznych lig.

Ograniczony czas

Typowanie zakładów in-play to tak naprawdę ciągła walka z czasem i często można odnieść wrażenie jakby ktoś cię ścigał. Z racji ciągłej presji łatwiej jest popełnić błąd. Tym bardziej, że dodatkowo mamy znacznie mniej czasu na dokonanie dokładnej analizy odnośnie tego co i za ile zagrać, co z kolei jest bardzo dużą zaletą zakładów przedmeczowych.

Ryzyko uzależnienia

Możliwość obstawiania z duchem gry potrafi bardzo mocno pobudzić nasze zmysły. Szczególnie gdy przed naszymi oczami szaleją zmieniające się kursy, które działają na wyobraźnię niemal wszystkich graczy, niezależnie od poziomu doświadczenia. Wiąże się to z ryzykiem uzależnienia, szczególnie jeśli przed ekranem komputera lub urządzenia mobilnego spędzamy długie godziny.

Obstawianie na żywo – porady

Jak typować mecze na żywo w taki sposób, by przynosiły one zyski? To pytanie zadaje sobie duża liczba graczy, którzy szukają złotego środka, gwarantującego duże zyski. Chociaż wyrobienie tego typu umiejętności często trwa wiele lat, nie ma wątpliwości, że na zakładach na żywo można zarobić. Poznajmy kilka porad, które chociaż nie dadzą nam 100% gwarancji na zarobek. Z pewnością zwiększą nasze szanse w nierównej walce z bukmacherem.

Nie ograniczaj się do pojedynczego buka

Jeśli planujesz zająć się zakładami live na poważnie, nie polecam ograniczać się do gry u pojedynczego bukmachera. Zakładanie kont u wielu buków umożliwi ci dostęp do szerszej oferty kursowej i większej liczby wydarzeń i rynków, a co za tym idzie pozwoli ci zwiększyć swoje szanse.

Ponadto, w ofercie każdego z legalnych polskich bukmacherów znajdziesz bonus powitalny, który z reguły można wykorzystać również na zakłady live. Zobacz który bukmacher ma najlepszy bonus powitalny według rankingów bonusów na TrustBet.

Analiza kluczem do sukcesu

Mimo iż zakłady live nieco różnią się od zakładów przedmeczowych, w ich przypadku również nie powinieneś stronić od analizowania statystyk przed rozpoczęciem danego spotkania. W obstawianiu na żywo nie chodzi bowiem o siadanie do komputera i obstawianie wydarzeń związanych z losowo wybranym spotkaniem.

Do obstawiania zakładów live powinno się zawsze podejść z planem i pomysłem na grę, w przeciwnym razie szybko skończą się nam środki. Tak więc kluczem do sukcesu jest tutaj chłodna kalkulacja, poparta szybkim reagowaniem na zmiany kursów.

Jak obstawiać zakłady na żywo?

Unikaj obstawiania spotkań pucharowych i meczów o wysoką stawkę

W spotkaniach tego typu z reguły nie pada wiele bramek. Wynika to z tego, że wyjściowa jedenastka często różni się od tej w meczach ligowych. Z kolei, jeśli zespołowi uda się wypracować wyraźną przewagę na tablicy wyników, często skupiają się na obronie.

Widać to szczególnie na przykładzie spotkań w europejskich pucharach, które toczone są o wysoką stawkę. Zawodnicy grają tu bardzo ostrożnie i skupiają się przede wszystkim na działaniach defensywnych. Tym samym, typerzy mają ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o wybór zakładów mających duże szanse powodzenia.

Wyczekaj na najlepszy moment do obstawiania

Jedną z cech, które powinien mieć skuteczny typer zakładów live jest umiejętność wyczekania najlepszego momentu na obstawienie zakładu. Jak wiadomo, mecze piłkarskie podzielone są na połowy. Te z kolei składają z faz, w których po grze poszczególnych zespołów można spodziewać się określonych zachowań.

Z reguły najciekawszym momentem na stawianie zakładów jest ostatni kwadrans spotkania. To właśnie wtedy na boisku dzieje się najwięcej. Strzelana jest największa liczba bramek, notuje się najwięcej stałych fragmentów gry i pokazywana jest największa ilość kartek. W tym czasie możemy zobaczyć mobilizację obydwu drużyn do odrabiania strat lub obrony wypracowanej w trakcie wcześniejszej fazy meczu przewagi.

Sprawdź aktualną formę zespołów

Jest to typ, który dotyczy przede wszystkim zakładów na żywo na piłkę nożną, koszykówkę, hokej na lodzie i tenis. W nowoczesnym sporcie, zespoły i zawodnicy w tych dyscyplinach rozgrywają po kilkadziesiąt spotkań w trakcie sezonu. Mogą w związku z tym doświadczać mniejszych lub większych wahań formy.

Bardzo rzadko zdarza się, że dana ekipa lub zawodnik był w stanie grać na 100% na przestrzeni całego sezonu. Dlatego też konieczne sprawdzaj formę typowanych przez Ciebie zespołów i sportowców, podobnie jak robisz to typując zakłady przedmeczowe.

Graj na trzeźwo

Chociaż obstawianie zakładów dla wielu graczy jest sposobem na odprężenie i często wiąże się z relaksem przy przysłowiowym „piwku”, zdecydowanie zalecamy obstawianie spotkań na trzeźwo. Alkohol spowalnia nasze reakcje, tak ważne przy obstawianiu zakładów na żywo. Do tego może mieć negatywny wpływ na nasze racjonalne myślenie. Jeśli więc planujesz zająć się obstawianiem zakładów na żywo na poważnie, lepiej odłóż picie alkoholu na inną porę dnia. Podejdź do typowania w możliwie najlepszej kondycji psychofizycznej.

Weź pod uwagę zmiany zawodników

Jest to szczególnie ważna kwestia w przypadku, gdy typujemy pojedynki wysoko notowanych ekip, które na co dzień grają na wielu frontach, z zespołami niżej notowanymi. Przykładowo, w spotkaniu Manchesteru City, kochający rotację Pep Guardiola sadza na ławce Kevina De Bruyne i Sergio Aguero, których w tygodniu czeka spotkanie w Lidze Mistrzów.

Po pierwszej połowie jego zespół przegrywa z niżej notowanym Newcastle. Hiszpański szkoleniowiec w przerwie reaguje i wpuszcza na boisko swoich dwóch czołowych piłkarzy. Losy meczu zostają odwrócone – City wygrywa i zgarnia 3 punkty, wszystko po wysokim kursie, jeśli postanowiliśmy postawić ten zakład na początku drugiej połowy.

Panuj nad swoim budżetem

Bardzo ważna porada. Jedną z kluczowych elementów strategii bukmacherskich przy obstawianiu online zakładów na żywo, jest panowanie nad budżetem. Jako, że mecze tego typu często obstawiane są pod wpływem emocji, przez co mogą wiązać się z wysokimi stratami, bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem gry ustalić sobie budżet i pod żadnym pozorem nie przekraczać go. Pozwoli ci to uniknąć większych strat, jeśli akurat nie idzie ci najlepiej.

Graj odpowiedzialnie – zakłady bukmacherskie na żywo

Ostatnia, ale na pewno nie najmniej ważna porada. Jak już wspomniałem przy okazji wymieniania wad zakładów live, mogą prowadzić one do uzależnienia od hazardu, a w konsekwencji do późniejszych problemów finansowych i rodzinnych. Należy pamiętać, że chociaż zakłady bukmacherskie na żywo to świetna zabawa, w przypadku, gdy nie podchodzimy do nich z głową mogą mieć działanie wręcz destrukcyjne. Dlatego też tak ważne jest, by grać odpowiedzialnie.

Jeśli więc zauważysz, że przegrywasz bardzo duże sumy, a mimo to próbujesz cały czas się odegrać, tracąc przy tym jeszcze większe pieniądze, to znak, że powinieneś zrobić sobie przerwę od zakładów bukmacherskich. Odpocznij, przejdź się na spacer, spotkaj ze znajomymi i wróć do gry z chłodną głową. 

Zakłady na żywo – który bukmacher jest najlepszy?

Nie sposób jest jednoznacznie wskazać pojedynczego polskiego bukmachera, o którym można powiedzieć, że posiada najlepszą ofertę na live’y. Przy wyborze buka pewnością należy zwrócić uwagę na dostępną ilość rynków i wysokość kursów w jego ofercie – efekty tych ocen prezentuje analiza najlepszych bukmacherów w Polsce według TrustBet.

Zakłady live

Innymi ważnymi elementami, które warto uwzględnić obstawianie na żywo jest dostępność transmisji meczowych, przynajmniej z topowych rozgrywek na najpopularniejsze dyscyplin. Przydatnym narzędziem mogą również okazać się rozbudowane statystyki oraz wygodna i stabilna aplikacja mobilna.

Wśród dodatkowych opcji, na pewno warto sprawdzić czy dany bukmacher posiada opcję cash out, która obejmuje również zakłady na żywo. Większość tych funkcji znajdziemy w STS i innych największych bukmacherów na polskim rynku, czyli Fortunie, forBET i Betclicu. Pozostali operatorzy również stawiają na rozwijanie swoich zakładów in-play i co rusz dodają nowe opcje do swojej oferty, więc jak najbardziej polecamy rejestrację konta również u nich.

Zakłady na żywo – czy warto?

Zakłady live są z pewnością godne uwagi. Mogą zapewnić nam świetną rozrywkę, a czasem nawet szybki zysk. Niemniej, należy pamiętać, żeby podchodzić do obstawiania na żywo będąc mocno skoncentrowanym i najlepiej mając ustalony wcześniej budżet, którego nie powinniśmy przekraczać.

Z pewnością obstawianie na żywo to nie zabawa, którą możemy z czystym sumieniem polecić graczom niecierpliwym i impulsywnym, gdyż to oni z reguły przynoszą bukmacherom największe zyski. Jeśli jednak przysiądziesz do grania zakładów na żywo odpowiednio przygotowany i z „czystą głową”, masz szanse przekuć swoje umiejętności typerskie na niezłą kasę.