Ocena użytkowników
3.6 /5
 • 3.9 / 5

  Oferta przedmeczowa

 • 3.3 / 5

  Oferta zakładów na żywo

 • 2.8 / 5

  Bonusy i promocje

 • 3.5 / 5

  Metody płatnosci

 • 3.0 / 5

  Aplikacja mobilna

Traf Zakłady Wzajemne opinie

 • wiele typów zakładów na wyścigi konne
 • dostęp do statystyk oraz typów fachowców w ramach programu gonitw
 • brak oferty na wyścigi pozaeuropejskie
 • niewielka liczba wyścigów live

Bukmacher Traf Zakłady Wzajemne, to bukmacher należący do państwowej spółki Totalizator Sportowy Sp. z o. o. Jest więc jednym z legalnych bukmacherów online. Niemniej, w przeciwieństwie do pozostałych licencjonowanych operatorów, nie znajdziemy u niego bogatej oferty dyscyplin sportowych i wydarzeń ze świata kultury i rozrywki.

Traf oferuje wyłącznie zakłady na niezwykle szlachetny sport, jakim są wyścigi konne. Jasne jest więc, że jego oferta nie jest kierowana do wszystkich fanów sportu, jednak mimo to postanowiliśmy sprawdzić na co mogą liczyć jego klienci.

Traf zakłady bukmacherskie

Oferta zakładów – ilość rynków

Mimo iż bukmacher Traf ograniczył swoją ofertę wyłącznie do zakładów na wyścigi koni, to jednak liczba dostępnych rynków jest całkiem bogata. Gracze chcący typować wyścigi u tego buka mają do dyspozycji zakłady jednogonitwowe i wielogonitowe. Obydwie opcje mają jeszcze kilka dodatkowych podtypów zakładów. Prezentują się one w sposób następujący:

Jednogonitwowe:

 • Zwyczajny (ZWC) – gracz ma za zadanie wytypowanie zwycięzcy danego wyścigu
 • Porządek (PDK) – gracz musi wytypować dwa konie, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w danej gonitwie. Kolejność jest tutaj nieistotna
 • Dwójka (DWJ) – zadaniem gracza jest wytypowanie pierwszego i drugiego miejsca w danej gonitwie, w tym wypadku w odpowiedniej kolejności
 • Trójka (TRJ) – zakład podobny jak w powyższym przypadku, z tym, że tym razem musimy wytypować trzy pierwsze miejsca we właściwej kolejności
 • Czwórka (CZW) – to samo co w przypadku „Dwójki” i „Trójki”, z tą różnicą, że typujemy kolejność czterech pierwszych koni

Wielogonitwowe:

 • Dubla (DBL) – gracz typuje zwycięzców wyścigu w dwóch gonitwach
 • Tripla (TPL) – jak wyżej, z tym, że należy wskazać zwycięzców trzech wyścigów
 • Kwinta (KWN) – j. w. – typujemy zwycięzców czterech gonitw
 • Septyma (SPT) – j. w. – w tym wypadku wskazujemy zwycięzców 5 wyścigów
 • Systemy – typ zakładu polegający na obstawieniu wszelkich dostępnych kombinacji z wybranych koni

Typów zakładów jest więc bardzo wiele, a jeśli weźmiemy pod uwagę również dużą elastyczność opcji „Systemy”, okazuje się, że gracz ma naprawdę duże pole manewru. Do tego typerzy mogą skorzystać ze statystyk oraz typów fachowców w ramach programu gonitw, dzięki czemu mogą zwiększyć swoje szanse na wygrane.

Fani wyścigów konnych mogą za pośrednictwem bukmachera Traf obstawiać gonitwy z polskich torów wyścigowych Służewiec i Partynice oraz z licznych torów francuskich, które składają się na zdecydowaną większość oferty. Naszym zdaniem przydałoby się wzbogacić ofertę o wyścigi w innych krajach, nie tylko europejskich. Tymczasem tym, którzy szukają zakładów o bogatej ofercie rynków i zdarzeń polecamy bukmachera PZBuk.

Ocena TrustBet 7/10

Opinia o ofercie Traf: Nie da się porównać oferty bukmachera Traf online z pozostałymi bukmacherami online, ponieważ ogranicza się on wyłącznie do wyścigów konnych, jednak fani tej dyscypliny powinni czuć się usatysfakcjonowani. Mimo to, nie do końca przypadła nam do gustu ograniczona liczba wyścigów. Za wadę uznaliśmy również brak innych dyscyplin, takich jak np. wyścigi chartów.

Opcje Live

Jedną z ciekawszych opcji bukmachera Traf jest możliwość obstawiania zakładów na żywo. Opcja ta znana jest być może niektórym fanom obstawiania z kolektur Lotto. Na stronie internetowej bukmachera Traf online znajdziecie dostęp do tych samych relacji, jednak musimy zaznaczyć, że tak naprawdę nie ma ich za wiele. Same wyścigi na żywo są niezwykle ekscytujące i mogą spodobać się nawet graczom, których na co dzień interesują zupełnie inne dyscypliny. Przydałby się jednak dostęp do większej liczby wydarzeń, tak żeby można było grać przez więcej niż tylko kilka godzin dziennie.

Ocena TrustBet: 7/10

Opinia o ofercie live Traf: Plus dla Traf z pewnością należy się za emocje jakich dostarczają wyścigi konne. Niemniej, uważamy, że można by było z zakładów live wycisnąć o wiele więcej, jeśli bukmacher zdecydowałby się wystawić wyścigi z większej liczby krajów.

Rejestracja – szybka i nowoczesna

Żeby zarejestrować konto u bukmachera Traf należy wejść na stronę Zakładów Bukmacherskich Traf i kliknąć w baner „Zaloguj się” (znajduje się prawym górnym rogu ekranu), a na otwartej podstronie kliknąć w pole „Zarejestruj się”.

Po przekierowaniu na podstronę z formularzem rejestracyjnym, musimy podać wszystkie dane potrzebne do założenia konta. Nie odbiegają one w żaden sposób od tego, co wymagane jest u pozostałych bukmacherów online.

Traf oferta

Na pierwszej podstronie musimy podać swoje dane osobowe, a dokładniej imię, nazwisko, adres e-mail, hasło, numer telefonu, numer PESEL, datę urodzenia, numer dowodu osobistego oraz dokładny adres zamieszkania. Wpisujemy także numer konta bankowego założonego na nasze nazwisko oraz podajemy skąd brane będą środki przeznaczone na grę. 

Ten ostatni punkt jest wymagany ustawowo i ma zapobiegać nielegalnym procederom, na czele z praniem brudnych pieniędzy. Na koniec potwierdzamy prawdziwość danych przez zaznaczenie checkboksów i przechodzimy do następnego okna.

W drugim oknie musimy zatwierdzić wszystkie zgody wymagane prawnie. Robimy to klikając w checkboksy dotyczące zgód regulaminowych. Możemy również wybrać zgody na przetwarzanie naszych danych za pomocą adresu e-mail, sms-ów lub telefonu. Ustalamy również limity na grę, co również jest punktem wymaganym ustawowo. Na koniec klikamy w pole „Dalej”.

Na ostatniej podstronie musimy jeszcze dokonać oświadczeń. Należy być przy tym ostrożnym i dokładnie je przeczytać, ponieważ dotyczą posiadania konta prywatnego, dostępnego dla bardzo wąskiego grona klientów i zajmowania eksponowanego stanowiska politycznego, co również nie będzie dotyczyło każdego z nas. Po założeniu konta czeka nas jeszcze weryfikacja konta za pomocą linku przesłanego na nasz adres mailowy oraz przesłanie zdjęcia naszego dowodu tożsamości. Możemy to zrobić bezpośrednio z panelu naszego konta.

Obsługa klienta – brak czatu

Z obsługą klienta bukmachera Traf można skontaktować się za pomocą telefonu, dzwoniąc na dostępną pod numerem 459 59 99 60 infolinię; za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza kontaktowego lub drogą mailową pod dedykowanym adresem mailowym. Konsultanci bukmachera pracują od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 22:00. Z powodu braku opcji czat na żywo zdecydowaliśmy się skupić na opcji kontaktu drogą telefoniczną.

Traf obsługa klienta

Na połączenie z konsultantem przyszło nam czekać dość długo, bo ponad 3 minuty, jednak pracownica BOK, pani Ela, okazała się bardzo pomocna i z jej pomocą uzyskaliśmy wszelkie niezbędne informacje. W międzyczasie nasza rozmówczyni konsultowała się z innymi pracownikami, więc otrzymanie odpowiedzi zajęło nam kilkanaście minut. Jeszcze mniej pozytywnego możemy powiedzieć o konsultantach odpisujących na wiadomości z formularza. Na dwa zgłoszenie uzyskaliśmy potrzebne nam informacje tylko za pierwszym razem.

Ocena TrustBet: 6/10

Opinia o obsłudze klienta Traf: Z powodu braku tak powszechnej funkcji jak czat na żywo musieliśmy mocno zaniżyć ocenę. Nie spodobał nam się również naszym zdaniem zbyt długi czas oczekiwania na połączenie oraz fakt, że za drugim razem nie odpowiedziano na nasze zgłoszenie z formularza. Tym, którzy preferują komunikację za pośrednictwem czatu godny polecenia jest bukmacher Totolotek, którego konsultanci zyskują wysokie oceny i pozytywne opinie obsługi klienta.

Płatności: niewielki, ale solidny wybór

Zobaczmy jak w przypadku bukmachera Traf kształtują się możliwości wyboru metod płatności. Jakie metody mamy do dyspozycji pod względem dokonywania wpłat i wypłat środków z konta gracza? O tym poniżej.

Wpłaty

Bukmacher Traf oferuje możliwość wpłaty środków wyłącznie za pośrednictwem Dotpay. Z pozoru wydaje się to niewiele, jednak na platformę tę składają się takie opcje płatności jak:           

 • karty płatnicze Visa, MasterCard, MasterPass i Google Pay,         
 • kody BLIK,     
 • szybkie transfery bankowe (m. in. PKO B.P., Santander, mBank, Inteligo, Bank Pekao, Getin Bank, Alior Bank, Millennium, Bank ING),        
 • standardowe przelewy online

Opcji jest więc sporo, a co najważniejsze są one błyskawiczne i darmowe. Minimalna wysokość jednorazowej wpłaty to 10 PLN. Historię dokonywanych operacji finansowych można znaleźć w zakładce „Transakcje”. Jeśli natomiast szukacie opcji wpłaty depozytu za pomocą Paysafecard, pozytywne opinie wystawiamy w tej sprawie bukmacherowi Noblebet.

Wypłaty

Traf umożliwia swoim klientom tylko jedną formę wypłaty środków – jest to przelew na konto bankowe podane podczas rejestracji konta gracza. Operator informuje nas na stronie, że zanim pieniądze z wygranych znajdą się na naszym koncie, przelew musi najpierw zostać zaakceptowany przez jego dział finansowy. Mimo to, w większości przypadków transakcje rozliczane są na bieżąco, jednak w niektórych przypadkach proces wypłaty może przedłużyć się nawet do 7 dni roboczych.

Ocena TrustBet: 7/10

Opinia o metodach płatności Traf: Opcje wpłaty i wypłaty środków u bukmachera Traf ogólnie niczym specjalnym się nie wyróżniają. Zabrakło nam przede wszystkim dostępu do portfeli elektronicznych, takich jak Skrill czy Neteller.

Traf na komórce i desktopie

Strona internetowa bukmachera Traf na komputery typu PC i Mac prezentuje się całkiem przyjemnie. Spodobała nam się przejrzystość, przyjazny interfejs oraz ładna szata graficzna. Ogólnie plus za prostotę. Od strony technicznej jest jednak dość archaiczna, nawet jeśli tak naprawdę działa poprawnie. Próżno w niej szukać fajerwerków, jednak uznaliśmy to za zaletę, gdyż zapewne dzięki temu wszystko działa płynnie. Niestety, mieliśmy problem z uruchamianiem transmisji z wyścigów na urządzeniach wyposażonych w przeglądarkę Safari, co musieliśmy uznać za dużą wadę.

Strona na komórki

Wersja mobilna strony online Traf nieco różni się od serwisu desktopowego tego bukmachera, jednak nie oznacza to, że jest zła. Przeciwnie – nasze doświadczenia z korzystania z niej były bardzo pozytywne. Wersja mobilna również działa płynnie, a wszystko jest podane w lekkiej formie bez żadnych widocznych bugów. Dostęp do opcji strony zyskujemy za pośrednictwem menu, które znajdziemy w górnym rogu ekranu. Poza tym strona na komórki i tablety posiada wszystkie funkcjonalności strony na komputery.

Aplikacja mobilna

Traf mobile

Póki co, Traf online nie udostępnił tej opcji swoim klientom. Liczymy jednak na to, że jeśli się pojawi, to utrzyma poziom wersji mobilnej strony, z kilkoma dodatkowymi opcjami, takimi jak logowanie za pomocą PIN-u czy możliwość włączenia powiadomień.

Ocena TrustBet: 6/10

Opinia Traf mobile: Ogółem, wersje strony na komputery i urządzenia mobilne przypadły nam do gustu – są całkiem miłe dla oka i działają przy tym dość płynnie, nawet przy wolniejszym połączeniu z Internetem. Niestety, ze względu na niezbyt duże możliwości techniczne tego serwisu i brak apki mobilnej musieliśmy znacznie obniżyć ocenę. Minus należał się również za brak wielu funkcjonalności w przeglądarce Safari.

Podsumowanie, opinie graczy i ogólna ocena

Traf to na pewno bukmacher nietuzinkowy za sprawą tego co znajdziemy w jego ofercie i jeśli chodzi o wyścigi konne to, trudno znaleźć dla niego godnego konkurenta na polskim rynku. Niemniej, jest wiele rzeczy w tym serwisie, które wymagają dopracowania, takie jak poziom techniczny strony, brak aplikacji mobilnej czy nienajlepsza obsługa klienta. Mimo to fani wyścigów konnych, a także typerzy szukający nowych wrażeń mogą poczuć się usatysfakcjonowani i być może zasmakują emocji, które wcześniej zarezerwowane były wyłącznie dla bywalców torów do wyścigów konnych, takich jak legendarny Służewiec czy wrocławskie Partynice. W naszym teście Zakłady Bukmacherskie Traf uzyskały ostatecznie 6,6/10 punktów.