Ocena użytkowników
7.4/10
 • Oferta przedmeczowa

  7.6
 • Oferta zakładów na żywo

  7.2
 • Bonusy i promocje

  7.3
 • Metody płatnosci

  7.5
 • Aplikacja mobilna

  7.3

Fortuna opinie

 • Logo bukmachera Fortuna
  Recenzent: Eduardo
  2 marca 2021 4:07
  8/10
  Opinia o bukmacherze

  Ja nie mam nic do zarzucenia, jak dla mnie to są numer jeden albo dwa.


  • 8

   Oferta

  • 8

   Zakłady na żywo

  • 9

   Bonusy i promocje

  • 8

   Metody płatnosci

  • 8

   Aplikacja mobilna

  Aby uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować.
 • Logo bukmachera Fortuna
  Recenzent: Kicek
  26 lutego 2021 1:27
  7/10
  Opinia o bukmacherze

  Dobry bukmacher. Trzyma poziom. W miarę szeroką oferta. Kursy są "prawidłowe".


  • 8

   Oferta

  • 8

   Zakłady na żywo

  • 7

   Bonusy i promocje

  • 7

   Metody płatnosci

  • 6

   Aplikacja mobilna

  Aby uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować.
 • Logo bukmachera Fortuna
  Recenzent: Karol
  24 lutego 2021 9:56
  5/10
  Opinia o bukmacherze

  Na pewno nie zasługuje na 1 gwiazdkę jak wskazują niektóre komentarze


  • 6

   Oferta

  • 6

   Zakłady na żywo

  • 8

   Bonusy i promocje

  • 4

   Metody płatnosci

  • 5

   Aplikacja mobilna

  Aby uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować.
Marietta Stachak

Fortuna opinie – recenzja TrustBet

 • Ponad 150 zakładów pobocznych na mecze piłki nożnej
 • SKRILL i paysafe card w metodach płatności
 • Świetna aplikacja mobilna
 • Opóźnienia w transmisjach na żywo
 • Niewielka oferta na e-sport

Bukmacher Fortuna to firma z kapitałem polsko-czeskim, działająca na polskim rynku od 1996 r., wcześniej pod nazwą Profesjonał. Obok Star-Typ-Sport jest to najbardziej uznana firma bukmacherska w Polsce. Jednak doświadczenie to jedno, a rzeczywista jakość usług w porównaniu z innymi bukmacherami to drugie. Serwis internetowy zakładów bukmacherskich Fortuna znajdziemy pod nazwą eFortuna.

W ramach recenzji Fortuny wraz ze znanymi polskimi typerami sprawdziliśmy tego bukmachera, a wyniki testu przedstawiamy poniżej. Przeanalizowaliśmy najbardziej istotne kategorie oceny jakości bukmachera i oceniliśmy każdą z nich w naszej ocenie Fortuny. Zobacz ile punktów uzyskał bukmacher i zdecyduj czy warto zakładać tam konto.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie

Kursy bukmacherskie w Fortunie

Nie powstanie sensowna opinia o Fortunie, jeżeli nie uwzględnimy w recenzji kursów bukmacherskich. Dlatego na pierwszy ogień wzięliśmy właśnie je. Naszym zdaniem to najważniejszy punkt w ofercie bukmachera i tutaj zakłady bukmacherskie Fortuna wypadają dobrze. Przeanalizowaliśmy kursy u wszystkich bukmacherów online i eFortuna nałożyła prowizję wynoszącą średnio 4,33% w kategorii piłki nożnej biorąc pod uwagę Ekstraklasę (2,89%), La Liga (5,21%), Serie A (5,29%), Premier League (4,26%) i Bundesligę (3,99%).

Prowizja w Fortunie na tenis oraz NBA wyniosły odpowiednio 7,95% i 7,57%. Zdecydowanie bardziej przyjazne graczom kursy na NBA znajdziemy u bukmachera Betclic. Podobnie zresztą jak na Esport – tutaj prowizja wyniosła około 7,55%.

Prowizje na Kursach Bukmacherskich Fortuna- I kwartał 2021

Fortuna - marża Ekstraklasa

2,89%

Fortuna - marża La Liga

5,21%

Fortuna - marża Serie A

5,29%

Fortuna - marża Premier League

4,26%

Fortuna - marża Bundesliga

3,99%

Fortuna - marża NBA

7,57%

Fortuna tenis prowizja

7,95%

Fortuna esport prowizja

7,55%

Opinia o kursach w Fortunie: Temu bukmacherowi wciąż nieco brakuje do najlepszych na świecie, jednak na polskie warunki w naszej opinii Fortuna ma jak najbardziej akceptowalne kursy.

Oferta zakładów w Fortunie

Zakłady bukmacherskie Fortuna nieźle wypadają także w zakresie ilości dostępnych zakładów. Mówimy tutaj zarówno o ilości zakładów pobocznych, szybkości ich pojawiania się jak i samym zakresie dostępnych dyscyplin sportowych czy zakładów polityczno-rozrywkowych. Standardem dla eFortuny jest posiadanie w ofercie nawet ponad 150 zakładów pobocznych na mecze piłki nożnej. Do wyboru oprócz standardowych typu: ilość goli, over-under, dokładny wynik czy strzelcy bramek są zakłady HT/FT, czyli popularne “łamaki”, w której minucie padnie bramka czy kto strzeli pierwszą bramkę.

Podobna sytuacja ma miejsce w tenisie, zakładów pobocznych jest wprawdzie tutaj nieco mniej, ale i tak często przekracza kilkadziesiąt, a wśród nich takie jak: ilość gemów, czy będzie parzysta liczba gemów, dokładny wynik lub czy będzie tiebreak w poszczególnych setach.

Jeżeli chodzi o dostępne dyscypliny to tutaj raczej nie ma niespodzianek. Do wyboru jest większość lig i sportów. Czasem można spotkać ciekawe zakłady w rodzaju: “Która firma wyśle pierwszego człowieka na Marsa?” jednak należy takie zakłady bardziej traktować jako ciekawostkę niż sensowny sposób na zarobek. Po pierwsze ze względu na limity, po drugie ogromną marżę na takich propozycjach.

Lista najczęściej wybieranych przez nas dostępnych zakładów pobocznych:

 • awans
 • liczba goli
 • Powyżej/poniżej
 • remis – bez zakładu
 • Obie drużyny strzelą gola
 • spotkanie/liczba goli
 • Strzelec gola
 • handicap
 • dokładny wynik
 • liczba gemów
 • liczba setów
 • zawodnik wygra przynajmniej jeden set

Warto też zwrócić uwagę na wciąż poszerzaną ofertę na e-sporty oraz sporty wirtualne, co stanowi coraz ważniejszy dla graczy element oferty zakładów bukmacherskich online.

Ocena TrustBet: 8/10

Opinia o ofercie Fortuny: Nasza opinia o zakładach bukmacherskich Fortuna w kategorii oferty przedmeczowej jest bardzo dobra. To solidnie przygotowany i zasobny wachlarz opcji, który powinien zadowolić także wybrednego gracza.

Pakiet 3 w 1 jako bonus powitalny

Bonus powitalny w Fortunie składa się z trzech części:

 1. Bonus od wpłaty
 2. Zakład bez ryzyka
 3. Freebet bez depozytu

Maksymalna kwota jaką można uzyskać to 540 złotych, jednak jak to zrobić opiszemy za chwilę. Najpierw omówimy każdy z bonusów wraz z warunkami wypłaty i naszą oceną Fortuny.

Bonus od wpłaty do 2000 zł

Fortuna na swojej stronie oferuje bonus powitalny w wysokości 100% do 2000 złotych. Co to oznacza? eFortuna podwoi Twoje środki po wpłacie do maksymalnej wysokości 2000 PLN. Omówmy to na dwóch przykładach

 1. Wpłacasz 150 złotych, otrzymujesz 150 złotych w formie bonusu od Fortuny i do dyspozycji masz łącznie 300 złotych*
 2. Wpłacasz 2100 złotych otrzymujesz 2000 złotych od Fortuny. Do dyspozycji masz 4100 złotych*

* Jednak tych środków nie możesz od razu wypłacić, najpierw trzeba je obrócić o czym nieco niżej.

Jak otrzymać bonus od depozytu w Fortunie? Aby skorzystać z tej promocji zaakceptuj bonus na swoim koncie gracza i w ciągu 3 dni wpłać swój pierwszy depozyt. Od tej pory masz 4 dni, aby postawić swój pierwszy zakład.

Zgodnie z regulaminem bonusu Fortuny, aby móc wypłacić środki, bonus należy obrócić. W wypadku bonusu od wpłaty minimalny obrót wynosi czterokrotność depozytu z minimalnym kursem całkowitym 1.60 i z co najmniej 3 zakładami na jednym kuponie. Przykładowo, jeśli wpłaciłeś 50 zł, musisz zagrać za łączną sumę 200 zł, ponieważ 50×4=200). Czas na dokonanie takiego obrotu to 30 dni od postawienia pierwszego zakładu. 

Pierwszy zakład bez ryzyka do 200 zł

Nowi gracze mogą skorzystać także z promocji Pierwszy zakład bez ryzyka w Fortunie. Jest to po prostu forma obstawiania z ubezpieczeniem. Stawiasz na jakieś wydarzenie zakład, który sponsoruje Fortuna. Jeśli wygrasz to pieniądze są Twoje, jeśli przegrasz – nic nie tracisz. Standardowo możesz uzyskać zwrot stawki do 200 złotych, jednak aby wykorzystać bonus w pełni, należy zwiększyć kwotę maksymalnego bonusu o podatek VAT, czyli dokonać wpłaty w wysokości 227 zł. Otrzymany bonus może być przeznaczony jedynie na zawarcie zakładów w Fortunie – nie można go wypłacić.

Bonus bez depozytu w Fortunie

eFotruna oferuje swoim graczom także bonus bez depozytu na start. Po rejestracji otrzymasz punkty w programie lojalnościowym Fortuny KLUB PLUS, które następnie możesz zamienić na darmowy zakład w wysokości 20 złotych.

Early cashout

Znana z wprowadzania innowacji Fortuna, jako jeden z pierwszych bukmacherów w Polsce wprowadziła opcję wcześniejszego zamknięcia zakładu, czyli tzw. cashout. Pozwala on klientom serwisu na wypłacenie środków zmniejszonych na ogół o kursy z jeszcze nie rozegranych spotkań. Warto jednak zauważyć, że to od bukmachera zależy czy możliwość ta zostanie nam przyznana czy nie, a także to on wylicza ile wynosić będzie nasza wypłata. Głównym warunkiem jaki musi spełnić kupon, jest to, że nie mogą znajdować się na nim żadne nietrafione zdarzenia. Early cash-out dostępny jest zarówno w kuponach AKO, jak i SOLO, w ofertach prematch i LIVE. W tym miejscu warto również wyjaśnić często powtarzający się skrót EWK, który oznacza Ewentualnie Wygraną Kwotę, czyli sumę pieniędzy wypłaconych w przypadku wygranej z uwzględnieniem potrącenia wartości podatku.

Ocena TrustBet: 9/10

Opinia o bonusach Fortuna: Dzięki aż 3 bonusom, a przede wszystkim znakomitemu darmowemu zakładowi Fortuna – naszym zdaniem – ma najlepszy bonus na rynku. Ocena 9/10 jest w pełni zasłużona, a nasza opinia o Fortunie w tej kategorii jak najlepsza. Warto!

Fortuna zakłady live

Oferta Fortuny na zakłady live stoi na całkiem niezłym poziomie, jednak do ideału trochę jej brakuje. Na pochwałę zasługuje duża ilość zakładów na żywo i transmisje większości najlepszych lig piłkarskich, w tym choćby Ligi Mistrzów czy La Liga. Dokładny kalendarz dostępny jest na stronie internetowej eFortuna zakłady live.

Ilość rynków w przypadku najważniejszych lig piłkarskich i wielkich szlemów w tenisie często przekracza 100. Trzeba przyznać, że miłośnicy zakładów futbolowych i tenisowych nie mają na co narzekać. Oferta na zakłady Fortuny jest bardzo dobra, gorzej jest niestety w przypadku innych sportów. Wprawdzie Fortuna w zakładach na żywo oferuje nawet niszowe w Polsce sporty jak darty czy snookera. Jednak ilość zakładów pobocznych i samych wydarzeń pozostaje w tyle względem światowych liderów. Największym minusem są jednak opóźnienia i punkty, które są naliczane trochę nie wiadomo kiedy. To wpływa na obniżenie naszej oceny Fortuny. Zresztą wśród opinii typerów, o Fortunie również można usłyszeć głosy niezadowolenia ze względu na ofertę live.

Transmisje spotkań są dobrej jakości, a komentarz można zmienić na język angielski bądź całkowicie z niego zrezygnować. Niestety nie da się ich wykorzystać jako transmisji telewizyjnej i zaprosić znajomych na wspólne oglądanie ze względu na wielkość okna. Nawet po rozszerzeniu i zaznaczeniu opcji “pełnego ekranu” okienko jest bardzo małe i szczegółów praktycznie nie widać.

Ocena TrustBet: 8,5/10

Opinia o zakładach live Fortuna: Zakłady live w Fortunie są na dobrym poziomie i większość graczy powinna być naprawdę zadowolona, jednak jeśli porównywać tego legalnego bukmachera do światowej czołówki to niestety mały dystans pozostał, z kolei zakłady bukmacherskie Fortuna wiedzie prym na rynku polskich legalnych bukmacherów. Główna i wciąż nierozwiązana kwestia to opóźnienia w transmisjach na żywo, które przekładają się na niesnaski z zakładami live. Mimo tych braków, nasza opinia o eFortunie live jest wciąż bardzo dobra zyskując notę 8,5/10 punktów.

Rejestracja w Fortunie – małe przeciwności, na szczęście szybko rozwiązane

Rejestracja u bukmachera fortuna

Pierwsza kwestia to szybkość rejestracji w Fortunie. Dla nowego klienta jest to często istotna sprawa. Na szczęście bukmacher ma skróconą rejestrację, która znacznie przyspiesza cały proces. Rejestracja w eFortunie zajmuje około 2 minuty i na jej wstępnym etapie nie trzeba przesyłać skanów dowodu osobistego czy numeru rachunku. Warto spojrzeć czy nie trzeba zaznaczyć, że chce się odebrać bonus powitalny i zakład bez ryzyka (więcej informacji wyżej w tym artykule, dokładnie w akapicie o bonusach w Fortunie). W końcu dodatkowe bonusy zawsze się przydadzą.

Mieliśmy niewielki kłopot z weryfikacją dowodu. Support poprosił nas o ponowne przesłanie skanu, jednak bez informacji o tym co należy poprawić. Na szczęście po ponownym załączeniu dowodu, rejestracja została zweryfikowana, a nasze konto stało się w pełni dostępne.

Obsługa klienta – całkiem nieźle, ale nie bez kłopotów

W ramach testowania obsługi klienta przeprowadziliśmy dwie rozmowy. Pierwsza dotyczyła limitów stawek na zakłady w Fortunie. Po szybkim zgłoszeniu się obsługi czatu, pytaliśmy o to ile można stawiać i wygrać na poszczególne mecze. Pan Aleksander, który się zgłosił długo mówił o limitach dziennych i miesięcznych w ramach regulaminu odpowiedzialnej gry, narzuconej przez ustawodawcę. Dodawał także marketingowe treści o zaletach rejestracji w Fortunie. Nam jednak chodziło o coś innego. Po około 10 minutach tłumaczenia o co chodzi zostaliśmy przekierowani do administratora – Pani Barbary, która jasno wskazała, że nie ma limitów na poszczególne sporty i dyscypliny, a jedynie maksymalna wygrana, która łącznie nie może przekroczyć 601.000 złotych.

Jest to prawda, jednak nie w 100%, bowiem niektóre zakłady podlegają autoryzacji i na tym etapie bukmacher może odrzucić zakład ze zbyt wysoką stawką. Co jednak istotne, Pani Barbara napomniała nieśmiało o tej sytuacji. Taką sytuację mieliśmy przy obstawieniu Oscarów 2019, gdzie wstrzymano na chwilę nasz zakład czekając na autoryzację. Po około minucie oczekiwania, zakład został zaakceptowany przez bukmachera.

Druga rozmowa dotyczyła transmisji spotkań na stronie Fortuny. Pani Weronika na początku nie udzielała zbyt precyzyjnych odpowiedzi. Nie dowiedzieliśmy się jakiej rozdzielczości jest transmisja, jednak podesłała najważniejszy w tym przypadku link do kalendarza rozgrywek. Całość rozmowy przebiegła dość sprawnie i otrzymaliśmy to, na czym najbardziej nam zależało, dlatego nasza opinia o Fortunie pod względem obsługi klienta nie będzie niska.

Opinia o obsłudze klienta Fortuna: Szybkość pojawienia się obsługi zaliczamy zdecydowanie na plus, ponieważ czekaliśmy zaledwie kilka sekund. Mimo tego, jakość odpowiedzi od pierwszej osoby nas nie zadowoliła, tym bardziej że zostały nam wplecione elementy marketingowe Fortuny. Jednak trzeba oddać, że Pan odesłał nas do osoby bardziej kompetentnej, która wyjaśniła całą sprawę. Nasza recenzja Fortuny odnośnie obsługi klienta jest zatem pozytywna, ponieważ finalnie otrzymaliśmy wszystkie interesujące nas odpowiedzi.

Płatności – wszystko działa

Metody płatności

System płatności jest w Fortunie bardzo korzystny dla gracza. Z łatwością wpłacimy oraz wypłacimy depozyt. Przyjrzyjmy się szczegółom, które pozwolą nam na wystawienie odpowiedniej opinii eFortunie w tym aspekcie oceny bukmachera.

Wpłaty w Fortunie

Metody, szybkość oraz niezawodność płatności to zdecydowany atut eFortuny online. Do dyspozycji są przede wszystkim szybkie transfery bankowe (np. tPay.com, PayU), które zajmują około 1-2 minuty, aby środki znalazły się na Twoim koncie. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku innych metod np. Skrill, czy kart kredytowych. Znacznie dłużej zajmuje zwykły przelew bankowy – tutaj na wpłatę środków trzeba bowiem czekać nawet do 3 dni roboczych. Można jednak skorzystać z BLIKa. Brakuje wprawdzie PayPal’a, ale ten w Polsce nie jest wciąż wyjątkowo popularny. Mimo tego wypłaty w Fortunie pokrywają wiele dostępnych metod wpłat, co jest dla gracza ogromnym plusem i niewątpliwą zaletą zakładów bukmacherskich Fortuna.

Wypłaty w Fortunie

Fortuna dokonuje płatności jedynie do godziny 12. Oznacza to, że wszystkie zlecenia wykonane po tej godzinie są księgowane następnego dnia. Jeśli jednak wyrobisz się do tego czasu, otrzymasz środki na koncie już po kilkunastu minutach.

Ocena TrustBet: 8,5/10

Opinia o metodach płatności w Fortunie: Zakłady bukmacherskie Fortuna posiadają całkiem szeroki wybór sposobów płatności. Z pewnością najczęstszym wyborem będzie szybki transfer bankowy, gdyż ta metoda jest bardzo u nas popularna, a jednocześnie niemal niezawodna. Gracze z pewnością znajdą odpowiednią dla siebie formę wpłaty i wypłaty środków, ponieważ jest z czego wybierać. W tej kategorii eFortuny opinia będzie pozytywna, a ocena wysoka. Jest dobrze!

Fortuna mobile

Analizując zakłady bukmacherskie Fortuna pod względem funkcjonalności pod telefon przejrzystość strony internetowej jest naszym zdaniem bardzo dobra. Nie mieliśmy żadnych kłopotów, żeby znaleźć miejsce logowania, szukanych przez nas zakładów, możliwości doładowania konta czy kontakt z pomocą. Menu jest w pełni intuicyjne i z łatwością się w nim odnaleźliśmy. Gama kolorystyczna nie odrzuca, więc nie mamy się do czego przyczepić.

Strona na komórki

Po wejściu na stronę przez przeglądarkę w telefonie komórkowym, wszystko wyświetla się bez zarzutu. Łatwo można znaleźć interesujący nas zakład w Fortunie. Szczególnie doceniamy pojawiający się punkt po wybraniu kursu, który w łatwy sposób pozwala nam na przejście do kuponu, a jednocześnie można spokojnie wybrać też kolejne zakłady do kuponu AKO.

Aplikacja mobilna Fortuna

aplikacja mobilna fortuna

Strona dostosowana do telefonu to jednak nie wszystko. Słowa uznania należą się też za aplikację mobilną Fortuny, która jest niezwykle przejrzysta i łatwa w obsłudze, zarówno w zakresie zakładów live jak i przedmeczowych. Warto nadmienić, że aplikacja dostępna jest dla obu popularnych systemów operacyjnych – Android i iOS.

Dlaczego aplikacja Fortuny jest najlepsza? Oto jej najważniejsze funkcje:

 • Kompletna oferta na zakłady LIVE
 • Wydarzenia sportowe na żywo
 • Match tracker
 • Dostęp do obszernych statystyk
 • Logowanie odciskiem palca
 • Szybkie zakłady
 • Sporty wirtualne
 • Opcja skanowania kuponu
 • Powiadomienia push
 • Przegląd kuponów oraz transakcji finansowych
 • Wyszukiwarka
 • Dostęp do analiz
 • Opcja wyszukiwania naziemnych punktów Fortuny
 • Prosta obsługa

Ocena TrustBet: 10/10

Opinia Fortuna mobile: Fortuna bardzo się postarała oferując świetną stronę internetową i bardzo dobrą aplikację mobilną. Całość jest bliska perfekcji, a jedynie aplikacja STS może stawać w szranki z tym bukmacherem, stąd tak wysoka ocena Fortuny mobile.

Fortuna opinie

Fortuna to naszym zdaniem najlepszy bukmacher internetowy w Polsce. W każdym elemencie prezentuje się co najmniej dobrze, a w niektórych wręcz świetnie. Największe zalety tego bukmachera to:

 • wysokie kursy bukmacherskie
 • atrakcyjne promocje powitalne dla graczy
 • zasobna oferta zakładów
 • jakość strony i mobile friendly

Czyli najważniejsze elementy dla większości graczy. Nasza ogólna ocena to: 8,9/10 i mocna rekomendacja jako najlepszego bukmachera online.

Prezentowana recenzja może nie wyczerpywać pełnej oferty bukmachera lub nieznacznie się od niej różnić.

FAQ Fortuna

Jakie są opinie o Fortunie?

Fortuna uważana jest od lat za jednego ze ścisłych liderów na rynku bukmacherskim. Bukmacher nieustannie poszerza swoją ofertę na zakłady przedmeczowe i LIVE, a także wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania. Fortuna to wzór dla innych zakładów bukmacherskich pod wieloma względami. Nic zatem dziwnego, że zdobywa najlepsze oceny w rankingach, także tych tworzonych przez samych graczy.

Czy w Fortunie można oglądać mecze na żywo?

Tak, Fortuna oferuje graczom opcję streamingu online. Dostępne dyscypliny to między innymi piłka nożna, tenis, koszykówka, kolarstwo, snooker, siatkówka, badminthon, rugby, a także e-sport. Transmisje można oglądać także na rozszerzonym ekranie, co jest wielką zaletą oferty LIVE Fortuny.

Czy w Fortunie mogę dokonać wpłaty depozytu poprzez portfel internetowy?

Tak, Fortuna oferuje możliwość wpłaty środków poprzez portfele takie jak SKRILL, Masterpass/Mpay i Visa Checkout.