zakłady na dokładny wynik

Zakłady na dokładny wynik

Adrian Kwiecień
Zaktualizowano:
Oceń artykuł:
4.8(37 głosów)

W środowisku typerów panuje nie do końca zrozumiałe przekonanie, że poprawne wytypowanie zdarzenia z kursem większym niż 10.00 jest bardziej uśmiechem losu niż rezultatem wnikliwej analizy. Niniejszy artykuł postara się zadać kłam temu stwierdzeniu, a informacje w nim zawarte przekonają Cię, że z powodzeniem można zarabiać na takich kursach. Trafnie obstawione zakłady na dokładny wynik są możliwe.

Trafiłeś zdarzenie z kursem 13.00? Nie wierzę, że analizowałeś. Miałeś szczęście 

Nie tak dawno sam byłem świadkiem, gdy na popularnym wśród graczy forum dyskusyjnym, jeden z typerów przekonywał, że warto postawić zakłady na dokładny wynik 3:2 i 2:3 w jednym ze spotkań niższej ligi angielskiej. Argumentacja tego jegomościa pozostała bez reakcji, a nieliczni komentujący skwitowali to wyrazami politowania. Efekt? On zarobił, zaś bierni obserwatorzy mogli sobie pluć w brodę, że nie skorzystali z jego sugestii.

Postanowiliśmy przyjrzeć się prawidłowościom, jakie zachodzą w najlepszych ligach europejskich i Ekstraklasie pod kątem dokładnych wyników spotkań. Okazało się, że analiza doprowadziła nas do kilku zaskakujących wniosków, skłaniających do częstszego budowania swoich kuponów w oparciu o typowanie końcowych rezultatów. Kilkanaście minut Twojego czasu potrzebne na przeczytanie najważniejszych informacji jakie udało się nam zebrać, może bardzo dobrze wpłynąć na stan Twojego portfela! 

Założenia:

  1. Pod uwagę wzięto statystyki z Ekstraklasy oraz pięciu najsilniejszych lig europejskich (Premier League, La liga, Serie A, Bundesliga oraz Ligue 1).
  2. Posługiwano się statystykami odnoszącymi się do sezonów 2017/2018, 2018/2019 oraz 2019/2020.
  3. Z analizy wykluczono zespoły, które nie zaliczyły trzech pełnych sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej.
  4. W przypadku Ekstraklasy brano pod uwagę tylko rundę zasadniczą obejmującą 30 spotkań.
  5. Analizą objęto 13 najczęściej padających wyników tj. 0:0, 1:0, 2:0, 0:1, 0:2, 1:1, 2:1, 1:2, 2:2, 3:1, 1:3, 3:2 oraz 2:3.

Najpopularniejsze zakłady na dokładny wynik

Zobaczmy zatem jakie opcje na zakłady na dokładny wynik spotkania oferują nam legalni bukmacherzy i na czym każdy z nich polega.

Dokładny wynik

Zadaniem gracza jest wytypować dokładny rezultat na koniec spotkania. W zależności od tego, z którego bukmachera korzystamy, wybór konkretnej opcji jest mniej lub bardziej ograniczony. Najpopularniejsze platformy oferują nawet zakłady na typowo hokejowe wyniki 4:4, 5:1 czy 1:5. Kursy osiągają wtedy poziom nawet do 500.00. 

1. połowa dokładny wynik

Wyzwaniem typera jest przewidzieć wynik przy jakim piłkarze będą schodzić na przerwę. Kursy są relatywnie niższe niż w przypadku zdarzeń na końcowy rezultat, a w większości przypadków, najmniej można zarobić obstawiając bezbramkowy remis. Bukmacherzy oferują również możliwość obstawiania wyniku wyłącznie drugiej odsłony spotkania.  

Z Premium WIĘCEJ Dostaniesz bilety na mecz, freebety i wiele WIĘCEJ!

Będzie wynik w trakcie spotkania

Bardzo ciekawy zakład, który jest nieco bezpieczniejszy od tego na wynik końcowy. Typujący stara się określić jaki wynik spotkania choć przez chwilę będzie widniał na tablicy świetlnej. Ostateczna zmiana tego rezultatu przez końcem spotkania nie sprawia, że typ zostaje niezaliczony. Fortuna oferuje też zakład przeciwstawny – „Nie będzie wyniku w trakcie spotkania”. 0:0 rzecz jasna nie jest przedmiotem ani jednego, ani drugiego zakładu. 

Ekstraklasa – zakłady na dokładny wynik

W Ekstraklasie możemy się doszukać kilku prawidłowości jeśli chodzi o dokładne wyniki spotkań. 4 spośród 14 zespołów, które grały w ostatnich 3 sezonach w naszej elicie najczęściej notowały wynik 1:1. Liderem tej klasyfikacji jest Górnik Zabrze, którego aż 17 spotkań kończyło się takim rezultatem, co stanowi 18,89% wszystkich, 90 meczów ligowych z ostatnich 3 sezonów. Niewiele mniej, bo 15 takich wyników zanotował Śląsk Wrocław, a po 13 Korona Kielce i Arka Gdynia, które obecnie rywalizują na zapleczu Ekstraklasy.

Ekstraklasa zakłady na dokładny wynik
Ekstraklasa zakłady na dokładny wynik

Legia Warszawa jako czołowy zespół naszej ligi, często musi się zmagać ze skomasowaną defensywą rywali. Bardzo często zdarza się jednak, że mimo zaciekłego oporu przeciwnika, udaje się jej ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zakończyć mecz z wynikiem 1:0. Mniej więcej taki scenariusz miało 14 spotkań Legii od sezonu 2017/2018 i był to zdecydowanie najczęściej notowany przez nią wynik. 

Wysokie kursy na dokładne wyniki w Ekstraklasie

Jeżeli interesują nas bardzo wysokie kursy na dokładne wyniki, powinniśmy przyjrzeć się meczom Wisły Kraków i Pogoni Szczecin. Dreszczowce zakończone wynikami 2:3 lub 3:2 to ich prawdziwa domena. Te dość rzadko występujące wyniki padały w ich spotkaniach 8-krotnie, co jest wystarczającą przesłanką ku zastanowieniu się nad postawieniem dokładnie takiego rezultatu.

Wspominaliśmy już o tym, że Legia często wygrywa swoje mecze w stosunku 1:0. A co gdyby wziąć pod uwagę zwycięstwa 1:0 i 2:0? Okazuje się, że wtedy piłkarze ze stolicy nie są już samodzielnymi liderami takiej klasyfikacji. Wygraną jedną lub dwiema bramkami przy czystym koncie, aż 19 razy notowali nie tylko „Wojskowi”, ale i Piast Gliwice oraz Jagiellonia Białystok. To warta podkreślenia kwestia, bo kursy na zdarzenia typu „multiwynik” nierzadko są naprawdę zachęcające.

Na kogo stawiać 1:0 lub 0:1?

Typowy mecz walki i jeden przypadkowy gol – czy taki scenariusz spotkania nie jest typowym dla wielu spotkań naszej ligi? Oczywiście jest w tych słowach nieco przesady, ale zadaniem typera nie jest ocena tzw. „wrażeń artystycznych”, lecz przewidywanie końcowego rezultatu. 1:0 lub 0:1 to wynik, który wyjątkowo często pada w starciach 3 ekip – Cracovii (21 razy) oraz Wisły Kraków i Korony Kielce (20 takich przypadków). Może w takim razie 2 niezależne zakładu typu single na wygraną Cracovii 1:0 oraz jej przegraną 0:1?

Bramkowe remisy w Ekstraklasie

Bramkowe remisy to specjalność Górnika Zabrze. Piłkarze ze Śląska aż 26 razy(!) remisowali 1:1 lub 2:2. To prawie 29% wszystkich ich spotkań. Kolejna drużyna w tej klasyfikacji – Śląsk Wrocław, zaliczyła 19 takich meczów. To świadczy o tym, że w przypadku Górnika z pewnością możemy mówić o pewnej prawidłowości

Premier League a zakłady na dokładny wynik

Z pewnością każdy z Was zna popularne powiedzenie; „Nieszczęścia chodzą parami”. A gdybyśmy powiedzieli Wam, że nie tylko nieszczęścia, ale… dokładne wyniki również? Okazuje się, że dwie drużyny Premier League upodobały sobie szczególnie dwa rezultaty. W przypadku Liverpoolu i Chelsea są to zwycięstwa w stosunku 2:1 i 3:1 (po 16 razy). Ponad 28% spotkań „the Reds” i „the Blues” kończy się zatem jednym z dwóch rezultatów. Byłoby grzechem nie rozpatrywać tej prawidłowości pod kątem multiwyniku (2:1^3:1^4:1). 

Premier League zakłady na dokładny wynik
Premier League zakłady na dokładny wynik

Drużyna przegrywająca 0:1 rzuca się pod koniec spotkania do odrabiania strat. Jaki może być tego efekt? Jej determinacja skutkuje wyrównaniem na 1:1 lub posługując się nomenklaturą komentatorów piłkarskich: nadzianiem się na kontrę i porażką w większych rozmiarach – np. 0:2. Taki scenariusz spotkania zdaje się mieć miejsce często w meczach Brighton. Zespół Jakuba Modera i Michała Karbownika 16-krotnie przegrywał 0:2 i 18 razy remisował 1:1 (oczywiście nie w każdym przypadku to „Mewy” strzelały bramkę na wagę remisu).

Na kogo stawiać dokładny wynik 1:1 lub 2:2?

Parafrazując słynną filmową kwestię możemy zapytać: „Jest tutaj jakiś cwaniak zespół często remisujący 1:1?”. Jeden z najczęściej padających wyników na murawie szczególnie upodobał sobie West Ham. Ponad 20% meczów „Młotów” kończy się takim rezultatem (23 spotkania ze 114 w ostatnich 3 sezonach).

Postawić dokładny wynik na 1:1 lub 2:2 w meczu Manchesteru City? To zdecydowanie nie jest dobry pomysł. „The Citizens” tylko 6 razy(!) remisowali w ten sposób bramkowo w ostatnich 114 grach w Premier League. Dość powiedzieć, że kolejny w tej klasyfikacji Liverpool zanotował takich spotkań już 12.

Na kogo stawiać 0:1 w Premier League

Fani Newcastle z pewnością nie mogą być zadowoleni z faktu, że ich pupile 17-krotnie przegrywali w ostatnich 3 sezonach 0:1. W rankingu drużyn, które schodziły z boiska przy takim rezultacie, swoich rywali zostawili daleko w tyle. Drugie Crystal Palace musiało przełknąć gorycz porażki w tym stosunku „ledwie” 13 razy.

La Liga – zakłady na dokładny wynik

Czy Atletico i wynik 1:0 rzeczywiście mają ze sobą sporo wspólnego? Ubiegłe sezony pokazują, że zdecydowanie tak. Drużyna Diego Simeone strzelała jedną bramkę, jednocześnie nie tracąc żadnej 25 razy. Druga pod tym względem Sevilla zaliczyła tylko 16 takich rezultatów. 

„Los Colchoneros” nie zawsze są w stanie wygrać w ulubionej dla siebie konfiguracji. Są również jedną z najczęściej remisujących w lidze drużyn w stosunku 1:1 (20 razy). Równie często, dokładnie taki wynik pada w spotkaniach Valencii, ale lepszy on wspomnianych ekip jest jeszcze Athletic Bilbao, który uczynił to 22-krotnie. 

La liga zakłady na dokładny wynik
La Liga zakłady na dokładny wynik

FC Barcelona od pewnego czasu przestała być drużyną, która jest gwarancją zwycięstwa, ale jej mecze często obfitują teraz w sporą liczbę bramek. W spotkaniach Blaugrany stosunkowo często pada wynik 2:2, na który kursy u bukmacherów są bardzo wysokie. „Duma Katalonii” remisowała w ten sposób 12 razy od sezonu 2017/2018 do 2019/2020. 

Multiwynik w La Liga

Jakie drużyny warto obserwować pod katem ewentualnego obstawienia multiwyniku? Proponujemy przyglądać się poczynaniom Atletico i Valencii. Ci pierwsi jak już wiesz, regularnie wygrywają 1:0, ale i nierzadko kończą z wygraną 2:0. Razem to aż 39 spotkań, co oznacza, że piłkarze ze stolicy Hiszpanii wygrywają w ten sposób częściej niż co trzecie spotkanie.

Multiwynik 1:0^2:0^3:0 wydaje się więc tutaj dość ciekawą opcją. Zwycięstwa przy strzelonych dwóch lub trzech bramkach, ale jednocześnie jednej straconej to flagowy produkt Valencii. 2:1 i 3:1 w spotkaniach „Nietoperzy” po niemal norma, bowiem w ten sposób skończyły się 32 ich mecze. 

3:2? 2:3? Wiemy, że gracze lubią szukać wysokich kursów, ale jeśli „polują” na właśnie taki dokładny wynik, Getafe powinni omijać z daleka. W ostatnich 3 sezonach drużyna spod Madrytu nie zanotowała ich ani razu! Wespół z Leganes dzieży za to palmę pierwszeństwa w bezbramkowych remisach.  

Serie A – zakłady na dokładny wynik

Złośliwi mogliby powiedzieć, że mecze Juventusu kończą się tylko na trzy możliwe sposoby: 2:0, 2:1, 3:1. Zwycięstwa w tym stosunku stanowią dokładnie 50% wszystkich rozegranych spotkań! Gracze z Turynu wyjątkowo często sięgają po trzy punkty po 2:1 lub 3:1 (20 razy). Nieco rzadziej zdarza im się wygrywać 2:0 (17 razy).

Zwycięstwa 2:1 i 3:1 to zresztą ulubiony wynik nie tylko Bianconerich. Zarówno Lazio jak i Napoli notowały takie rezultaty po 34 razy (po 17 razy 2:1 i 3:1). Jak wspominaliśmy wcześniej, daje to pewne pole do popisu w zakładach na multiwynik, ale taka statystyka z powodzeniem może być również stosowana wobec zakładów typu BTTS (Both team To Score – obie drużyny strzelą).

Serie A zakłady na dokładny wynik
Serie A zakłady na dokładny wynik

1:1 – popularny wynik w Serie A

Najczęściej padającym wynikiem w Serie A jest 1:1.  Dwie ekipy wyróżniają się pod katem częstotliwości osiągania takiego rezultatu- to Fiorentina i Torino. Zawodnicy z Florencji schodzili przy nim z boiska 20 razy, natomiast „Byki” z Turynu – 19 razy. 

Gdyby pod uwagę brać tylko wyniki 1:0 i 2:0, przewaga Juventusu nad reszta stawki byłaby przygniatająca. „Stara Dama” wygrywała w ten sposób aż 32 razy. Kolejne zespoły w klasyfikacji notowały ten wynik 20 razy (Milan, Inter, Napoli).

Do minimalnych porażek 0:1 i 1:2 musieli się przyzwyczaić kibice z Bolonii. Ich ulubieńcy przegrywali w takim stosunku 30 razy biorąc pod uwagę mecze z sezonów 2017/2018, 2018/2019 i 2019/2020. To kolejna interesująca propozycja dla typerów poszukujących ciekawych kursów na zakłady typu multiwynik.  

Bundesliga – zakłady na dokładny wynik

Z lekkim niedowierzaniem można przyglądać się statystyce z Bundesligi dotyczącej częstotliwości występowania wyniku 1:1. W lidze naszych zachodnich sąsiadów, dla aż 7 drużyn spośród 14 objętych statystyką był to najczęściej występujący wynik (Augsburg, Freiburg, Hoffenheim, RB Lipsk Schalke 04, VFL Wolfsburg, Werder Brema). Wbrew obiegowej opinii nie jest to więc liga wyłącznie overowa, a również taka, która daje spore pole do popisu graczom szukającym dokładnego wyniku.

Bundesliga zakłady na dokładny wynik
Bundesliga zakłady na dokładny wynik

Strzelecka niemoc i jeden stracony gol – to scenariusz dobrze znany kibicom FSV Mainz, którego piłkarze 13 razy przegrywali 0:1 (12,75% wszystkich spotkań). Takie uczucie z pewnością jest obce fanom Bayernu Monachium, który… ani razu nie przegrał w tych rozmiarach na przestrzeni ostatnich trzech sezonów. 

Jak typować zakłady na dokładny wynik w Bundeslidze?

2:3, czyli wynik stosunkowo rzadko spotykany na piłkarskich boiskach, a charakteryzujący się wysokimi kursami u bukmacherów, jest często dziełem Augsburga. Klub Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego 7-krotnie schodził pokonany po spektaklu z pięcioma bramkami.  

Niemal w każdej lidze możemy znaleźć choć jeden zespół, który wyjątkowo często wygrywa 2:1 lub 3:1. W Bundeslidze taką rolę spełnia Eintracht Frankfurt, którego częściej niż co trzecie spotkanie kończy się właśnie takimi wynikami (28 takich przypadków).

Wśród drużyn najczęściej remisujących w stosunku 1:1, próżno szukać Herthy Berlin. Znajdziemy ją za to na szczycie rankingu tych zespołów, które remisują 2:2. Zachęcające kursy w obliczu 10 takich spotkań z ostatnich 102 ligowych każą się zastanowić nad podjęciem takiego ryzyka. 

Ligue 1 – zakłady na dokładny wynik

1:0, 0:1, 1:1 – z jaką ligą kojarzą się Wam takie rezultaty? Wielu z Was odpowiedziałoby pewnie, że z ligą francuską i miałoby rację. Sztandarowym przykładem jest Nantes, które wygrywało 1:0 18 razy, przegrywało 0:1 17-krotnie, zaś dzieliło się punktami po remisie 1:1 16 razy. Wobec jednego, niepełnego rozegranego sezonu, taka grupa wynikowa stanowi 49% wszystkich rozegranych spotkań ligowych! 

Ligue1 zakłady na dokładny wynik
Ligue1 zakłady na dokładny wynik

Jest jeden rodzynek nad Sekwaną, który relatywnie często wygrywa 3:2. To Olympique Lyon, który sięgał po 3 punkty po 5 –bramkowym dreszczowcu aż 7 razy. To zdecydowanie najwięcej w całej Ligue 1. 

Choć jak pewnie się domyślasz, o mecze obfitujące w 5 goli we Francji niezwykle ciężko, to szczególnie trudne może to być w przypadku Angers. Ta ekipa nie zanotowała ani jednego wyniku 2:3 lub 3:2 w ostatnich 3 sezonach! 

Przegrać 19 razy 0:1

Przegrać 19 razy 0:1 na przestrzeni 3 sezonów. Sztuka ta „udała się” Bordeaux, które w prawie co 5 spotkaniu rozczarowywało swoich sympatyków dokładnie tak samo. Równie zdumiewającego osiągnięcia dokonali piłkarze Tuluzy, którzy 16-krotnie ulegali swoim rywalom w stosunku 1:2.  

Drużyną, która w lidze francuskiej szczególnie upodobała sobie wyniki 2:1 i 3:1 jest Olympique Lyon. Jedna z czołowych drużyn tamtejszej ligi sięgała po 3 punkty wygrywając w takich rozmiarach aż 28 razy.  

W której lidze najczęściej pada wynik 1:1?

Zakłady na dokładny wynik 1:1
Zakłady na dokładny wynik 1:1

Wykres przedstawia liczbę drużyn w poszczególnych ligach europejskich, dla których wynik 1:1 był najczęściej występującym rezultatem w odniesieniu do całkowitej liczby spotkań rozegranych na przestrzeni ostatnich 3 sezonów. Bardzo często spotykany na piłkarskich boiskach rezultat 1:1 jest wyjątkowo charakterystyczny dla niemieckiej Bundesligi, natomiast stosunkowo rzadko występuje w spotkaniach Serie A.

W której lidze szukać wyników 3:2 i 2:3?

Zakłady na dokładny wynik 3:2 i 2:3
Zakłady na dokładny wynik 3:2 i 2:3

Wykres przedstawia 6 drużyn, które najczęściej kończą swoje spotkania z wynikiem 3:2 i 2:3. Wśród nich znajdziemy aż 3 przedstawicieli jednej ligi – Ekstraklasy! To chyba ostateczny dowód na to, że rozgrywek naszej elity nie należy jednak omijać szerokim łukiem – zawsze można znaleźć interesujące zależności. 

Zakłady na dokładny wynik w systemach bukmacherskich

Specjalnie dla Was dokonaliśmy analizy systemów bukmacherskich, jakie mogą mieć zastosowanie w zakładach na dokładny wynik.

System stawki płaskiej w zakładach na dokładny wynik

System stawki płaskiej opisaliśmy szeroko w naszym artykule o systemach bukmacherskich. Zapraszamy do zapoznania się z tym zagadnieniem. Poniżej prezentujemy niniejszy system stosując go do zakładów na dokładny wynik.

  • Bankroll: 2000 PLN
  • Wartość płaskiej stawki: 40 PLN (2% z 2000 PLN) czyli 35,20 PLN po odjęciu 12% podatku
  • Dokładny wynik: 1:2
KursSpotkanieStawka [PLN]RezultatStan po rozliczeniu zakładu [PLN]
6.20Augsburg – FC Koln35,20PRZEGRANA1960
5,85Freiburg – Werder Brema35,20PRZEGRANA1920
6.10Schalke 04 – Bayer Leverkusen35,20PRZEGRANA1880 
6.00RB Lipsk – Eintracht Frankfurt35,20WYGRANA2062,20
5.85FSV Mainz – Hoffenhiem35,20PRZEGRANA2022,20 
6,90Union Berlin – VFL Wolfsburg35,20WYGRANA2265,08
System stawki płaskiej w zakładach na dokładny wynik

Wiedząc o tym, jak często zespoły z Bundesligi remisują w stosunku 1:1, zdecydowaliśmy się wdrożyć system płaskiej stawki i co kolejkę wybierać spotkanie z udziałem jednej z najczęściej remisujących w tym stosunku drużyny. Okazało się, że 2 trafione typy z 6 przyniosły dość pokaźny zysk w wysokości 265,08 PLN. Co więcej, gracz byłby na plusie nawet wtedy, gdyby remisem 1:1 zakończyło się tylko spotkanie Union Berlin – VFL Wolfsburg. 

System stawki modulowanej w zakładach na dokładny wynik

Ze szczegółową metodologią stosowania tego systemu zapoznasz się w artykule o systemach bukmacherskich.

Przedziały:

KursStawkaCharakterystyka zdarzenia
< 5.908-10 jednostek (32-40 PLN)Prawdopodobne
5.90 – 6.506-7 jednostek (24-28 PLN)Dość prawdopodobne
6.51 – 8.504-5 jednostek (16-20 PLN)Mało prawdopodobne
8.51 -12.002-3 jednostki (8-12 PLN)Ryzykowne
> 12.001 jednostka (4 PLN)Bardzo ryzykowne
Zakłady na dokładny wynik przykład stawka modulowana
  • Bankroll: 2000 PLN
  • Wartość maksymalnej stawki: 20 PLN (1% z 2000 PLN)
Dokładny wynikKursSpotkanieStawka [PLN]RezultatStan po rozliczeniu zakładu [PLN]
1:16.20Augsburg – FC Koln6j
(12 PLN)
PRZEGRANA1988
1:15,85Freiburg – Werder Brema8j
(16 PLN)
PRZEGRANA1972
2:329.00Pogoń Szczecin – Wisła Kraków1j
(2PLN)
PRZEGRANA1970
2:19.00Liverpool – Leicester City2j
(4 PLN) 
PRZEGRANA1966
0:25.00Brighton – Manchester City8j
(16 PLN)
PRZEGRANA1950
0:08.00Genoa – Parma4j
(8 PLN)
PRZEGRANA1942
3:232.00Olympique Lyon – Rennes1j
(2PLN)
WYGRANA1996,32
1:06.20Atletico – Celta Vigo7j
(14 PLN)
WYGRANA2072,70
0:27.80Amiens – Olimpique Marsylia 4j
(8 PLN)
PRZEGRANA2064,70
0:08.50Lazio – Fiorentina4j
(8 PLN) 
PRZEGRANA2056,70
1:06.10Legia Warszawa – Śląsk Wrocław6j
(12 PLN)
PRZEGRANA2044,70
1:16.00RB Lipsk – Eintracht Frankfurt6j
(12 PLN)
WYGRANA2096,06
System stawki modulowanej w zakładach na dokładny wynik

Mając świadomość tego, że nawet naszym najbardziej prawdopodobnym typom i tak daleko do tzw. pewniaczków, wartość maksymalnej stawki ustaliliśmy na 20 PLN czyli 1% bankrolla. Operowaliśmy zatem na niewielkich kwotach, a sukces tylko w trzech spotkaniach i tak zapewnił nam zysk w wysokości 96,06 PLN. 

System stawki modulowanej w zakładach na dokładny wynik

Zakładamy, że próbujemy przewidzieć wyniki następujących spotkań:

SymbolMeczTypKurs
ALiverpool – Leicester CityDW: 2:19.00
BGenoa – ParmaDW: 0:08.00
CAmiens – Olimpique MarsyliaDW: 0:27.80
DLazio – FiorentinaDW: 0:08.50
System stawki modulowanej w zakładach na dokładny wynik – przykład
Zakłady na dokładny wynik stawka modulowana przykład
System stawki modulowanej w zakładach na dokładny wynik

Rozpisujemy 10 kombinacji: 6 w których trafiamy wyniki dwóch spotkań i 4 kupony typu single, które w dużym stopniu zabezpieczą nas przed stratą w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia w tylko jednym spotkaniu.

Zakłady na dokładny wynik – nie bój się wysokich kursów!

Każdy z trafionych kuponów 1-6 dałby blisko 1000 PLN zysku, a w niektórych przypadkach bylibyśmy w stanie tę wartość nawet przekroczyć. W przypadku niepowodzenia, strata przy jednym trafionym wyniku nie byłaby zbyt dotkliwa i wyniosłaby kilkadziesiąt złotych. Oczywiście, przyjęta stawka 20 zł jest umowna i ma za zadanie pokazać jedynie mechanizm działania tego systemu. Jeżeli nie dysponujesz takim budżetem na grę, równie dobrze możesz rozpisać 10 kuponów i obstawić każdy za 5zł. Potencjalne wygrane nie będą wtedy tak imponujące, ale ewentualne straty będą za to kilkukrotnie mniejsze.  

Lektura naszego artykułu powinna doprowadzić Cię do kilku wniosków, w tym jednego, najważniejszego: nie powinieneś bać się wysokich kursów. Odpowiednio skonstruowane zakłady są w stanie dawać zysk nawet przy grze na zdarzenia, których prawdopodobieństwo wystąpienia pozornie nie wydaje Ci się zbyt duże.

Dokładne wyniki spotkań to rodzaje zakładów, którymi zainteresowanie wzrasta z roku na rok i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się odwrócić. Gracze zaczynają dostrzegać potencjał drzemiący w takiej taktyce gry w zakładach wzajemnych. My również uważamy, że to zagadnienie jest nader ciekawe, bowiem można w ten sposób konstruować zakłady systemowe, które przy niewielkiej dozie szczęścia mogą się okazać dużo bardziej rentowne, niż klasycznie budowane zakłady akumulowane.  Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do poszerzania wiedzy na ten temat i przynajmniej podjęcia próby zgarnięcia wygranej w jeden ze wskazanych przez nas sposobów!