Skargi na bukmacherów

No i stało się! Bukmacher popełnił błąd i wina leży ewidentnie po jego stronie. Na szczęście dużą zaletą grania u legalnych bukmacherów jest to, że wiadome jest jaki organ wydał licencję zakładom bukmacherskim (Ministerstwo Finansów) i gdzie konkretnie kierować skargi na bukmacherów. W niniejszym artykule podpowiemy Ci jakie kroki możesz podjąć, aby wyegzekwować swoje prawa

Po pierwsze, bądź dobrze przygotowany. Zbierz wszystkie możliwe dane odnośnie Twojej sprawy. Zrób zrzuty ekranu pamiętając o zasłonięciu danych wrażliwych, zwłaszcza jeśli są to informacje z Twojego konta bankowego. Zaprezentuj to, co jest istotne z punktu widzenia zaistniałego problemu z bukmacherem. W naszym artykule możesz też podejrzeć jakie są najczęstsze problemy z bukmacherem.

Składanie reklamacji u bukmachera

Każdy bukmacher w swoim regulaminie zawarł punkt dotyczący procedury składania reklamacji. Przeanalizowaliśmy je pod kątem czasu, jaki użytkownik ma na zgłoszenie i terminu na udzielenie odpowiedzi przez bukmachera. Jeśli chodzi o formę składania reklamacji wymagana jest forma pisemna.

Część bukmacherów dopuszcza opcję wysłania takiego pisma drogą mailową na wskazany adres e-mail, natomiast zawsze możemy skorzystać z tradycyjnej drogi pocztowej – oczywiście listem poleconym i najlepiej z opcją potwierdzenia odbioru. Dzięki temu zyskamy oficjalną i wiążącą informację, że nasza skarga danego dnia została skutecznie doręczona.

Poniżej zamieszczamy tabelę z terminami składania i rozpatrzenia reklamacji u poszczególnych legalnych bukmacherów

BukmacherCzas na zgłoszenie reklamacji (dni)*Czas na rozpatrzenie reklamacji (dni)
Fortuna3021
Betclic2121
STS3028
eWinner6021
forBET6021
LVBET3021
Milenium3030
Totolotek1421
PZBuk1421
TOTALbet3030
Etoto1421
NobleBet3021
BETFAN1421
Traf Zakłady Wzajemne1421

*dni kalendarzowe od daty ogłoszenia oficjalnych wyników

Często w roli podmiotu rozstrzygającego skargi na bukmacherów występuje Komisja Nadzoru w trzyosobowym składzie, a decyzja Komisji jest ostateczna, co oznacza, że nie ma od niej odwołania

Regulamin zakładów bukmacherskich jako treść ostateczna

Ostatecznym rozwiązaniem, jakie może podjąć poszkodowany gracz jest bezpośrednie zgłoszenie skargi na bukmacherów do organu nadzorującego, które wydało bukmacherowi licencję, czyli do Ministerstwa Finansów lub skierowanie sprawy do sądu. Musimy jednak mieć w pamięci, że wyrok Sądu będzie bazował na zapisach w regulaminie dostępnym na stronie danej firmy bukmacherskiej. Treść regulaminu jest akceptowana uprzednio przez Ministerstwo Finansów, dlatego ciężko będzie podważyć jej prawidłowość. 

Machina walki z bukmacherem jest dość… toporna. Możemy złożyć reklamację bezpośrednio do buka, który poprzez swoją Komisję wyda decyzję bez możliwości odwołania. Możemy iść do sądu, który będzie rozstrzygał na podstawie regulaminu stworzonego przez bukmachera i zatwierdzonego przez Ministerstwo Finansów.

Sprawa sprowadza się do tego, że musisz dowieść ponad wszelką wątpliwość, że niejednoznaczne stwierdzenia (takie jak “oczywisty błąd”) lub inne postanowienia regulaminu kształtują Twoje prawa i obowiązki jako gracza w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszają Twoje interesy. Określa to tzw. niedozwolona klauzula umowna. Wykaz realnie zastosowanych w umowach z konsumentami niedozwolonych postanowień zawiera Rejestr Klauzul Niedozwolonych.

Składanie skargi na bukmacherów w TrustBet

Umówmy się, że nie brzmi to dobrze, a na pewno nie jest to łatwe. Tę ogromną lukę wypełnia właśnie nasz serwis. Złożenie skargi w TrustBet jest z pewnością bardziej przyjemne i mniej skomplikowane niż składanie pozwu, a poprzez nasze bezpośrednie kontakty z każdym legalnym bukmacherem – pokusimy się nawet o stwierdzenie, że – bardziej skuteczne!

Złóż skargę na bukmachera w naszym serwisie i pozwól nam spróbować rozwikłać ten spór. Pamiętaj, aby dostarczyć nam jak najwięcej szczegółów sprawy, bo przyspieszy to całą procedurę wyjaśniającą i zgłoś się do nas przed złożeniem oficjalnej reklamacji u bukmachera.

Nie wahaj się zatem i skorzystaj z naszej pomocy i zgłoś problem z bukmacherem.

Poprzez TrustBet możesz także dodać swoją recenzję bukmachera i tym samym mieć realny wpływ na miejsce w rankingu bukmacherów, jakie zajmie. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie także granie tylko u najlepszych bukmacherów w Polsce. Tu serwis tworzą gracze i to oni decydują kto będzie na podium, a kto zostanie w tyle.