Problem z bukmacherem

Problem z bukmacherem

Marietta Stachak
Zaktualizowano:
Oceń artykuł:
5(31 głosów)

Każdy, kto rejestruje się u bukmachera podpisuje z nim obustronną umowę. Z jednej strony Ty, jako gracz zobowiązujesz się do przestrzegania zasad regulaminu, z drugiej bukmacher gwarantuje Ci pewne możliwości i zasady, których będzie przestrzegał. Czasem jednak pojawia się problem z bukmacherem – zrobiliśmy zestawienie tych, które pojawiają się najczęściej i radzimy co w tej sytuacji można zrobić.

Czasem bywa, że któraś ze stron łamie warunki umowy lub je narusza. Ze strony użytkownika przyczyną jest często brak znajomości regulaminów, rzadziej chęć oszukania. W tym przypadku bukmacher szybko wyciąga konsekwencje stosując się do sankcji i rozwiązań określonych w regulaminie. Czy jednak zawsze słusznie? Poniżej opiszemy jaki problem z bukmacherem pojawia się najczęściej i wyjaśnimy gdzie może leżeć źródło sporu.

1. Problem z otrzymaniem bonusu na start

Problemy z bukmacherami

Bukmacherzy kuszą nas ofertami specjalnymi, jakie możemy zyskać podczas rejestracji. Ekstra kasa na start, darmowe freebety, zakłady bez ryzyka to najpopularniejsze benefity. Mimo oczywistych korzyści musimy się także liczyć z pewnymi warunkami, jakie należy spełnić, aby taki bonus otrzymać. Najczęściej jest to konieczność zagrania za kwotę bonusu i kilkukrotny jej obrót po określonym kursie minimalnym. Nie dla wszystkich te zasady są jasne, zwłaszcza gdy serwis nie dostarcza nam solidnej informacji zwrotnej ile jeszcze musimy postawić, jaki mamy na to czas i o co tak naprawdę w tym chodzi.

Najlepszym sposobem, aby ustrzec się od niepotrzebnych problemów z bukmacherem to zapoznanie się z ofertami i ich warunkami jeszcze przed otworzeniem konta. Czasem już pierwszy krok może okazać się tym, który pozbawi nas szans na bonus – na przykład wpłacimy środki metodą, która nie zaliczy nam bonusu. Inni bukmacherzy są nawet bardziej restrykcyjni. Uważajcie przede wszystkim na zapisy odnośnie IP, z jakiego będziecie zakładać konto. Czasem wystarczy, że dokonacie rejestracji z komputera podłączonego do sieci w miejscu publicznym lub wpłacicie środki z karty osoby, która już posiada tam konto. Będąc na początku naszej przygody z obstawianiem zróbmy to rozważnie, aby faktycznie zyskać to, co oferuje nam bukmacher. Jeśli nie znamy zasad bonusów powitalnych, problem z bukmacherem może się pojawić już na początku naszej drogi.

2. Źle rozliczony zakład

Jeśli nasz zakład został źle rozliczony, może być to jedynie wina po stronie bukmachera. Zanim jednak zgłosisz ten problem z bukmacherem do supportu sprawdź kilka kwestii, które mogą wyjaśnić tę sytuację. Pierwsze miejsce, jakie powinniśmy zobaczyć to regulamin. Może się bowiem okazać, że dany zakład jest rozliczany w inny sposób (np. krecze w tenisie) lub jako początkujący gracz uznaliśmy dogrywkę za część meczu.

Problemy z bukmacherem

Bukmacherzy często bazują na oficjalnych wynikach i statystykach, więc w drugiej kolejności możemy sprawdzić jak te dane prezentują witryny konkretnych federacji piłkarskich i tym podobnych instytucji. Jeśli wszystko wskazuje na to, że to bukmacher popełnił błąd, złóż skargę. Postarajmy się jednak zachować spokój. Te wielkie korporacje nie mogą pozwolić sobie na skandal z łamaniem zasad rozliczeń zakładów, gdyż notorycznie naruszając regulamin narażają się na obniżenie wiarygodności i bankructwo. Może się zatem okazać, że była to przypadkowa pomyłka i nasz problem z bukmacherem zostanie szybko rozwiązany.

3. Wprowadzenie limitów stawek na koncie

Nie ma co ukrywać, że zarobek bukmachera opiera się o przegrane graczy, a najczęściej przegrywają gracze nowi i niedoświadczeni. Tu znów staje przed nami regulamin, według którego bukmacher świadczy usługi dla graczy “w celach rekreacyjnych”. Zatem, jeśli zaczynasz regularnie wygrywać możesz się spodziewać, że niebawem bukmacher uzna Cię za gracza profesjonalnego i oznaczy Twoje konto limitem na stawki lub możliwe wygrane. W tej sytuacji dalsza gra przestanie być już tak opłacalna, co jest oczywiście zabiegiem celowym, lecz zgodnym z regulaminem. Jedyne, co możesz zrobić z tym problemem to przejść do innego serwisu.

4. Problemy z wypłatą środków

Największe emocje towarzyszą sytuacjom związanym z pieniędzmi, a przede wszystkim, kiedy nie możemy ich wypłacić z konta lub przelew jest realizowany zbyt długo. Zobaczmy jakie mogą być powody takiego stanu rzeczy i jakie problemy mogą nas spotkać.

Przede wszystkim upewnij się, że dokonałeś pełnej rejestracji konta. Jest to podstawowy warunek do zlecania wypłat salda. Być może Twoje dokumenty są jeszcze sprawdzane lub nie zastosowałeś się do wytycznych. Bywa także, że przy pierwszej wypłacie wymagana jest dodatkowa weryfikacja – sprawdź maila przypisanego do swojego konta gracza oraz folder spam.

bukmacher problem

Kolejnym powodem może być zlecenie zbyt dużej kwoty jednorazowo do wypłaty. Często bukmacherzy mają określone limity sum, więc w razie możliwości staraj się dokonywać wypłat kwot mniejszych niż 2000 zł. Sprawdź także, że nie zleciłeś wypłaty w dzień wolny od pracy. U niektórych bukmacherów znajdziesz zastrzeżenia o możliwych opóźnieniach w realizacji zleceń zgłoszonych w dni wolne i święta.

Zajrzyj do zakładki “Wypłaty” na swoim koncie, gdzie powinieneś znaleźć limity czasu, jakie określa bukmacher na wypłatę środków. Jeśli czekasz na pieniądze dłużej, niż zapisy te przewidują, powinieneś bez problemu dostać informację kiedy je otrzymasz.

5. Problem z blokowaniem i zamykaniem konta gracza

To chyba jedna z najbardziej denerwujących sytuacji – chcesz się zalogować i nagle otrzymujesz komunikat, że Twoje konto zostało zablokowane. Skąd taki problem z bukmacherem? W pierwszej kolejności udaj się na czat (dostępny na żywo u wszystkich bukmacherów) i poproś o wyjaśnienie tej sytuacji. Blokowanie i zamykanie kont to często najwyższy wymiar kary, jaki może zastosować bukmacher i zazwyczaj wiąże się z częściową lub nawet całkowitą utratą środków zgromadzonych na koncie.

W większości przypadków krok ten podejmowany jest na podstawie złamania lub naruszenia regulaminu, zwłaszcza w kwestii próby kilkukrotnego skorzystania z jednej promocji lub zakładania z tego tytułu kolejnych kont. Pamiętajcie o zakazach dotyczących logowania się do różnych kont z jednego IP. Tę przyczynę wskazują gracze jako największy problem z bukmacherem.

6. Problem z kontaktem z obsługą klienta

Obsługa klienta to temat rzeka, a jej ocena zależy od wielu czynników. Czasem zależy na kogo trafimy, natomiast pewne standardy powinny zostać zachowane bez względu na okoliczności czy poruszane tematy. Na jakie aspekty kontaktu z obsługą klienta gracze narzekają najczęściej?

Przede wszystkim największe problemy to brak kompetencji, znajomości warunków ofert i długi czas oczekiwania na odpowiedź. Praktykowana jest też tzw. spychologia, czyli odsyłanie do regulaminu, powoływanie się na brak wiedzy w danym temacie, jawny brak chęci pomocy i ucinanie tym samym rozmowy. Warto wykorzystać każdy sposób na kontakt oraz zachowywać skrypt czatu (wysyłanego na maila), aby móc później bez problemu odnieść się do konkretnej rozmowy. 

Problem z bukmacherem – co dalej?

Z Premium WIĘCEJ Dostaniesz bilety na mecz, freebety i wiele WIĘCEJ!

Powyżej opisane problemy z bukmacherem to tylko część z tych, które pojawiają się najczęściej. Bywa, że rozwiązanie znajdziemy poprzez szersze zapoznanie się z regulaminem, jednak nie zawsze jest to wystarczające. W takim wypadku mamy do dyspozycji kilka innych opcji. Między innymi jest to złożenie skargi na bukmachera poprzez TrustBet. W tym wypadku to my wystąpimy w Twoim imieniu bezpośrednio do bukmachera, aby wyjaśnić problem. Do tej pory udało nam się rozwiązać wiele kwestii i sporów. Zachęcamy zatem do kontaktu.