bonusy bez depozytu

Bonus bez depozytu

Adrian Kwiecień
Zaktualizowano:
Oceń artykuł:
3.9(1 głosów)

Chciałbyś sprawdzić jak poradzisz sobie w świecie zakładów bukmacherskich, ale obawiasz się utraty własnych środków? Legalni bukmacherzy w Polsce wzięli to pod uwagę i zaproponowali kilka rozwiązań, które przybliżą Cię do decyzji o podjęciu tego wyzwania. Jeśli towarzyszą Ci dokładnie tego typu rozterki, niniejszy artykuł – bonus bez depozytu – rozwieje Twoje wątpliwości i przybliży Cię do podjęcia decyzji o przyjęciu wyzwania.

Bonus bez depozytu, freebet, zakład bez ryzyka – pojęcia i różnice

„Nie każdy prostokąt jest kwadratem, ale każdy kwadrat jest prostokątem” – słowa wypowiadane przez nauczyciela matematyki pewnie po dziś dzień dźwięczą Ci w uszach. Podobna sytuacja tyczy się pojęć: bonus bez depozytu, freebet oraz zakład bez ryzyka. 

Uwielbiamy dostawać coś za darmo. Nie jest więc żadną niespodzianką, że gracze nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie poszukują darmowych zakładów. Idealną konfiguracją z punktu widzenia każdego typera jest taka, w której nie jest wymagana żadna wpłata na rzecz zakładów bukmacherskich, a mimo to klient zyskuje środki na grę tylko dzięki rejestracji. Brzmi jak piękny sen? Istotnie, tego typu oferty są  wyjątkowo atrakcyjne, ale nie można zapominać, że wypłata ewentualnie wygranych środków, wiąże się ze spełnieniem wymagań wyrażonych w regulaminie. Takie rozwiązanie to właśnie wspomniany już bonus bez depozytu. Sumy na grę jakie można w ten sposób zyskać oscylują wokół kilkunastu złotych i trafiają na specjalne konta bonusowe. Opcja przeniesienia ich na konto, z którego możliwa jest wypłata, następuje po spełnieniu określonych warunków. Jakich? O tym dowiecie się w stosownej sekcji niniejszego artykułu. Dość często pojęcie to mylone jest z bonusem od depozytu, który jedynie zwiększa go o dodatkową kwotę, którą można przeznaczyć na obstawianie zakładów. 

W sieci krąży obiegowa opinia, w myśl której bonus bez depozytu jest pojęciem tożsamym z wyrażeniem „freebet”. W tym miejscu dochodzimy do sedna sprawy:

To prawda, że każdy bonus bez depozytu jest freebetem, ale nie każdy freebet może być określany bonusem bez depozytu. 

Dlaczego? Jak można się domyśleć, niektórzy operatorzy przyznają freebety, ale jest to związane z koniecznością dokonania depozytu bądź obstawienia danego zdarzenia. Słowo „freebet” pochodzi rzecz jasna od dwóch angielskich słów (free – darmowy, bet –  zakład) i w dużym uproszczeniu oznacza zakład, w którym obstawiamy za wirtualne środki udostępnione nam przez bukmachera. Możemy zatem wygrać prawdziwe pieniądze bez żadnego ryzyka, bowiem nie angażujemy własnych środków. 

Całkowite zrozumienie tematu da nam tylko kompletne zaznajomienie się z obowiązującą nomenklaturą. W związku z tym, należy poznać też pojęcie zakładu bez ryzyka. W jego przypadku chodzi o obstawienie określonego zakładu i w przypadku niepowodzenia – zwrot całości lub części środków jakie na niego przeznaczyliśmy. Zazwyczaj istnieje górny pułap, kwoty obejmującej promocję, choć zdarza się, że operatorzy w swoich regulaminach precyzują, że należy zagrać za konkretną sumę – np. 50 PLN. 

Nierzadko, zakład bez ryzyka mylony jest z freebetem, ale jak już zapewne słusznie wywnioskowaliście, pierwsza z tych opcji wiąże się z koniecznością wpłaty środków, zaś w przypadku tej drugiej nie musimy takiego działania podejmować.  

Cykl życia bonusu bez depozytu – jak otrzymać, obrócić i wypłacić?

Freebet to jedna z form gratyfikacji jaką stosuje bukmacher, dziękując graczowi za rejestrację właśnie w jego serwisie. Można zaryzykować stwierdzenie, że 80-90% wszystkich bonusów bez depozytu jest ściśle powiązanych z pakietem powitalnym. Zakłady bukmacherskie, wymagają więc od nas podania swoich danych osobowych: imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, adresu mailowego, numeru telefonu, ustawienia loginu i hasła. Jesteśmy również proszeni o przesłanie skanu obu stron dowodu osobistego lub jego zdjęć. To wszystko? Pamiętajcie o wpisaniu odpowiedniego kodu promocyjnego! 

Chcąc doprowadzić do sytuacji, w której spełniamy wszystkie wymogi dotyczące wypłaty środków zgromadzonych dzięki uzyskanemu bonusowi bez depozytu, musimy zaznajomić się z kilkoma pojęciami.

Minimalny kurs zdarzenia

Część bukmacherów oferujących freebety w ramach swojej oferty powitalnej wymaga, aby kurs każdego pojedynczego zdarzenia na kuponie był wyższy niż określone minimum. Oznacza to, że w przypadku gdy zagramy zakład akumulowany, na którym jedna z selekcji będzie miała kurs 1.20, podczas gdy minimalny kurs zdarzenia został określony na 1.25, kupon ten nie będzie brany pod uwagę do obrotu bonusem.

Minimalny kurs kuponu

Prócz wymagań stawianych pojedynczym zdarzeniom, możemy się również natknąć na inne ograniczenie, dotyczące ogólnego kursu całego kuponu. Jeśli wartość ta została ustalona np. na 3.0, powinniśmy dążyć do obstawiania zakładów akumulowanych, których kurs ogólny po przemnożeniu jest od tej wartości wyższy. Oczywiście można obstawiać również single z kursami > 3.0, o ile inaczej nie stanowi regulamin promocji. 

Obrót

Tylko nieliczni bukmacherzy nie stawiają przed nami warunków obrotu. Zazwyczaj wymagany jest od nas kilkukrotne obrócenie bonusem. Co to oznacza? Jeśli przydzielono nam freebet o wartości 20 PLN przy 4-krotnym obrocie, aby móc wypłacić środki, musimy zawrzeć zakłady na łączną kwotę 80 PLN. 

Czas na obrót

Przeszkodą w doprowadzeniu do sytuacji, w której możliwa jest wypłata naszych pieniędzy, może być czas na obrót darowanego nam zakładu. Jeśli dzięki rejestracji zyskaliśmy 25 PLN, przy 6-krotnym obrocie w ciągu 14 dni, oznacza to, że w ciągu 2 tygodni musimy zawrzeć zakłady na łączną kwotę 150 PLN, aby być uprawnionym do wypłaty środków na konto bankowe. 

Jeśli nasze typy były dobre i sprzyjało nam szczęście, możemy wypłacić obrócone przez nas środki. Dzięki spełnieniu tego warunku, nasze pieniądze zostają przeniesione z konta bonusowego na konto depozytowe, a z niego możemy już zlecić wypłatę wprost na nasze indywidualne konto bankowe!

freebet bez depozytu

Darmowy zakład tylko za rejestrację? Są wyjątki, ale pozytywne!

Zdecydowana większość bonusów bez depozytu związana jest jedynie z koniecznością rejestracji u wybranego przez nas operatora. Bukmacher, bez depozytu jest skłonny dać nam bonusy także w kilku innych sytuacjach:

 • Jako nagrodę za wyjątkową aktywność – dzieje się tak w momencie, kiedy gracz zawiera dużą liczbę zakładów, najczęściej za niemałe kwoty. Jest to forma gratyfikacji, na którą może liczyć tylko niewielki procent ogółu.
 • Kiedy masz urodziny – zdarza się, że bukmacherzy premiują swoich graczy symboliczną kwotą na grę w dniu ich urodzin. Swoich klientów w ten sposób nagradzają choćby forBET, Totalbet czy Totolotek.
 • Za zainstalowanie aplikacji mobilnej – celem promowania zawierania zakładów na urządzeniach mobilnych, zdarzało się, że operatorzy przyznawali dodatkowe środki za ściągniecie aplikacji na swój telefon. 
 • Wymiana punktów zgromadzonych w programie lojalnościowym – bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią jest utrzymanie klienta. Jednym z narzędzi, które pozwala im to osiągnąć jest formułowanie różnego rodzaju programów lojalnościowych, w ramach których przyznawane są punkty za zawierane zakłady. Możliwa jest ich wymiana np. na freebet. 
 • Na święta – każdego roku na polskim rynku bukmacherskim znajdują się tacy operatorzy, którzy przyznają kilka złotych na grę np. z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 • Przy okazji wielkiego sportowego wydarzenia – start Mundialu? Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich? Takie momenty są idealne do tego, aby wystartować z kolejną promocją i nagrodzić freebetem swoich lojalnych graczy. 

Darmowy zakład bez depozytu – zalety

Patrząc na to z szerszej perspektywy, bonusy bez depozytu to oferta, która prowadzi do sytuacji win-win. Zakłady bukmacherskie zdają sobie sprawę z tego, jak dużą popularnością cieszą się freebety i dzięki temu ściągają na swoją platformę graczy, którzy zostają z nimi na dłużej. Z punktu widzenia gracza, zalet jest zdecydowanie więcej:

 • Możliwość wygranej bez zaangażowania własnych środków pieniężnych – to podstawowy atut bonusów bez depozytu, który jako pierwszy przychodzi nam na myśl. Skoro nie ma ryzyka uszczerbku dla naszych finansów, nie ma powodu, dla którego mielibyśmy nie spróbować sięgnąć po wygraną!
 • Okazja do zawarcia bardziej ryzykownych zakładów – kuszą Was zdarzenia o wysokich kursach, ale zawsze obawialiście się utraty własnych pieniędzy? Bonusy bez depozytu to doskonała okazja, żeby tę zachciankę urzeczywistnić. Może dzięki temu sięgniecie po wyjątkowo okazałą wygraną?
 • Poligon doświadczalny dla początkujących – dla graczy, którzy marzą o zostaniu profesjonalnymi typerami, ale są dopiero na początku tej drogi, to szansa na to, aby popełnione przez nich błędy nie miały żadnych większych konsekwencji. 
 • Sposobność do zapoznania się z serwisem – dotychczas korzystaliśmy z usług innych operatorów, ale nie jesteśmy do końca z nich zadowoleni? Bukmacher bez depozytu stwarza nam okazję do przetestowania jego platformy. 
 • Jego uzyskanie jest bardzo proste – wielu legalnych w Polsce bukmacherów oferuje freebety już za samą rejestrację w serwisie. Trzeba przyznać, że nie są to zbyt wygórowane oczekiwania. 

Jak znaleźć bonusy bez depozytu?

Na darmowy zakład mogą w szczególności liczyć nowi gracze. Bonus jest przypisywany do ich konta w nagrodę za rejestrację. Skąd czerpać jednak informacje na temat tego, u którego z bukmacherów w danym momencie możemy liczyć na najlepszą ofertę w tym zakresie? Najprostszym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie strony o tematyce bukmacherskiej, która jest agregatorem interesujących nas danych. Do takich, można z całą pewnością zaliczyć TrustBet. W naszym rankingu najlepszych bukmacherów znajdziecie między innymi zestawienie dotyczące bonusów u legalnych polskich bukmacherów. 

Za pomocą jakich kanałów, możemy się dowiedzieć o freebetach, jeśli posiadamy już konto u większości firm bukmacherskich? Jest ich kilka. Przede wszystkim zaglądajmy od czasu do czasu na swoją skrzynkę mailową, nawet jeśli nie czyniliśmy tego do tej pory regularnie. Zakłady bukmacherskie zawsze informują nas drogą elektroniczną o dostępnych promocjach, o ile wyraziliśmy zgodę na ten sposób komunikacji z nami. Istnieje też możliwość otrzymywania wiadomości SMS.  Ci z Was, którzy posiadają aplikacje mobilne swoich ulubionych operatorów mogą otrzymywać powiadomienia push, które stają się coraz popularniejszym sposobem powiadamiania o darmowych zakładach. Nieco bardziej czasochłonnym jest odwiedzanie każdej ze stron legalnego polskiego bukmachera i przeglądanie zakładek poświęconych promocjom. 

Freebet bez depozytu – jak wybrać najlepszą opcję i na co uważać

Bukmacher, bez depozytu może nam zaproponować pewne bonusy, ale jego celem zawsze będzie ściągnięcie do siebie nowego klienta, a na kolejnym etapie jego utrzymanie. Z tego względu, wprowadza pewne warunki, które musimy spełnić aby móc korzystać z darowanych przez niego środków. Jednocześnie, stanowią one kryteria, dla których wybieramy tego lub innego operatora i jego darmowy zakład. Na co powinniśmy zwracać uwagę? Lista jest dłuższa niż można byłoby się wydawać:

Sprawdź, czy bukmacher u którego chcesz uzyskać freebet bez depozytu jest legalnym w Polsce podmiotem 

Wydaje się, że jest to wyjątkowo logiczne, ale podekscytowanym pozornie dobrą ofertą graczom, zdarza się o tym zapominać. Weryfikacja legalności nie jest czynnością mozolną. Wystarczy wejść na stronę internetową Ministerstwa Finansów i w odpowiedniej zakładce znaleźć listę bukmacherów, którzy uzyskali zgodę na prowadzenie działalności na zakłady wzajemne.

darmowy zakład

Czytaj regulaminy!

Tak jak pewnym jest, że nikt z nas tej czynności nie lubi, tak pewne jest również to, że ich nieczytanie niesie ze sobą pewne konsekwencje. W najlepszym przypadku jest to tylko rozczarowanie, że nie byliśmy w stanie skorzystać z promocji w maksymalnym stopniu, zaś w najgorszym może się okazać, że darmowy zakład nie działa w ten sposób w jaki byśmy się spodziewali i nie możemy go wykorzystać na upatrzone przez nas zdarzenia. 

Zwróć uwagę na czas obrotu

Bukmacherzy w regulaminie promocji piszą zawsze o czasie, w którym należy skorzystać z freebetu. Nierzadko może się to dla nas okazać kluczową kwestią. Załóżmy, że w październiku zauważamy reklamę bukmachera, który oferuje darmowy zakład przy rejestracji. Nasza pierwsza myśl? „Świetnie, zarejestruje się póki pamiętam, a środki wykorzystam na styczniowe Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej”. Stawiamy dolary przeciwko orzechom, że nie będzie to już możliwe. W przeważającej liczbie przypadków, operatorzy wymagają, aby z darmowego zakładu skorzystać w okresie 30 dni od daty rejestracji. To kolejny dowód jak ważne jest to, o czym pisaliśmy w punkcie drugim. 

Znajdź informację, ile razy musisz obrócić bonusem, aby móc wypłacić środki 

Legalni polscy bukmacherzy prezentują w tej kwestii bardzo różne podejścia. Niektórzy z nich wymagają 1-krotnego obrotu, zaś inni umożliwiają wypłatę środków dopiero po kilkukrotnym obrocie. Jeśli jesteś niedzielnym graczem i stawiasz rzadko lub bardzo rzadko, oferta z 5-krotnym obrotem może nie być skrojona na Ciebie, ale jeśli obstawiasz zakłady bukmacherskie regularnie – nie powinno to stanowić większego problemu.   

Sprawdź ilu zdarzeń na kuponie wymaga bukmacher 

To kwestia, która może się okazać dla Ciebie kluczowa. Lubujesz się w zakładach typu single, a zakłady akumulowane nie cieszą się Twoim zainteresowaniem? Możesz być zawiedziony dowiadując się, że bukmacher u którego zamierzasz założyć konto, przyznaje bonusy bez depozytu, ale tylko jeśli liczba zdarzeń na kuponie wynosi minimum 3. Mamy jednak dobrą informację: na tego typu ograniczenie decyduje się niewiele firm bukmacherskich.

Zapoznaj się z informacją dotyczącą minimalnego kursu

Taki zapis w znaczący sposób ogranicza nasze szanse na wygraną. Jeśli dany bukmacher życzy sobie, aby darowany przez niego freebet obrócić po kursie 2.50, już wtedy moga się pojawić wątpliwości, czy będzie to na pewno takie proste. Jeśli dodamy do tego, że oczekuje od nas 4-krotnego obrotu, szybko dojdziemy do wniosku, że potrzebna będzie nam nie tylko dobra analiza i świetne typy, ale również spora doza szczęścia. 

Upewnij się, że możesz obracać bonusem na zakładach akumulowanych

„Minimalny kurs do obrotu wynosi 2.0” – taki zapis wskazywałby, że wymagania jakie przed nami postawiono nie są zbyt wygórowane. Co jednak, jeśli okaże się, że bonus nie ma zastosowania w przypadku zakładów AKO? Wyszukanie dającego nam sukces zakładu single z kursem powyżej 2.0 jest oczywiście możliwe, ale uderza w target graczy, którzy swoją strategię gry opierają na zakładach akumulowanych.

Zweryfikuj czy możesz wykorzystywać bonusy bez depozytu na wszystkich dostępnych rodzajach zakładów

Szczegółowa lektura regulaminu może Cię doprowadzić do zaskakującego wniosku, że uzyskany freebet nie ma zastosowania w przypadku zakładów live lub może być wykorzystywany tylko do gry na piłkę nożną. 

Oferty poszczególnych bukmacherów w zakresie bonusów bez depozytu

Poniżej przestawiamy jako przykłady kilka ofert bukmacherów w ramach promocji na bonusy bez depozytu na start. Po szczegółową analizę odsyłamy do naszych rankingów bukmacherskich, które uwzględniają też bonusy bez depozytu wraz z wymogami obrotowymi dla każdego legalnego bukmachera. Z łatwością znajdziesz tam także informację jaki bukmacher jest obecnie najlepszy w Polsce.

bukmacher bez depozytu

Fortuna bonus bez depozytu

Pełna rejestracja konta w Fortunie uprawnia do otrzymania 2800 punktów FKP co jest równie 20 PLN. Punkty te, które otrzymuje się w ramach programu lojalnościowego, można wymieniać na zakłady lub korzystać z innego rodzaju bonusów. Co ciekawe, freebet w Fortunie nie jest opatrzony żadnymi obostrzeniami. Możemy stawiać dogodną nam liczbę zdarzeń z dowolnym kursem, bez ograniczenia czasowego. Nie jest również wymagany żaden obrót.

STS bonus bez depozytu

Otrzymanie darmowego zakładu w STS w wysokości 25 PLN wiąże się z koniecznością wpisania przy rejestracji kodu: pewne25. W tym przypadku istnieją już pewne warunki obrotu. O ile nie dotyczy nas żadna wartość minimalnego kursu zdarzenia i czas na obrót bonusem, o tyle jesteśmy zobowiązani do 3-krotnego obrotu freebetem po kursie 1,91. Co warte podkreślenia, wliczane są wyłącznie wygrane kupony. 

TOTALBET bonus bez depozytu

Bonus bez depozytu w TOTALBET wynosi aż 40 PLN, a warunki jego otrzymania i obrotu są wyjątkowo preferencyjne. Już 20 PLN otrzymujemy za samą rejestrację konta, zaś kolejne 4 x 5 PLN możemy uzyskać dzięki: udzieleniu zgody marketingowej, pierwszemu depozytowi, premierowemu zakładowi z salda głównego i pierwszemu kuponowi na zdarzenia wirtualne. Nie ma żadnych wymogów jeśli chodzi o obrót, możliwa jest natychmiastowa wypłata na konto bankowe.

LVBET bonus bez depozytu

Podstawą do otrzymania bonusu bez depozytu jest rejestracja i zaznaczenie pola: „Potwierdzam, że chcę otrzymać bonus bez depozytu”. Otrzymujemy wtedy freebet na 20 PLN, który należy obrócić obstawiając zakład akumulowany z min. 3 zdarzeniami o kursie minimalnym 1.25. Należy przy tym pamiętać, aby łączny kurs kuponu wynosił minimum 2.5.

Freebet – czyli coś, wobec czego nie powinniśmy przechodzić obojętnie

Rynek bukmacherów w Polsce z roku na rok prezentuje coraz wyższy poziom. Nie powinno nas zatem dziwić, że bukmacherzy prześcigają się w wymyślaniu sposobów, aby przyciągnąć uwagę klientów, czyli nas – graczy. Bonusy bez depozytu wydają się w tym momencie jednym z najbardziej pożądanych na rynku i ani trochę nie zdziwi nas, jeśli tendencja w działaniach promocyjnych będzie w nadchodzących miesiącach i latach zmierzała właśnie w tę stronę.