Zakład bez ryzyka

Zakład bez ryzyka

Marcin Stolarz
Zaktualizowano:
Oceń artykuł:
5(31 głosów)

Zakład bez ryzyka oferowany jest często przez bukmacherów jako jeden z bonusów powitalnych dla nowych graczy. To bardzo kusząca promocja dla klientów zakładów bukmacherskich, ponieważ gracz w tym przypadku może jedynie zyskać. Zobaczmy jaki bukmacher oferuje najlepszy zakład bez ryzyka i czym tak naprawdę jest popularny cashback bukmacherski.

Na czym polega zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka jest typem promocji cashback. Polega na tym, że jeśli zakład okaże się przegrany, otrzymamy zwrot postawionych środków. Jeśli obstawiliśmy poprawnie, wygrane pieniądze zasilą nasze konto. W takiej sytuacji gracz w obu przypadkach będzie na plusie – może wygrać i na pewno nie straci postawionej stawki.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty, jaką daje zakład bez ryzyka musisz na swoje konto wpłacić określoną minimalną kwotę. Nie jest to zatem bonus, który otrzymamy bez konieczności wpłaty własnych środków. Dopiero po wpłaceniu depozytu nasz pierwszy zakład bez ryzyka – z reguły za nietypową stawkę, typu 39 albo 59 zł – będzie on sprawdzony przez bukmachera pod kątem poprawności. Jeżeli zakład spełnił warunki promocji, ale nasz typ się nie sprawdził (postawiliśmy, przykładowo, na wydarzenie związane z finiszem ligi angielskiej na Manchester City, ale ten przegrał mecz), otrzymujemy zwrot stawki zakładu na konto bonusowe. 

Pamiętajmy jednak, że bukmacherzy określają wysokość kwoty, jaką daje zakład bez ryzyka. Jeśli chcemy otrzymać zwrot stawki w całości, musi być ona nie wyższa niż oferowana przez bukmachera w ramach tego bonusu.

Zakład bez ryzyka i freebet – różnice

Freebet w polskiej terminologii zakładów bukmacherskich stosuje się wymiennie z terminem “zakład bez ryzyka”, chociaż nie jest to właściwa interpretacja, ponieważ freebet i zakład bez ryzyka to nie to samo. Poniżej wyjaśnimy czym zatem jest freebet i co go różni od zakładu bez ryzyka. Jeśli chcesz zobaczyć inne rodzaje zakładów bukmacherskich odsyłamy do artykułu, w którym opisaliśmy wszystkie najważniejsze rodzaje.

Freebet to bonus oferowany przez bukmachera bez wymogu wpłaty pieniężnej. Po spełnieniu warunków otrzymujemy środki na konto bonusowe i jedyne, co trzeba zrobić, to obrócić nimi we właściwy sposób, aby móc je wypłacić. Wygląda prosto, jednak wielu graczy nie potrafi z takich promocji skorzystać. Jest to też częsty powód nieporozumień między graczem a bukmacherem.

Freebet = darmowy zakład = zakład bez depozytu -> depozyt nie jest wymagany

Zakład bez ryzyka = cashback -> wymagany depozyt

Zakład bez ryzyka darmowy zakład różnice

Główną różnicą pomiędzy zakładem bez ryzyka a freebetem jest zatem to, że freebet nie wymaga depozytu. Otrzymujemy go za spełnienie określonej ilości warunków. Gotówka, jaką otrzymujemy, wędruje do portfela bonusowego. Gracz musi postawić zakłady po określonym kursie i za całość salda, które otrzymał, aby móc te pieniądze wypłacić bądź też obracać nimi jak realną gotówką w serwisie. 

Konto depozytowe i bonusowe – różnice

Kluczem do zrozumienia tych, a także innych promocji bukmacherskich jest rozróżnienie, czym jest konto gotówkowe/depozytowe, a czym bonusowe. To pierwsze pozwala nam zawierać transakcje w sposób dowolny i jest dostępne 1:1. To, co wpłacimy i wygramy jest do naszej dyspozycji. Konto bonusowe podlega innym prawom.

Zakłady bez ryzyka u bukmacherów

Bonus, który otrzymamy przy wpłacie lub przy skorzystaniu z promocji u bukmachera musi być “obrócony”, zanim będziemy mogli saldo przenieść na konto gotówkowe i dowolnie nim dysponować. Na czym to polega? Z reguły, jeżeli na koncie masz środki gotówkowe i bonusowe, to przy stawianiu kuponu jako pierwsze wykorzystane zostaną środki gotówkowe. Jeśli odpowiednio wybierzemy środki bonusowe, to stawianie ich podlega określonym regułom. 

Przykładowo, bonus wynosi 40 zł i nałożony jest na niego wymóg obrotu po kursie 1.60. Jeśli gracz postawi kupon za 40 zł po kursie 1,40 i wygra na jego koncie bonusowym pojawi się kwota 49,28 zł (40 zł x 1,40 x współczynnik 0,88). Jednak do obrotu nadal pozostanie 40 zł. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

Jak wypłacić bonus bukmacherski?

Aby wypłacić otrzymany bonus należy go najpierw obrócić, czyli dokonać obrotu otrzymanych środków. W przypadku bonusów od wpłaty jest on zazwyczaj wyższy niż w przypadku zakładu bez ryzyka czy bonusu bez depozytu, a to dlatego, że dotyczy wyższych kwot (bonusy od depozytu sięgają u niektórych buków nawet 100% do 5000 zł).

Załóżmy, że otrzymaliśmy bonus 1000 zł, a obrót wynosi 4 razy. Oznacza to, że należy obrócić bonus czterokrotnie, a więc postawić zakłady na łączną kwotę 4000 zł. Jeśli tego dokonamy możemy wypłacić środki, które pojawią się na naszym koncie depozytowym lub grać dalej. Warto dodać, że czasami bukmacher wymaga obrotu nie samym bonusem, ale sumą bonusu i wpłaty, czyli 1000 zł depozytu i 1000 zł bonusu daje 2000 zł do obrotu.

Kolejnym elementem niezbędnym do wypłaty bonusu jest minimalny kurs na kuponie. Jeśli więc bukmacher ustalił kurs minimalny 1.60 to musimy postawić na kuponie zdarzenie lub zdarzenia z łącznym kursem 1.60. Może to być więc zakład pojedynczy z kursem 1.60 lub kupon AKO z dwoma zdarzeniami po kursie 1.50 i 1.20 (1.50×1.20 = 1.80). 

Ostatnim z warunków jest czas, jaki bukmacher daje na skorzystanie z oferty. Zazwyczaj jest to od kilku dni do kilku miesięcy. Niektóre promocje nie są w ogóle ograniczone czasowo.

Cash out a cashback

Cashback u bukmacherów

Skoro mówimy o cashbacku, warto wspomnieć też o cashoucie. Część bukmacherów (zobacz ranking najlepszych ofert na start u legalnych bukmacherów) oferuje częściową wypłatę wygranej w trakcie realizacji kuponu. Czyli, jeżeli mamy na kuponie np. 4 wydarzenia i trzy nam już “weszły” – możemy zażądać wypłaty części wygranej. W zależności od wydarzeń i bukmachera, a także stawianej kwoty – będzie to albo część stawki, albo stawka powiększona o część wygranej. Nasza decyzja zależy od tego, na ile jesteśmy pewni pozostających na kuponie wydarzeń – oraz od ich oceny przez bukmachera. 

Jeśli otworzymy konto i uzyskamy 30 zł na saldo bonusowe, to musimy postawić kupon na minimum 3 mecze po łącznym kursie 1,52×1,2×1,66. Po wygraniu tego kuponu otrzymujemy na saldo bonusowe kwotę ponad 90 zł, które możemy przenieść na saldo gotówkowe i wypłacić. W przypadku zakładu bez ryzyka, cashback wyniesie tyle, ile przegramy. 

Zakład bez ryzyka u legalnych bukmacherów – aktualna oferta 2021

Obecnie ośmiu bukmacherów oferuje zakład bez ryzyka, czy mówiąc inaczej cashback. Znajdziemy je w LVBET, STS, Fortunie, Superbet, eWinner, Betclic, PZBuk, i Betfan. Jaki bukmacher ma najwyższy zakład bez ryzyka i jakie są jego warunki? Sprawdźmy.

BukmacherKwota maksymalnaWarunki
PZBuk zakład bez ryzyka500 złzakład wielokrotny z kursem min. 1,4 na każde zdarzenie, brak wymogów obrotowych
Superbet zakład bez ryzykado 500 zł przez tydzień4x, na kuponach AKO z min. 2 zdarzeniami, kursem łącznym min. 1.80 (kurs pojedynczy min. 1.30)
LVBET zakład bez ryzyka333 zł1x obrót po min. kursie 1,75
Fortuna zakład bez ryzyka600 zł1x z dowolnym kursem
eWinner zakład bez ryzyka100 złbrak wymogów
Betfan zakład bez ryzyka600 zł1x, 3 zdarzenia z kursem min. 3,80
STS zakład bez ryzyka20 + 20 zł20 zł na Betgames: pierwszy zakład z kursem min. 1,90
20 zł na sporty wirtualne: pierwszy zakład z kursem min. 1,90
Betclic zakład bez ryzyka550 złobrót 8x z min. kursem 2,00
Zakład bez ryzyka oferta u legalnych bukmacherów

Zdecydowanie najwyższy cashback oferują Betefan i Fortuna, bo aż 600 zł. Wysoka kwota jest atrakcyjna, jednak należy wziąć także pod uwagę warunki obrotu, jakie musi spełnić gracz, aby otrzymać tę kwotę. Dużo lepiej prezentuje się oferta nieco niższa oferta PZBuk, ale z dobrymi warunkami (kupon AKO, kurs każdego zdarzenia min. 1.4) i bez wymogu obrotu przed wypłatą. Z kolei zakłady bukmacherskie Fortuna oferują co prawda mniej, bo 200 zł, ale tu warunki są także bardziej przyjazne dla gracza. eWinner oferuje 100 zł w maksymalnej kwocie, jednak nie narzuca żadnych warunków.

Klienci zakładów bukmacherskich muszą zatem zdecydować czy bardziej kusząca jest dla nich oferta zakładająca wysoką kwotę zwrotu czy niższe wymagania jej otrzymania. Dokładne oferty i analizy prezentuje ranking najlepszych bukmacherów na TrustBet. Legalni bukmacherzy oferują zakłady bez ryzyka, które powinny usatysfakcjonować każde podejście i preferencje gracza, dlatego z pewnością warto się z nimi zapoznać.