League 1 zakłady

Ligue 1 zakłady

Adrian Kwiecień
Zaktualizowano:
Oceń artykuł:
5(31 głosów)

Nie tylko osoby rozpoczynające swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, ale i mające już pewne doświadczenie, powinny sobie zadać pewne pytanie. Czy zakłady wzajemne mają zapewnić graczowi rozrywkę czy dodatkowy zarobek? Podejrzewamy, że wśród Was znalazłoby się wielu, śpieszących z odpowiedzią: „I to, i to”. Jest to oczywiście podejście słuszne i trudno z nim dyskutować. Ciekawi Cię zapewne, dlaczego odwołujemy się do przyjemności z gry w tekście dotyczącym Ligue 1? Dzieje się tak dlatego, że wielu typerów uważa ligę francuską za nudną, co przekłada się na efektywność ich gry. Treść artykułu – Ligue 1 zakłady – przekona Cię, że zwrócenie uwagi na rozmaite rynki zakładów na Ligue 1 pozwoli Ci z przyjemnością oglądać mecze ligi francuskiej. Będzie to też wielka pomoc w konstruowaniu jak największej liczby zwycięskich kuponów. Dwie pieczenie na jednym ogniu? To możliwe. 

Założenia:

  1. Pod uwagę brane były dane z sezonów 2018/2019, 2019/2020 i wszystkich spotkań kampanii 2020/2021 rozegranych na dzień 15.03.2021)
  2. Warunkiem tego, aby dany zespół był przedmiotem analizy było uczestnictwo w rozgrywkach Ligue 1 w trzech sezonach: 2018/2019, 2019/2020 i 2020/2021.

Zakłady 1X2 – statystyki Ligue 1

1x2 statystyki Ligue 1

Nie trzeba być fanatykiem ligi francuskiej aby wiedzieć, że w ostatnich latach została ona zdominowana przez PSG. Paryżanie dzięki wsparciu finansowemu szejków, zapracowali na miano prawdziwych hegemonów Ligue 1. Zakłady na spotkania ligi na Sekwaną nie ograniczają się jednak tylko do meczów Les Parisiens. Te z udziałem Lyonu, Marsylii czy Rennes bywają nawet bardziej emocjonujące.  

PSG dowodzone od początku roku 2021 przez Mauricio Pochettino, jest jedną z nielicznych ekip w Ligue 1 zdolną do seryjnego wygrywania. Na przestrzeni ostatnich 3 sezonów zwyciężyli w ponad 75% spotkań, notując przy tym 15,05% porażek (14 takich starć).

Miarą przepaści jaka dzieli Les Rouge-et-Bleu od reszty stawki, jest liczba zwycięstw po jaką było zdolne sięgnąć Lille – druga najlepsza pod tym względem drużyna ligi francuskiej. 55 wygranych to wszak o 15 mniej niż zanotował aktualny mistrz Francji. Kolejny w tej klasyfikacji Lyon zanotował ich 49. To sprawia, że patrząc przez pryzmat ogólnej statystyki, tylko PSG jest umiarkowanym gwarantem zwycięstw.

Osobliwej sztuki dokonało Dijon. Piłkarze z Burgundii najpewniej opuszczą szeregi Ligue 1 po trwającym sezonie. 18 zwycięstw w 95 spotkaniach to wynik, który nie przystaje do realiów Ligue 1.

Z racji ogromnego udziału zwycięstw w ogólnej liczbie spotkań, PSG jest drużyną która najrzadziej dzieli się punktami. Najczęściej czyni to Reims, którego mecze nie wyłoniły zwycięzcy w 40% przypadków. 

Niewielka liczba zwycięstw Dijon nie oznacza, że zespół ten był w stanie często choćby remisować. 52 porażki stanowiące 54,74% wszystkich gier to wynik wyraźnie najsłabszy w lidze. Dumni z siebie nie mogą być też zawodnicy Nimes, którzy schodzili z boiska pokonani w niemal co drugim meczu (49,47%).

 Zakłady 1X2 – statystyki u siebie

1x2 u siebie Ligue 1 statystyki

Siła PSG na tle swoich rywali ligowych jest porażająca. Od początku sezonu 2018/2019, tylko 8 razy zdarzyło się, aby Paryżanie nie sięgnęli po komplet punktów na Parc des Princes. 

Fantastycznie na swoim boisku prezentuje się Lille. „Les Dogues” dali się pokonać na Stade Pierre-Mauroy tylko 5 razy na przestrzeni ostatnich 3 sezonów. Oznacza to, że pod tym względem ustępują PSG o tylko jeden mecz!

Wielu typerów pamięta jeszcze, kiedy Bordeaux było znaczącą siłą ligi francuskiej. Jeśli naszym zainteresowaniem cieszą się zakłady na Ligue 1, nie powinniśmy ulegać sentymentom. „Żyrondyści” dalecy są od swoich najlepszych momentów w historii, a na swoim stadionie równie często wygrywają, remisują i przegrywają.  

Kiepsko na własnym obiekcie prezentuje się Dijon. Nie na tyle jednak, by w znaczący sposób odstawać pod tym kątem od reszty ligowych ekip. Drużyna ta przegrywa w meczach w roli gospodarza tak samo regularnie co Nimes, a tylko nieznacznie częściej co Nantes, Boredeuax czy Nice. Co to oznacza dla gracza zakładów bukmacherskich? Radzimy powściągnąć zamiary i typ na domową porażkę Dijon dobrze przemyśleć.

 Zakłady 1X2 – statystyki na wyjeździe

1x2 na wyjeździe statystyki Ligue 1

Wielką słabością Dijon są mecze wyjazdowe. To właśnie w delegacjach zespół ten ma olbrzymie problemy z punktowaniem. Tylko 6 razy wygrał, 9 razy zremisował i 32-krotnie schodził z boiska pokonany. Często zadajecie pytanie: „Jak obstawiać Ligue 1?”. Jedną z odpowiedzi może być jak najbardziej: „Obstawiaj wyjazdowe porażki Dijon”.

Patrząc z nieco szerszej perspektywy trzeba przyznać, że atut własnego boiska jest w lidze francuskiej niezwykle istotny. Po czym tak wnosimy? Tylko cztery zespoły poddane analizie mogą się pochwalić ponad 40% zwycięstw na wyjazdach. PSG – 67,39%, Lille – 47,83%, Olympique Lyon – 46,94%, zaś Olympique Marsylia – 42,55%. Oznacza to, że gospodarze efektywnie wykorzystują przywilej gry na swoim boisku i zazwyczaj są w stanie sięgnąć przynajmniej po punkt. „1X” w stronę gospodarzy, niezależnie od tego kto z kim się mierzy? Brzmi jak szaleństwo, ale istnieje duża szansa na to, że taki typ okazałby się zwycięski. 

 Zakłady na wynik do przerwy Ligue 1

Wynik do przerwy liga francuska zakłady

Kursy na Ligue 1 są w większości spotkań dość wyrównane – wyjątek stanowią mecze PSG, gdzie Paryżanie są zazwyczaj zdecydowanym faworytem. Wytypowanie konkretnego rozstrzygnięcia bywa trudne, więc opcją godną rozważenia jest obstawienie remisu do przerwy. W lidze francuskiej kilka zespołów regularnie schodzi do szatni po 45 minutach przy rezultacie remisowym. Rennes czyni to w 50,53% spotkań, zaś Nantes w ujęciu statystycznym – w dokładnie co drugim meczu. W ponad 45% gier zdarza się to Marsylii, Angers, Lille czy Montepellier. Szukasz zdarzenia z kursem około 2.00?  Remis do przerwy może w takim razie rozwiązać Twój problem.

Większość graczy preferuje jednak wskazywanie zwycięzcy, aniżeli oglądanie obstawionego meczu, w nadziei na utrzymanie się rezultatu remisowego. Na kogo w takim razie stawiać? Odpowiemy nieco przekornie: na przeciwników Nimes i Dijon. Dwie najczęściej przegrywające drużyny Ligue 1 są jednocześnie tymi, które już na przerwę schodzą przy niekorzystnym wyniku. Zarówno jedni, jak i drudzy, przegrywają po pierwszej połowie w ponad 40% spotkań.

Zakłady na BTTS (Both Team to Score – obie drużyny strzelą)

BTTS Ligue 1 zakłady

Bądźmy szczerzy: Ligue 1 nie jest tą ligą, która jako pierwsza przychodzi Ci na myśl w kontekście zakładów na BTTS. Okazuje się, że tak surowa ocena niekoniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Prawdą jest, że w wielu ligach, zespoły mające na koncie ponad 50% meczów z bramkami po obu stronach stanowią większość. W Ligue 1, na 16 ekip poddanych analizie, 7 z nich notuje więcej spotkań z BBTS. Dla 9 teamów sytuacja ta występuje rzadziej. Jeżeli obstawiając zakłady na Ligue 1 nie możemy się obyć bez „obie drużyny strzelą”, przychylnym okiem powinniśmy spojrzeć na AS Monaco (58,95% gier z BTTS). Niewiele rzadziej, piłkarze strzelają i tracą gole w meczach Montpellier i Marsylii

PSG i Dijon – te dwa zespoły zaliczają najwięcej spotkań, w których nie strzelają, bądź nie tracą gola. Uściślając, PSG częściej zachowuje czyste konto, zaś napastnikom Dijon nie udaje się umieścić futbolówki w bramce rywali. „Obie drużyny strzelą – NIE” to w ich przypadku zakład, nad którym warto się zastanowić. 

Biorąc pod uwagę kryterium miejsca rozgrywania spotkania, możemy znaleźć drużynę, która w ujęciu procentowym notuje więcej spotkań z BTTS niż Monaco. Ekipą tą jest Montpellier, dość regularnie strzelające i tracące bramki (29 meczów na 48, 60,42% wszystkich).

Zakłady związane z czystym kontem w Ligue 1

Zakłady na czyste konto liga francuska

Informacja o tym jak często dana drużyna jest w stanie zachować czyste konto, niesie nowe możliwości dla gracza. Może wówczas stawiać na konkretne opcje w selekcjach typu „strzeli/nie strzeli” czy choćby „wygra do zera”.

Ciekawy przypadek stanowi Rennes. To jedna z niewielu ekip w Ligue 1, która częściej unika straty bramki w meczach wyjazdowych, aniżeli w spotkaniach na swoim obiekcie. Bretończycy, walczący o zupełnie inne cele niż Dijon, w starciach w roli gospodarza zachowywali czyste konto tylko jeden raz więcej (13 vs 12). Nie możemy natomiast obojętnie przejść wobec faktu, że Ci drudzy, od początku sezonu 2018/2019, tylko 4 razy zagrali na „0” z tyłu w delegacjach. 

Nie brakuje typerów, którzy są skłonni podejmować ryzyko obstawiając zakład łączony „wygra do zera”. Najlepszymi kandydatami do zawierania kuponów obejmujących to zdarzenie są PSG i Lille. Paryżanie zanotowali 48 meczów spełniających ten warunek, natomiast Lille – 43. 

Duże problemy z zatrzymywaniem ataków rywali w meczach wyjazdowych ma również Nantes. „Kanarki” są pod tym względem jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Tylko 7 razy w 47 grach na obcych stadionach, ich bramkarz nie musiał wyciągać piłki z siatki.

Ligue 1 zakłady poniżej/ powyżej (under/ over)

Zakłady powyżej ligue 1 obstawianie

O ile wśród graczy panuje przekonanie, że Bundesliga jest ligą „overową”, o tyle w świadomości typerów Ligue 1 zakorzeniła się jako rozgrywki wybitnie underowe. Ile w tym prawdy? Okazuje się, że dość sporo. Biorąc pod uwagę najczęściej wykorzystywaną linię 2,5 bramki, więcej zespołów wykazuje tendencję do uczestnictwa w starciach z maksimum dwoma golami (11 vs 5).

Już analiza danych dotyczących linii 0,5 bramki, przynosi nam ciekawe wnioski. Jak na standardy europejskiej piłki, w Ligue 1 pada wiele remisów bezbramkowych. Reims dzieliło się w ten sposób punktami aż 14 razy. 12-krotnie działo się tak w przypadku Angers, natomiast Bordeaux i Dijon remisowały 0:0 kolejno 11 i 10 razy.

Zakłady poniżej Ligue 1 obstawianie

Kursy na Ligue 1 dla zakładów związanych z linią 1,5 bramki, mogą się okazać kluczowe dla naszego AKO. Wyższe, odpowiadają opcji bezbramkowego remisu lub rezultatu z jednym golem. We Francji nie brakuje ekip, których spotkania rozstrzygane są właśnie przez jedno trafienie. Sztandarowym przykładem jest Reims, którego 36 spotkań z 95 rozegranych spełniało warunek under 1,5 gola. Pułap 30% gier z maksimum jedną bramką złamały też Angers, Bordeaux i Dijon

Wspomniane już kilkukrotnie Reims stanowi też fenomen w zakładach under 2,5 gola. Rezultat 68,42% spotkań underowych jest zdecydowanie najlepszym w całej lidze. Jeżeli wolimy jednak obstawiać opcję przeciwstawną czyli powyżej 2,5 bramki, nasze oczy powinniśmy zwrócić w stronę PSG, Monaco, Lyonu i Nimes (odpowiednio: 65, 56, 53 i 53 razy over 2,5). 

Na bardzo wysokie kursy możemy liczyć obstawiając powyżej 4,5 bramki w meczu. Niezłe ku temu możliwości stwarzają dokładnie te same ekipy, w kontekście których warto rozważać zakłady over 2,5.  

W odniesieniu do linii 5,5 goli znajdziemy jedyny przypadek, w którym dany zespół w 100% spotkań zrealizował dany warunek. Nicea od początku sezonu 2018/2019 nie zanotowała ani jednego przypadku meczu z minimum 6 golami. Niestety kursy na takie opcje są bliskie 1.00.   

Zakłady na rzuty rożne liga francuska

Ligue 1 zakłady na rzuty rożne

Dane dotyczące liczby rzutów rożnych wyraźnie pokazują, że zachodzi pewna korelacja między osiąganymi wynikami, a liczbą wznowień z narożnika boiska. Najwięcej kornerów wykonują bowiem kluby, które reprezentują Francję na arenie międzynarodowej – PSG, Lyon, Monaco czy Marsylia (odpowiednio: 6,14; 5,75; 5,26; 5,29 kornera na spotkanie). Na przeciwnym biegunie znajdują się walczące o utrzymanie w Ligue 1 Dijon czy Reims (4,29-4,32 rzutów rożnych na mecz).

Należy pamiętać o tym, że w ofercie na Ligue 1, bukmacher zamieszcza przeważnie możliwość obstawienia pojedynku H2H na liczbę tych stałych fragmentów gry. Decydując się na umieszczenie takiego zakładu na naszym kuponie, musimy zdać sobie sprawę z tego, że zespoły ligi francuskiej wywalczają więcej rzutów rożnych w meczach domowych niż wyjazdowych. O ile w przypadku pozostałych najmocniejszych lig europejskich występują od tej reguły wyjątki, o tyle nad Sekwaną wszystkie ekipy poddane analizie wykazują tę prawidłowość. 

Załóżmy, że na swój celownik wziąłeś spotkanie Lyonu z Rennes. Rozważasz obstawienie zwycięstwa „Les Gones”, ale masz świadomość tego, że typ ten jest daleki od nazwania go zwyczajowym „pewniaczkiem”. To doskonały przykład tego, że nie warto skupiać się wyłącznie na głównych rynkach. Prawdopodobieństwo tego, że Rennes zdoła w spotkaniu wyjazdowym choćby zremisować jest dość znaczne. Dużo bardziej interesującą opcją jest postawienie na Lyon w wariancie H2H na rzuty rożne. Piłkarze znad Rodanu są pod tym względem najlepsi w lidze, natomiast „Les Rouges et Noirs” w skali Ligue 1 wyglądają pod tym kątem nie tyle przeciętnie, co po prostu słabo (6,72 vs 4,00).

Zakłady na kartki w lidze francuskiej

Zakłady na kartki liga francuska

Jesteśmy niemal przekonani o tym, że nawet 10 prób trafienia mogłoby Ci nie wystarczyć do tego, aby poprawnie wytypować choć jeden z dwóch najczęściej napominanych kartkami zespołów w Ligue 1. Przyjęło się, że najwięcej żółtych i czerwonych kartoników otrzymują teamy notujące słabe wyniki, próbujące nadrobić braki w umiejętnościach agresywną grą, w niektórych przypadkach – niezgodną z przepisami. Marsylia i Monaco z pewnością do grona najsłabszych nie należą, a jednak to piłkarze tych ekip otrzymują o wiele więcej indywidualnych kar. Marsylia uzbierała 263 kartki, zawodnicy z Księstwa 252, natomiast trzecia w tej niechlubnej klasyfikacji Nicea już tylko 208. Wydaje się więc w pełni uzasadnione, aby obstawiać overy kartkowe w meczach z udziałem wspomnianych drużyn. 

Nieznający szczegółowych statystyk, mogli wskazać Angers jako jeden z tych zespołów, który systematycznie napominany jest kartkami. Fakty są jednak zupełnie inne. Les Scoïstes mają ich na koncie tylko 154 i dzierżą palmę pierwszeństwa w kategorii najczyściej grających drużyn ligi francuskiej.

Uwagę zwraca również statystyka dotycząca spotkań w roli gospodarza. W nich, Lyon i Lille grają wyjątkowo fair, będąc pod tym względem najlepsze w Ligue 1 (odpowiednio 74 i 71 kartek).

Zakłady na strzelców bramek Ligue 1

ZawodnikKlubLiczba bramek
Kylian MbappéPSG69
NeymarPSG34
Memphis DepayLyon33
Andy DelortMonpellier33
Wissam Ben YedderMonaco31
Ludovic AjorqueStrasbourg27
Florian ThauvinMarsylia24
Ligue 1 zakłady – najlepsi strzelcy liga francuska

Permanentne problemy ze zdrowiem sprawiają, że trudno rozpatrywać Neymara jako tego, który jest gwarantem goli w każdym spotkaniu. 34 gole w zaledwie 44 meczach z jego udziałem to wynik rewelacyjny, ale zanim obstawimy, że trafi do siatki, upewnijmy się, że z jego zdrowiem wszystko jest w porządku.

W rolę bombardiera, którego gole śmiało można łączyć ze zwycięstwami PSG wciela się naturalnie Kylian Mbappe. Młody Francuz jest zdecydowanie najlepszym strzelcem Ligue 1, jeśli pod uwagę weźmiemy okres od początku sezonu 2018/2019 do chwili obecnej. 

Jak na możliwości jakimi dysponuje Montpellier, posiadanie w swoim składzie snajpera mającego 33 gole na przestrzeni ostatnich 3 sezonów jest czymś co powinno zwrócić naszą uwagę. Jeżeli obstawiamy tryumf mistrza Francji z 2012 roku, możemy zaryzykować połączenie go z golem Andy’ego Delorta.

Wśród najlepszych strzelców znajdziemy również m.in. Floriana Thauvin, którego 24 bramki dla Marsylii są efektem gry w dwóch sezonach (trzeci wchodzący w skład analizowanego okresu był dla niego stracony z powodu kontuzji). Sezon 2019/2020 oraz trwająca kampania 2020/2021 są znakomite dla Wissama Ben Yeddera, który po latach gry w Sevilli, wrócił do ojczyzny. Łączenie goli 30-latka z tryumfem Monaco jest godne rozważenia. 

Jak obstawiać Ligue 1

Poniżej prezentujemy praktyczne porady jak obstawiać ligę francuską. Najlepsi bukmacherzy już czekają, abyś postawił swój zakład. Warto to zrobić z głową i w przemyślany sposób. Czasami zwykłe zasady na obstawianie meczy to nie wszystko. Zobacz także porady odnośnie tego czym cechuje się obstawianie na żywo, a kolejno prześledź pozostałe rady jak obstawiać Ligue 1. Bazujemy je na doświadczeniu i danych.

Jak obstawiać Ligue 1?

Nie lekceważ nawet niżej sklasyfikowanych zespołów

Liga francuska uchodzi za tą, w której poziom wyszkolenia zawodników pod względem taktycznym jest jednym z najlepszych w Europie. Co to oznacza dla typera? Umiejętna realizacja założeń taktycznych nakreślonych przez szkoleniowca może sprawić, ze złamanie oporu nawet z pozoru dużo słabszej drużyny staje się niekiedy zadaniem ekstremalnie trudnym. Wysokie zwycięstwa, będące zachętą do stawiania wygranych z handicapem, są nad Sekwaną stosunkowo rzadkie. Jednym z niewielu zespołów zdolnych zaprzeczyć temu trendowi jest naszpikowane gwiazdami PSG.

Stawiasz dokładny wynik? Jeśli 0:0 – wybierz Francję!

To nie jest stereotyp. W Ligue 1 znajdziemy kilka drużyn, które nierzadko kończą swoje spotkania bezbramkowym remisem. Rezultat taki na tablicy świetlnej, stosunkowo często pojawia się też przy gwizdku oznajmiającym przerwę.

W zakresie zakładów under/over skup się na zakładach „poniżej X goli”

Dbałość o defensywę, odpowiednia strategia gry i realizacja założeń taktycznych to czynniki, które wpływają na mniejszą spontaniczność działań na boisku. W istotny sposób przekłada się to na liczbę bramek, których we Francji nie pada tak wiele jak w innych czołowych ligach na Starym Kontynencie.

Łącz zwycięstwa PSG z golami Kyliana Mbappe

Gwiazdor Paryżan z każdym sezonem jest lepszym piłkarzem, a przy tym coraz skuteczniejszym. Wydaje się, że jest to powód, dla którego w bliższej i dalszej przyszłości, wygrane PSG bez jego wydatnego udziału, staną się zjawiskiem wyjątkowo rzadkim.

Jeżeli lubisz zakłady z handicapem – PSG oferuje swoje usługi

Trwający wciąż sezon 2020/2021 nie uwypuklił ogromnej przepaści finansowej między ekipą Pochettino, a resztą stawki. PSG do końca rozgrywek będzie musiało walczyć o mistrzostwo, choć w minionych kampaniach udawało się zapewniać krajowy czempionat zdecydowanie wcześniej. Nie możemy jednak nie zauważyć, że to Paryżanie najczęściej w lidze byli w stanie odprawiać swoich rywali z bagażem kilku bramek. Wygrywające regularnie Lille czy Lyon, czynią to jednak zazwyczaj w zdecydowanie mniej spektakularny sposób. 

Zastanów się dwa razy zanim obstawisz zwycięstwo faworyta w Pucharze Francji

Choć zwykło się mówić, że krajowe puchary rządzą się swoimi prawami, to nad Sekwaną przyjmuje to postać ekstremalną. W sezonie 2017/2018 do finału Pucharu awansował trzecioligowiec(!) – Les Herbiers VF (przegrana z PSG), ale już wcześniej, w 2012 roku, podobnej sztuki dokonało US Quevilly (porażka z Lyonem).

Uważaj z zakładami na początku sezonu

Zasadę tę w zasadzie można stosować w odniesieniu do każdych rozgrywek, ale Ligue 1 jest pod tym względem wyjątkowe. Dobrze zorientowani w tamtejszych realiach wiedzą, że liga francuska każdego lata cierpi na odpływ najbardziej utalentowanych graczy, zamieniających Ligue 1 np. na Premier League. W znaczący sposób odbija się to na układzie sił nad Sekwaną, co powoduje, że drużyna mająca za sobą świetny sezon, w kolejnym broni się przed spadkiem.

Gdzie obstawiać Ligue 1 – bukmacher najlepszy z punktu widzenia gracza

Wielu z Was zadaje sobie pytanie „Gdzie najlepiej obstawiać Ligue 1?”, ale trudno udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Oferty polskich bukmacherów są do siebie bardzo zbliżone pod kątem liczby dostępnych rynków, choć trzeba przyznać, że i w tym względzie można wyróżnić pewną czołówkę. Fortuna, STS, Forbet, Betclic czy Superbet stanowią absolutny TOP i dają każdemu graczowi zawierającemu zakłady wzajemne szalenie szeroki wybór zdarzeń. Czynnikiem, który w znaczący sposób może zadecydować o tym gdzie obstawimy swój kupon na Ligue 1 jest marża bukmacherska.

BukmacherProwizja Ligue 1
forBET2,98%
LVBET3,66%
Noblebet3,66%
Etoto3,83%
PZBuk4,48%
BETFAN4,97%
TOTALbet5,25%
STS5,36%
Superbet5,36%
Betclic6,33%
Fortuna6,33%
eWinner6,92%
Totolotek6,99%
BetX7,34%
Ligue 1 zakłady – kursy na ligę francuską

Z punktu widzenia tego kryterium, rewelacyjny poziom wskaźnika ma Forbet, natomiast na bardzo dobrym poziomie, kształtuje się w LV BET, Noblebet i Etoto. Pamiętaj o tym, że Superbet, Betclic czy Forbet proponują graczom niemałą liczbę zakładów łączonych, których cechą charakterystyczną są atrakcyjne kursy. 

Czy warto obstawiać Ligue 1?

Niektórzy gracze zawierają zakłady bukmacherskie w przeświadczeniu, że ligą dobrą do obstawienia, tzn. taką w której relatywnie łatwo wskazać konkretne rozstrzygnięcia jest ta, w której pada wiele bramek. W naszej naturze leży to, że preferujemy obstawianie zdarzeń typu over. Oglądając transmisję spotkania, które znajduje się na naszym kuponie, wolimy liczyć na to, że w meczu padnie kilka goli, niż na to, że mecz będzie nudny i bramki nie padną. Kluczem do skutecznej gry u bukmachera jest wyzbycie się tego typu myślenia, a w kontekście zakładów na Ligue 1, staje się to zasadą wręcz fundamentalną.

Liga francuska nie daje nam zbyt wielu okazji by oglądać starcia kończące się hokejowymi wynikami, ale dla doświadczonego typera stwarza kolosalne możliwości. Czy warto obstawiać Ligue 1?  Zdecydowanie tak, ale posunięciem dającym nam większe szanse na regularne wygrane, jest zaznajomienie się z rynkami innymi niż główne. Kartki, rzuty rożne, zakłady typu under/over – w przypadku Ligue 1 to realne okazje na złapanie atrakcyjnych kursów.