bukmacher z cash out

Bukmacher z cash out

Marcin Stolarz
Zaktualizowano:
Oceń artykuł:
5(31 głosów)

Gracze obstawiający u bukmacherów stacjonarnych znają dobrze model systemowy – stawiamy na wiele wydarzeń, a jeżeli część z nich nie „wejdzie” – zostaje nam nagroda pocieszenia. Dziś bukmacher z cash out to praktycznie podstawa. Przedstawiamy dokładne opisy na jakich zasadach można skorzystać z opcji wcześniejszego zamknięcia zakładu u legalnych bukmacherów.

Cashout a cashback

Co to jest cash out? Jak działa cashout? Gdzie znaleźć opcję „zamknij zakład”? Na początku musimy podkreślić, bo początkujący gracze często mylą dwa, bardzo podobne w brzmieniu pojęcia: cashout to nie jest to samo, co cashback.

Cashback to zwrot części wpłaconej kwoty / postawionego zakładu na konto bonusowe. Z reguły stosowany jest przy promocjach polegających na złożeniu depozytu, tak więc gracz musi najpierw zainwestować u danego bukmachera, zanim skorzysta z tej opcji.

Co to jest cash out?

Cashout (cash-out, cash out, opcja zamknij zakład) to rodzaj opcji, która pozwala wycofać się z zakładu i odzyskać część postawionej kwoty, a czasami zainkasować niewielki profit. Cash out u bukmachera to także po prostu możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu, przy zachowaniu części środków. Jest to więc iloczyn kursu określonego przez zakłady bukmacherskie, wniesionej stawki oraz współczynnika. To właśnie ten współczynnik decyduje o tym, czy dany bukmacher oferuje atrakcyjny, czy mniej atrakcyjny cashout. 

Jak działa cash out – legalni bukmacherzy

Cash out najczęściej dotyczy tzw. akumulatorów, czyli zakładów akumulowanych, w których obstawiamy wiele wydarzeń za jedną stawkę. Zakład mnożony jest przez akumulowany kurs tych wydarzeń, jeżeli więc obstawimy np:

 • Warta Poznań – Radomiak Radom 1 po kursie 2,55
 • Legia Warszawa – Lech Poznań X2 po kursie 5,65
 • Manchester United – Liverpool 1 po kursie 2,90
 • Real Madryt – Alaves 1 po kursie 1,50
 • Slavia Praga – Sparta Praga 1X po kursie 1,65
bukmacher z cashout

To przy stawce 20 zł mamy możliwość wygrania nawet ponad 2000 zł. Jednak w momencie, kiedy część z tych wydarzeń okaże się wytypowana poprawnie, możemy zacząć drżeć o swoje wybory (np. jeżeli w meczu o wyższym ryzyku pomyłki ze składu faworyta wypadnie kluczowy zawodnik).

Legalni bukmacherzy w tym momencie bardzo często zaoferują nam właśnie cashout, czyli możliwość wycofania się z pozostałych do rozegrania wydarzeń przy zachowaniu części wygranej. Ujmując rzecz najprościej jak się da: zamykamy zakład i porzucamy marzenia o wielkiej wygranej, zadowalając się mniejszym łupem. 

Od czego zależy wysokość cash out?

Proponowana przez operatorów kwota cashout uzależniona jest od takich składowych, jak:

 • stawka naszego kuponu,
 • wygrana,
 • kursy poprawnie przewidzianych zdarzeń,
 • kursy wydarzeń, które pozostały do rozstrzygnięcia,
 • aktualne kursy, czyli kursy live,
 • liczba obstawionych zdarzeń na naszym kuponie.

Im szybciej zdecydujemy się na zamknięcie naszego kuponu, tym mniejsza kwota będzie do „odzyskania”. Najczęściej, kiedy już mamy tę opcję włączoną, otrzymamy kwotę mniejszą, niż gdybyśmy postawili ją w obecnej chwili na te wydarzenia w akumulatorze. Jeśli chodzi o zakłady na żywo, często kwota do wycofania jest mniejsza niż stawka, którą zainwestowaliśmy w kupon. 

Bukmacher z cash out

Jacy są bukmacherzy z cashout? Prawie wszystkie uznane firmy bukmacherskie działające na terytorium Polski posiadają opcję cash out. Bardzo często jednak udostępnienie opcji zamknij wcześniej zakład zależy od woli bukmachera. Warunkiem podstawowym jest to, że na kuponie nie może być żadnego przegranego zdarzenia. U niektórych bukmacherów, którzy oferują opcję cashout wyłącznie na akumulatory, musi być także jedno wygrane zdarzenie. Inne wymagania zależą od danego bukmachera z cashout, dlatego warto przeczytać zawsze regulamin opcji „zamknij zakład”. Oto najważniejsze zapisy, które warto znać, jeśli chodzi o cash out u polskich bukmacherów:

Jaki rodzaj kuponów i zakładów umożliwia skorzystanie z opcji wcześniejszego zamknięcia kuponu? Oto zestawienie bukmacher z cashout:

Bukmacher z cash outRodzaj zakładówCash out
Betclicsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Etotosingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
forBETsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotylko aplikacja mobilna i strona mobilna
Fortunasingle, akumulowane, przedmeczowe i na żywotak
LV Betsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Pzbuksingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
STSsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
TOTALbetsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Totoloteksingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
eWinnersingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Superbetsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Noblebetsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Bukmacher z cash out – warunki

Fortuna Early Cash Out

Fortuna oferuje opcję Early Cashout dla kuponów pojedynczych i kombi w konfiguracji zakładów przedmeczowych i na żywo. Jeśli chcemy dokonać zamknięcia zakładu, to na kuponie AKO należy mieć co najmniej jedno trafienie i żadnych przegranych. Aby skorzystać z Early Cash Out w Fortunie trzeba dodatkowo uzyskać zgodę bukmachera na to działanie. Wszystkie informacje znajdują się zakładce „Moje kupony” w profilu gracza. O możliwości skorzystania z Early Cash-Out poinformuje Cię opcja „wypłać przy Twoim kuponie. Wielu graczy pisze recenzje Fortuny, w których uwzględniają opcję cash out tego bukmachera. Sprawdź jakie oceny uzyskał ten bukmacher w zakładce Fortuna opinie.

Betclic cash out

Jeśli chcesz zamknąć zakład w Betclic możesz skorzystać z opcji Betclic cash out. Dokonasz tego zarówno na kuponach AKO, jak i pojedynczych zakładach. Liczy się tu zarówno oferta live, jak i przedmeczowa. Oczywiście, aby spieniężyć kupon przed czasem nie może znajdować się na nim żadne przegrane zdarzenie. Po więcej informacji na tema oferty Betclic sprawdź Betclic opinie, gdzie znajdziesz także recenzje i oceny graczy.

LV BET – LV cash out

Jeśli chcesz skorzystać z opcji cash out LV BET informację o takiej możliwości znajdziesz przy postawionym zakładzie pod postacią czerwonego znaczka cash out. Sprawdź zakładkę „Moje zakłady”, rozwiń zakład i zaznacz „wypłać”. Tutaj również zasadą do wypłaty jest jeden wygrany zakład na kuponie AKO oraz żaden zakład nie może być przegrany. LV BET cashout dotyczy zarówno kuponów, jak i zakładów pojedynczych w ofercie przedmeczowej i live. Więcej informacji o bonusach LV BET znajdziesz w naszej recenzji LV BET opinie.

STS cash out

STS cash out dotyczy zakładów pojedynczych (single), a także kombi w ofercie przedmeczowej i live. Na co jednak trzeba uważać to fakt, że z cash out STS nie można skorzystać na kuponach Maxikombi i w ramach bezpiecznego zakładu. O opcji zamknięcia zakładu poinformuje Cię pomarańczowy znacznik. Oczywiście tu główna zasada cashout jest taka sama, jak u każdego bukmachera z cash out – na kuponie nie może znajdować się przegrany zakład.

TOTALbet cash out

Bukmacher w przypadku wcześniejszego zamknięcia zakładu zastosował zielony przycisk, który pojawia się na kuponie. Jest to znacznik o treści „Sprawdź cashout” po lewej stronie zaraz obok stawki. Nie ma tu żadnych innych obostrzeń, oprócz tego, że kupon musi zawierać same wygrane zakłady lub, mówiąc inaczej, nie może być żadnego przegranego. Opcja cash out w TOTALbet dotyczy zakładów pojedynczych, akumulowanych w ofercie przedmeczowej i na żywo. Po więcej bonusów od tego bukmachera zapraszamy do recenzji w artykule TOTALbet opinie. Znajdziesz tam także recenzje graczy oraz ich oceny.

Etoto cash out

Bardzo ciekawą funkcjonalność zamknięcia zakładu przygotował bukmacher Etoto. Cash out możemy tu bowiem filtrować. Na czym to polega? Gracze mogą wyselekcjonować zakłady, w ramach których mogą skorzystać z tej opcji. Odbywa się to przez przycisk „Pokaż tylko zakłady cash-out”. Jest to niewątpliwe bardzo przydatna funkcjonalność i krok ku graczowi. Etoto cash out możliwy jest dla zdarzeń pojedynczych, KOMBI w ramach oferty pre match i live. Oczywiście żadne zdarzenie na kuponie nie może być przegrane. Po więcej informacji o ofercie Etoto zapraszamy do naszej recenzji Etoto opinie, gdzie znajdziecie tam także oceny samych graczy, jakie wystawili temu bukmacherowi.

PZBuk cash out

Kolejny bukmacher, który oferuje opcję wcześniejszego zamknięcia zakładu. Warunki PZBuk cash out są takie same, jak niemal wszędzie. Na kuponie nie może znajdować się żadne przegrane spotkanie. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej opcji, bukmacher poinformuje Cię jaką kwotę otrzymasz wycofując się. Opcja cashout możliwa jest w ramach zakładów single, ako w ramach oferty przedmeczowej i na żywo. Jeśli interesują Cię inne opinie graczy na temat tego bukmachera, zachęcamy do sprawdzenia recenzji w artykule PZBuk opinie. Zamieszczone tam opinie innych graczy z pewnością rozświetlą Ci sytuację na temat tych zakładów.

eWinner cash out

Aby móc skorzystać z opcji eWinner cash out muszą być spełnione pewne warunki. Po pierwsze, na kuponie nie mogą znajdować się żadne przegrane. Po drugie, aktualna wygrana jest wyższa od stawki zakładu. Opcja „zamknij zakład” w eWinner dostępna jest w ramach singli, ako w ofercie przedmeczowej i na żywo. Jeśli interesują Cię inne informacje w ramach oferty tego bukmachera zobacz eWinner opinie. Zamieszczamy tam nie tylko naszą szczegółową recenzję, ale także opinie i oceny innych graczy. Zobacz czy warto założyć tam konto.

forBET cash out w mobile

Na początek najważniejsza informacja jest taka, że forBET cash out dostępny jest tylko w aplikacji bukmachera lub na jego stronie mobilnej. Gracze desktopowi póki co nie mogą z niej skorzystać. O możliwości wcześniejszego zamknięcia zakładu poinformuje Cię odpowiedni komunikat. Cash out forBET możliwy jest dla kuponów AKO i zakładów pojedynczych w formule pre match i live. Podstawowym wymogiem jest to, że na kuponie nie może znajdować się żadne przegrane zdarzenie, a kwota wygranej nie może być mniejsza od stawki, na jaką został zawarty kupon. Jeśli ciekawią Cię inne informacje o tym bukmacherze i czy jest on polecany przez graczy, zachęcamy do przejścia do forBET opinie. Sprawdzisz tam zarówno naszą recenzję, jak i opinie i oceny innych graczy.

Totolotek cash out

Jeśli chcesz sprawdzić czy opcja zamknięcia zakładu jest dostępna, musisz udać się do zakładki „Moje zakłady”. Tam w „szczegółach kuponu” będzie widnieć ta informacja. Aby skorzystać z funkcji Totolotek cash out Twoja potencjalna wygrana nie może być niższa niż stawka zakładu. Oczywiście też nie możesz mieć żadnych przegranych spotkań na kuponie. Jeśli akurat dokonujesz obrotu bonusem, wygrana z funkcją cash out nie będzie brana pod uwagę w obrocie – nie będzie się zliczać. Ale nie stracisz punktów z salda BetClub, co jest akurat fajną opcją. Po więcej informacji o Totolotku zachęcamy do sprawdzenia Totolotek opinie, gdzie znajdziesz także recenzje i ocen wystawiane bukmacherowi przez graczy.

Noblebet cash out

Gdzie znaleźć informację o wcześniejszym zamknięciu zakładu u tego bukmachera? To proste. Wystarczy spojrzeć na górne menu i wybrać „Moje zakłady”. Opcja Noblebet cash out będzie zaznaczona na liście zakładów. Można z niej skorzystać na kuponach ako, a także solo. Dotyczy to zarówno oferty przedmczowej, jak i zakładów na żywo. Jeśli chcesz zamknąć wcześniej kupon, nie może się na nim znajdować żadne przegrane zdarzenie. Wszystko do tej pory musi być „na zielono”. Jeśli ciekawi Cię jak Noblebet oceniają inni gracze, sprawdź recenzję Noblebet opinie. Możesz także sam wystawić notę temu bukmacherowi poprzez nasz formularz oceny bukmachera.

Superbet cash out

Jeśli szukasz informacji o Superbet cash out już spieszymy z pomocą. Z opcji wcześniejszego zamknięcia zakładu u tego bukmachera można korzystać w ramach oferty przedmeczowej oraz na żywo, a także na kuponach łączących oba te rodzaje. Oprócz kuponów ako, w ramach cashout Superbet można zastosować też na singlach. Sprawdź zakładkę kupony na swoim koncie gracza lub po prostu zobacz czy obok Twojego kuponu widnieje zielone okienko „Cash out”. Informuje Cię ono o tym czy funkcja jest dostępna. Po więcej informacji o tym bukmacherze zobacz Superbet opinie. Znajdziesz tam także wiele opinii i ocen graczy.

Cash out niższy lub wyższy niż stawka

Teoria na temat opcji „zamknij zakład” i rozeznanie, którzy bukmacherzy oferują cashout, za nami. Teraz czas na praktykę. Poniżej przedstawiamy dwa przykłady: cashoutu niższego niż stawka oraz cashoutu wyższego niż stawka. Wzięliśmy pod lupę jednego z popularniejszych bukmacherów, czyli Fortunę, i jego opcję “early cash out”.

Cash out niższy niż włożona stawka

 • Gracz obstawia zakład live na mecz hokeja Polska-Niderlandy w ramach kwalifikacji IO. 
 • Zawiera zakład w drugiej tercji, przy stanie 6:0 i typuje, że w meczu padnie mniej niż 10,5 gola. 
 • Kurs bukmachera w momencie zawarcia zakładu wynosi 1,78. 
 • Stawka klienta to 100 zł, ale po odjęciu podatku od gier hazardowych, tak naprawdę obstawia za 88 zł. Ewentualna wygrana wynosi 156,64 zł.
 • Pod koniec drugiej tercji przy stanie 7:0 gracz otrzymuje możliwość skorzystania z opcji early cash-out. 
 • Propozycja wypłaty w opcji early cash-out wynosi 79,92 zł.
 • Gracz decyduje się zamknąć zakład na kwotę zaproponowaną przez Fortunę. Wypłaca 79,72 zł, minimalizując tym samym kwotę ewentualnej przegranej. 

Cashout wyższy niż włożona stawka

 • Gracz typuje mecz hokeja Polska-Niderlandy w ramach kwalifikacji IO. 
 • Zawiera zakład w trakcie przerwy po pierwszej tercji, przy stanie 3:0 i typuje, że w meczu padnie więcej niż 8,5 gola. Kurs w momencie zawarcia zakładu wynosi 2,3. 
 • Stawka klienta to 100 zł, czyli po odjęciu podatku 88 zł. Ewentualna wygrana wyniesie 202,40 zł.
 • W trzeciej tercji przy stanie 7:0 klient otrzymuje możliwość skorzystania z z opcji early cash-out.
 • Propozycja wypłaty w opcji early cash-out wynosi 138,44 zł.
 • Gracz decyduje się zamknąć zakład i wypłacić wygraną.

Plusy i minusy cash out – bukmacher z cash out

Jakie są zalety cash out? Zachowujemy część środków. Możemy je bowiem reinwestować nawet w to samo wydarzenie, co do którego mieliśmy wątpliwości, ale już w bardziej bezpiecznej dla nas opcji. W zależności więc od bukmachera, możemy używać cashout również w trakcie trwania danego wydarzenia. Odzyskana kwota będzie wtedy zapewne mniejsza, niż włożona, ale nie będzie stratni w całości.

Jaki są minusy cash out? Żadne! Zatem dlaczego bukmacherzy właściwie stosują tę opcję? Cashout pozwala firmom bukmacherskim ograniczać ryzyko. Przy zakładach akumulowanych gracze decydują się skorzystać z opcji cashout, gdy np. poprawnie wytypują pięć z sześciu zakładów. Dzięki takim zapobiegawczym działaniom bukmacher nie musi wypłacać pełnej prawdopodobnej wygranej, więc także oszczędza.