Liga belgijska – zakłady na Jupiler Pro League
Jupiler Pro League to rozgrywki, którymi zainteresowanie w Polsce w dużej mierze zależy od jednego czynnika – liczby polskich piłkarzy w tamtejszych klubach. Co warto wiedzieć Eerste klasse? Oto kompendium wiedzy nt. liga belgijska statystyki, zakłady, bukmacherzy.
Liga belgijska statystyki. Wszystko o zakładach na Jupiler Pro League:
- Zakłady 1×2 statystyki liga belgijska
- Jupiler Pro League zakłady na wynik do przerwy
- BTTS liga belgijska statystyki
- Zakłady związane z czystym kontem
- Zakłady poniżej powyżej – liga belgijska statystyki
- Rzuty rożne Jupiler Pro League statystyki
- Zakłady na kartki Eerste klasse
- Liga belgijska statystyki strzelców bramek
- Jak obstawiać Jupiler Pro League?
- Liga belgijska tabela prowizji bukmacherów
- Czy warto obstawiać ligę belgijską?
Założenia:
- Pod uwagę brane były dane z sezonów 2018/2019, 2019/2020 i wszystkich spotkań kampanii 2020/2021 rozegranych na dzień 29.03.2021)
- Warunkiem tego, aby dany zespół był przedmiotem analizy było uczestnictwo w rozgrywkach Jupiler Pro League w trzech sezonach: 2018/2019, 2019/2020 i 2020/2021.
Jupiler Pro League – liga belgijska zakłady bukmacherskie
W ostatnim czasie niewielu jest naszych zawodników, którzy trafiają do Eerste klasse, a nawet jeśli tak się zdarza – radzą sobie nieszczególnie. Jakub Piotrowski, Rafał Pietrzak, a wcześniej choćby Rafał Wolski czy Filip Starzyński – naszym rodakom ciężko było tam zapracować na status choćby solidnego ligowca. Jedynie Łukasz Teodorczyk sprawił, że w jednym sezonie z uwagą śledziliśmy zmagania na szczycie ligi belgijskiej. Wychowanek Wkry Żuromin nawiązał do najlepszych lat Marcina Wasilewskiego czy Michała Żewłakowa, którzy choć grali oczywiście na innych pozycjach i nie strzelali tak wiele, to wyrobili sobie równie dobrą renomę.
Czy marginalny wpływ Polaków na to jak wyglądają rozgrywki Jupiler Pro League powinien zniechęcać typerów do obstawiania tej ligi u legalnych bukmacherów online w Polsce? Zdecydowanie nie! Jak w przypadku każdej ligi, tam również z potoku danych można wyłowić interesujące zależności, które z powodzeniem można przełożyć na sukces w zakładach bukmacherskich. Niniejszy artykuł pomoże podjąć Ci decyzję w tym, na co szczególnie zwracać uwagę.
Liga belgijska – statystyki 1×2
Być może pewne grono z Was pamięta, kiedy rozgrywki ligi belgijskiej przebiegały pod wyraźne dyktando dwóch zespołów – Anderlechtu i Club Brugge. Ci pierwsi, od kilku sezonów nie są w stanie nawiązać równorzędnej walki ze ścisłą czołówką. „Fiołki” są obecnie 3-4 siłą w Belgii, ale jeszcze w ubiegłym sezonie plasowali się zaledwie w środku tabeli. Dlaczego o tym wspominamy? Zdarzają się jeszcze gracze, na których działa magia słowa „Anderlecht” i śmiało stawiają na ich zwycięstwa. Mogą się gorzko rozczarować, bo o wygrane, byłemu klubowi choćby Marcina Wasilewskiego jest teraz zdecydowanie trudniej. Swoich fanów nie zawodzą raczej piłkarze z Brugii. Regularnie zdobywają oni mistrzostwo bądź wicemistrzostwo kraju.
Club Brugge na przestrzeni ostatnich trzech sezonów wygrał 66% swoich spotkań, co czyni go najlepszym pod tym względem zespołem w lidze. Jednocześnie rzadko daje się pokonać, dlatego i w tej statystyce wyraźnie góruje nad resztą stawki.
Kilka klubów w Jupiler Pro League regularnie walczy między sobą o udział w europejskich pucharach. Do grona tego należą z pewnością KRC Genk, KAA Gent, Standard Liege i Royal Antwerp. To właśnie te ekipy są w stanie wygrywać 43-51% swoich spotkań. Innymi słowy, żaden team poza Club Brugge nie jest gwarantem zwycięstw.
Dane dotyczące liczby zanotowanych remisów udowadniają jak bezkompromisowy charakter ma liga belgijska. Statystyki wyraźnie wskazują, że tylko jeden zespół remisuje częściej niż w 30% wszystkich swoich gier (Anderlecht – 32%). Szukania remisów w meczach Cercle Brugge raczej nie doradzamy – raptem 11 ich spotkań od początku sezonu 2018/2019 nie miało rozstrzygnięcia!
Wspomniane Cercle Brugge prowadzi w niechlubnym rankingu najczęściej przegrywających drużyn w lidze. Uzasadnione jest więc pytanie, jak w takim razie klub ten zachowuje swój ligowy byt skoro przegrał aż 56 spotkań z rozegranych 90? Niewielka liczba remisów przełożyła się na stosunkowo dużą liczbę zwycięstw (23) co pozwalało w ostatnich sezonach wyprzedzać choć jedną spadającą z ligi drużynę (w trwających rozgrywkach wyjątkowo mogą spaść dwie – to efekt braku relegacji w niedokończonym sezonie 2019/2020).
Prawdziwym świętem dla kibiców Beveren musi być wiktoria ich pupili. „Wase Wolven” potrafili ucieszyć swoich sympatyków zwycięstwem tylko 16 razy w ostatnich 3 sezonach. W ubiegłym, od spadku uchroniło ich przedwczesne zakończenie rozgrywek. Granie „1X” lub „X2” w stronę przeciwnika to każdorazowo zakład godny rozważenia.
Zakłady 1X2 – statystyka spotkań u siebie
Kluby przyjeżdżające na obiekt Club Brugge muszą się liczyć z tym, że o zdobycz punktową będzie im bardzo trudno. Eksportowa belgijska drużyna wygrywa niemal ¾ wszystkich swoich spotkań i Jan Breydel Stadion uczyniła swoją twierdzą. Na przeciwnym biegunie znajduje się oczywiście Beveren, które wygrało zaledwie 9 spośród 44 meczów domowych.
Jeżeli koniecznie szukamy remisu w lidze belgijskiej, pod uwagę powinniśmy wziąć spotkania Anderlechtu w roli gospodarza. 20 gier bez wyłonionego zwycięzcy w 51 przypadkach to rezultat, który można już uznać za pewną prawidłowość.
Jak możecie się domyślać, w statystyce dotyczącej liczby poniesionych porażek na swoim stadionie przewodzą Beveren i Cercle Brugge. Oba kluby, solidarnie przegrywały po 24 razy, w czym należy upatrywać przyczyny stale występujących problemów z uniknięciem spadku.
Co ciekawe, Club Brugge nie jest wyraźnie najrzadziej przegrywającym zespołem na swoim obiekcie. Równie dobrym wynikiem może się pochwalić Anderlecht, a tylko nieznacznie słabszym Royal Antwerp i Standard Liege.
Zakłady 1X2 – statystyki spotkań na wyjeździe
Gdyby postawa na wyjazdach była jedynym czynnikiem decydującym o utrzymaniu, o ligowy byt co sezon drżeliby kibice KV Oostende. Tylko 8 zwycięstw i przegrane aż 62,22% wszystkich spotkań to wynik na poziomie tego, jaki notowały wyraźnie słabsze Beveren i Cercle Brugge. Szczególnie koszmarny był dla tego zespołu sezon 2019/2020 kiedy z wszystkich delegacji przywieźli…4 punkty. Obecnie, piłkarze z Ostendy zajmują wysoką pozycję w tabeli, ale typy na ich wyjazdowe zwycięstwa radzimy dobrze przemyśleć.
Zdecydowanie najgorzej radzącym sobie klubem w meczach w roli gości jest Cercle Brugge. 32 porażki w 46 meczach na obcych obiektach to wynik koszmarny dla samych piłkarzy, ale jednocześnie cenna informacja dla typerów. Zakłady na ich przegraną w delegacji wydają się być opcją zdecydowanie wartą gry.
Swoją dominację w wielu statystykach potwierdza Club Brugge. „Niebiesko-czarni” zarówno najczęściej wygrywają jak i najrzadziej wracają na tarczy z meczów wyjazdowych. Wydaje się, że to główny czynnik, który decyduje o tym, że sezon w sezon są głównym kandydatem do wywalczenia Mistrzostwa Belgii.
Liga belgijska statystyki rezultatów do przerwy
Wyniki notowane do przerwy również pokazują dominację Club Brugge w Jupiler Pro League. Szesnastokrotny mistrz Belgii w 51% spotkań prowadził z rywalem po upływie pierwszej połowy. Nieco częściej udawała mu się ta sztuka w meczach na własnym obiekcie (56,86%), ale i na wyjazdach jest pod tym względem najlepszą ekipą w lidze (44,90% wszystkich gier).
Tylko 17 razy prowadzeniem po 45 minutach cieszyli się piłkarze Beveren. Co ciekawe, częściej udawało im się to na wyjeździe (10 przypadków), co jest wynikiem zupełnie przyzwoitym w skali całej ligi. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że obstawienie prowadzenia do przerwy teamu z Wschodniej Flandrii w meczu w roli gości może się szczególnie opłacać. Nie jest tajemnicą, że „Wase Wolven” są uważani są outsidera, dlatego ich prowadzenie po pierwszej odsłonie wiąże się ze szczególnie wysokim kursem.
O ile znalezienie odpowiedniego kandydata do regularnego obstawiania remisów w lidze belgijskiej jest zadaniem dość trudnym, o tyle brak rozstrzygnięcia do przerwy w meczach niektórych drużyn jest dość powszechny. W statystyce tej zdecydowanie wyróżnia się KV Oostende, które po 45 minutach remisowało ponad połowę wszystkich spotkań (53,33%). Co więcej, gdyby pod uwagę brać wyłącznie mecze wyjazdowe, dzieje się to jeszcze regularniej (60%).
Do zakładów na wynik do przerwy można podejść w jeszcze inny sposób. Niepozbawionym sensu jest poszukiwanie konkretnej ekipy, która często przegrywa ze swoim rywalem po 45 minutach. Obecność w tym gronie Cercle Brugge i Beveren nie jest żadną niespodzianką, ale dwóch innych – zdecydowanie tak. Bardzo słabe rezultaty w pierwszych odsłonach notuje Eupen. w 39 meczach z 90 rozegranych byli gorsi od rywali, a gdyby pod uwagę brać mecze wyjazdowe, wygląda to z ich perspektywy jeszcze gorzej (22/45 – 48,89%). W pierwszych połowach starć w delegacji kiepsko radzi sobie również Zulte-Waregem (21 przegranych w 45 meczach).
Jupiler Pro League – zakłady bukmacherskie na BTTS
Czy liga belgijska to rozgrywki idealnie skrojone dla tych typerów, którzy poszukują spotkań z bramkami po obu stronach? Byłoby nadużyciem powiedzieć, że zdecydowanie tak, ale statystyki wskazują, że większość zespołów nieco częściej bierze udział w takich spotkaniach niż nie. Najwięcej meczów przebiegających według wspomnianego scenariusza zaliczył KRC Genk (66%). Tylko jedna drużyna nie może się pochwalić tym wskaźnikiem na poziomie przynajmniej 50% – Club Brugge. Piłkarze z Bruggi stosunkowo często wygrywają swoje spotkania do zera, co w prosty sposób przekłada się na tę statystykę.
Jeżeli za dodatkowy warunek przyjmiemy grę na własnym boisku, okaże się, że BTTS najczęściej jest udziałem KV Oostende (aż 71,11%). Bardzo zachęcające dane odnośnie „obie strzelą” dotyczą też domowych spotkań KV Kortrijk i Royal Antwerp (odpowiednio 66,67% i 67,35%). Zgoła inny przebieg mają mecze w roli gospodarza Excelsioru Mouscron i Sportingu Charleroi. W 43,48% meczów domowych tych pierwszych, oraz 47,73% spotkań w roli gospodarza tych drugich nie spełniało warunku „Both Team To Score”.
Przypadek wspominanego Sportingu Charleroi jest swoja drogą niezwykle ciekawy. W meczach wyjazdowych jest on z kolei najczęściej dającym radość zespołem tym typerom, którzy obstawili w ich spotkaniu BTTS (aż 33 spotkania z 45 ze strzelonym i straconym golem).
Zakłady związane z czystym kontem
Choć Club Brugge i Anderlecht nie kroczą już po wspólnej drodze sukcesu, pewne kwestie pozostają niezmienne. To właśnie te dwa zespoły totalnie zdominowały ranking drużyn, które najczęściej zachowują czyste konto na swoim obiekcie. „Fiołki” grały w roli gospodarza na zero z tyłu w 23 meczach, natomiast ich odwieczny rywal może zapisać na swoim koncie o jeden taki przypadek więcej.
Tym co zdecydowanie różni te dwie ekipy jest postawa w tym względzie w delegacji. O ile zawodnicy z Brugii trzymają poziom i 22 razy w 49 grach wyjazdowych zachowywali czyste konto, o tyle Anderlecht zaliczył takich spotkań ledwie 7, co nie plasuje go pod tym względem nawet w środku klasyfikacji!
Obstawianie czystych kont w przypadku najsłabszych ekip ligowych nosi niemal znamiona szaleństwa. KV Oostende, Cercle Brugge i Beveren tylko nieco częściej niż… co 10 spotkanie nie tracą bramki. Oczywiście można obstawiać, że ich rywale co mecz będą strzelać im przynajmniej jednego gola, ale w tym przypadku nie należy liczyć na zbyt wysokie kursy.
Liga belgijska zakłady typu under/over
Analiza statystyk dotyczących linii under 0,5 bramki pozwala nam zdobyć wiedzę na temat tego, która drużyna najczęściej bezbramkowo remisuje w Jupiler Pro League. Wspominano już o tym, że częściej spotykaną w Belgii sytuacją jest taka, w której obie ekipy strzelają po przynajmniej jednej bramce, niż odwrotnie. Mimo to Anderlecht zupełnie nie wpisuje się w ten obraz i aż 14 razy bezbramkowo remisował. Biorąc pod uwagę to, jak często „Fiołki” zachowują czyste konto w meczach u siebie, można dojść do wniosku, że 0:0 na Stade Constant Vanden Stock ma szansę być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.
Jeśli naszym punktem odniesienia jest 1,5 bramki, zdecydowanie bardziej powinno nas interesować, w meczach których ekip częściej pada under, aniżeli over. Dwie lub więcej bramek, w niemal każdym spotkaniu ligi belgijskiej jest opisywane bardzo niskim kursem. Tym bardziej naszą uwagę powinna przykuć postawa Excelsioru Mouscron – 27 gier spośród 90 obfitowało w co najwyżej 1 gola (30%).
Najczęściej nasze oczy zwracamy ku zakładom under/over 2,5 gola. W przypadku kilku ekip, wytypowanie jednej lub drugiej opcji jest zwykłą loterią, bowiem wskaźniki tylko nieznacznie odbiegają od 50% na korzyść jednego lub drugiego wariantu. Z czystym sumieniem można jednak polecić granie przynajmniej 3 goli w meczach Zulte-Waregem (67,78%). Spotkania tego klubu są również najlepszą opcja dla tych, którzy szukają w meczu minimum 4 bramek.
Jest zupełnie jasnym, że linie 3,5 oraz 4,5 bramki są nośnikiem wysokich kursów głównie w odniesieniu do overów. Informacja o tym, że w meczach danego klubu pada regularnie mało goli może być nie tyle przydatna w zakresie zakładów na ich liczbę, ale być wartościowym elementem zakładu łączonego. Excelsior Mouscron jest jednym ze słabszych zespołów ligi belgijskiej, a przy tym jego spotkania nie generują hokejowych wyników. Interesującym wariantem wydaje się więc obstawienie przeciwko tej ekipie + under 4,5 bramki. Takie możliwości dają nam choćby Superbet czy Betclic.
Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne
Rzut oka na statystyki określające liczbę wywalczonych przez poszczególne zespoły rzutów rożnych pozwala wysnuć jeden, dość oczywisty wniosek. W przypadku ligi belgijskiej zachodzi ścisła korelacja miedzy wynikami sportowymi, a liczbą wznowień gry z narożnika boiska. Tym samym najlepszym pod tym kątem zespołem w Jupiler Pro League jest Club Brugge, a czołówkę uzupełniają KRC Genk, KAA Gent, Anderlecht oraz Standard Liege. Na szarym końcu plasują się z kolei Beveren Sint-Truidense i Excelsior Mouscron.
Dwa ligowe zespoły były zdolne złamać barierę średniej sześciu kornerów na spotkanie. To rzecz jasna Club Brugge (6,69) oraz KRC Genk. Bardzo blisko tej granicy jest również KV Kortrijk, dlatego over 4,5 lub nawet 5,5 rzutu rożnego w ich przypadku wydaje się zupełnie uzasadnionym typem.
Nawet kiepsko radzące sobie Beveren jest w stanie wywalczać średnio 4 rzuty rożne na mecz. Oznacza to, że niezależnie od tego jakie zespoły mierzą się ze sobą, over 7,5 rzutu rożnego w Jupiler Pro League nie jest obarczony wielkim ryzykiem.
Liga belgijska statystyki kartek
Najsłabsze zespoły ligi belgijskiej próbują niwelować swoje braki w umiejętnościach twardą i nieustępliwą grą. Z tego powodu najwięcej kartek oglądają piłkarze klubów, które walczą o utrzymanie w Jupiler Pro League. Typy zakładające powyżej 2,5 lub 3,5 żółtych kartek w meczach Royal Atwerp, Cercle Brugge czy Excelsior Mouscron mają wszelkie szanse powodzenia. Co ciekawe, wśród najczęściej napominanych drużyn próżno szukać Beveren, które jest najsłabszym zespołem spośród wszystkich, które były przedmiotem analizy.
Wspominane trzy teamy swoja ostrą grę szczególnie eksponują w meczach wyjazdowych, dlatego średnia otrzymywanych kartoników zbliża się wtedy do 3.
W parze z dobrymi wynikami sportowymi idzie również najwyższa pozycja w rankingu fair-play. Wszak to właśnie najlepsi piłkarsko zawodnicy z Brugii są w ścisłej czołówce tej klasyfikacji. Bardzo mało kartek łapią również piłkarze Genk (średnio zaledwie 1,56 na mecz) i w tym względzie dzierżą palmę pierwszeństwa w Jupiler Pro League.
Jupiler Pro League – liga belgijska strzelcy bramek
Pod pewnymi względami, ligę belgijską można uznać za charakterystyką podobną do Eredivisie. Najlepsi gracze tamtejszych rozgrywek regularnie opuszczają swoje zespoły na rzecz silniejszych klubów z topowych lig europejskich. Taka zależność dotyczy także najlepszych strzelców w Eerste klasse. Wyselekcjonowanie dobrych typy dotyczących strzelców bramek to naprawdę wyższa szkoła jazdy.
Zawodnik | Zespół | Gole |
---|---|---|
Dieumerci Mbokani Bezua | Antwerp | 37 |
Ebere Paul Onuachu | Genk | 34 |
Gianni Bruno | Zulte Waregem | 34 |
Roman Yaremchuk | Gent | 33 |
Hans Vanaken | Club Brugge | 33 |
Lior Refaelov | Antwerp | 30 |
O skali trudności doskonale świadczy fakt, że czołówka najskuteczniejszych snajperów w lidze belgijskiej zdołała uzbierać na przestrzeni trzech ostatnich sezonów około 30 bramek w 90, a nierzadko 100 meczach. Wciąż skuteczny jest zaprawiony w bojach w Jupiler Pro League Dieumerci Mbokani z Antwerpii, któremu znacznego wsparcia udziela niemniej doświadczony Lior Rafaelov.
Obstawiając zakłady bukmacherskie i skupiając się na strzelcach, warto zastanowić się również nad umieszczeniem na swoim kuponie zdarzeń na gole Paula Onuahu z Genk czy Hansa Vanakena z Club Brugge.
Jak obstawiać Jupiler Pro League 20/21? Porady dla obstawiających ligę belgijską
Jak podkreślamy w naszych artykułach, obstawianie meczy to sztuka, która wymaga systematycznego poszerzania wiedzy, śledzenia statystyk i formy zawodników. Oto kilka wniosków, jakie wyciągnęliśmy analizując statystyki Eerste klasse.
Obstawiaj wygraną do zera Club Brugge
W tej kwestii od kilku sezonów niewiele się zmienia. „Blauw en Zwart” są najregularniej wygrywającym zespołem w całej lidze, którego najrzadziej imają się jakiekolwiek kryzysy formy. Etatowy kandydat do mistrzostwa kraju dysponuje niezmiennie solidna defensywą, co relatywnie często przekłada się na zwycięstwa bez straty bramki. Kursy na wygraną przy zachowaniu czystego konta są dużo bardziej atrakcyjne niż „czysta 1 lub 2”, dlatego proponujemy wziąć taki zakład pod rozwagę.
Jeśli obstawiasz mecz KRC Genk – pod uwagę weź BTTS
Czołowy belgijski zespół jest dla postronnego kibica gwarantem dobrego widowiska. W spotkaniach tej ekipy często padają bramki z obu stron, dlatego typ na „obie drużyny strzelą” może dawać niekiedy większe szanse na sukces niż samo obstawienie zwycięstwa.
Typuj na wyjazdową porażkę Cercle Brugge
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że szeregi Eerste klasse po trwającym wciąż sezonie opuści Beveren. Fakt ten nie powinien jednak szczególnie martwić typerów śledzących tamtejsze rozgrywki, gdyż na horyzoncie pojawi się nowy, główny kandydat do obstawiania przeciwko niemu. Cercle Brugge koszmarnie gra w delegacji i niezależnie od tego z kim się mierzy, tylko sporadycznie jest stawiane w roli faworyta. 7 spotkań na 10 rozegranych na obcych stadionach kończy się ich porażką!
Stawiasz dokładne wyniki? Polecamy 0:0 w meczach Anderlecht
Choć nierzadko notowane czyste konto w żaden sposób nie powinno martwic fanów „Fiołków”, to nieporadność w ofensywie ich pupili już zdecydowanie tak. Od początku sezonu 2018/2019 Anderlecht rozegrał aż 14 spotkań zakończonych bezbramkowym remisem. Zakłady na dokładny wynik zawsze wiążą się ze sporym ryzykiem wpadki, ale wysokie kursy w pełni to rekompensują. Od czasu do czasu warto zastanowić się nad zbudowaniem kuponu w oparciu o takie zdarzenie.
Lubisz obstawiać zakłady na żywo? Postaw na bramkę w ostatnim kwadransie!
To prawda, że we współczesnym futbolu pada wiele bramek w końcówkach spotkań. W meczach ligi belgijskiej ten trend jest wyjątkowo dobrze zauważalny. Nawet 27% goli pada między 76 a 90 minutą gry. Jeżeli śledzisz dane spotkanie i zauważasz wyjątkową determinację w dążeniu do strzelenia bramki przez obie drużyny – obstaw, że padnie gol.
Preferujesz łączenie zwycięstwa z golem? Obstawiaj wyjątkowo rozważnie
Jupiler Pro League jest regularnie drenowana z najskuteczniejszych snajperów. Z tego powodu trudno wyrokować, którzy zawodnicy wystrzelą z formą w nowym sezonie. Nawet jeśli w skali ligi poszczególni piłkarze są skuteczni, rzadko strzelają na tyle dużo bramek, aby ze spokojem łączyć wygraną zespołu przy ich bezpośrednim udziale.
Najsłabsze zespoły w Belgii kolekcjonują najwięcej kartek. Wykorzystaj to!
W przypadku wielu europejskich lig, twierdzenie o związku kiepskich wyników z liczbą napomnień kartkami mija się z prawdą. Utrwalony stereotyp okazuje się… nim nie być w przypadku ligi belgijskiej. Najsłabsze sportowo ekipy wyraźnie częściej są kartkowane, a w bezpośrednich starciach drużyn z dołu tabeli, overy kartkowe stają się większym „pewniakiem” niż jakakolwiek opcja z rynku głównego
Liga belgijska Jupiler Pro League 20/21 – gdzie obstawiać?
Najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce oferują zakłady na zdarzenia z ligi belgijskiej przy kursach obarczonych marżą bukmacherską w granicach 5%. Do grona tego należą STS, Superbet, Betclic, Forbet, eTOTO, LV BET i Fortuna. Zdecydowana większość z nich jest w stanie zaproponować również wyjątkowo szeroki na tle konkurencji wybór rynków, dzięki czemu wybór bukmachera, u którego chcemy zagrać zakład wydaje się nieco łatwiejszy.
Bukmacher | Liga belgijska prowizje |
---|---|
STS | 5,08 % |
Superbet | 5,29 % |
Forbet | 5,45 % |
eTOTO | 5,45 % |
LVBET | 5,61 % |
Fortuna | 5,78 % |
Totolotek | 7,01 % |
PZBUK | 7,79 % |
eWinner | 7,87 % |
Betfan | 7,90 % |
Totalbet | 8,97 % |
BetX | 8,90 % |
Czy warto obstawiać Jupiler Pro League?
Liga belgijska stwarza szereg możliwości dla typerów. Jak w przypadku każdej ligi piłkarskiej, możliwe jest znalezienie szeregu zależności, dzięki którym jesteśmy zdolni do złożenia ciekawego kuponu akumulowanego lub single. Naszą uwagę powinniśmy skupić na skrajnościach jakie charakteryzują tę ligę. Podobnie jak w Holandii, kilka zespołów zdecydowanie wyrasta ponad przeciętność, zaś pewna grupa na stale zadomowiła się w dole tabeli i tylko degradacja jednej z nich pozwala im nadal grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Taka sytuacja stwarza doskonałe możliwości graczom zakładów wzajemnych, gdyż właściwie co kolejkę rozgrywanych jest kilka spotkań mających wyraźnego faworyta.
Oczywiście nie zalecamy tzw. „gry po kursach”, ale faktem jest, że możni Eerste klasse nierzadko z dużą łatwością ogrywają outsiderów. Jupiler Pro League z pewnością warto obstawiać – pamiętaj jednak o tym, żeby nie skupiać się wyłącznie na rynkach głównych. Możesz być zaskoczony jak wartościowe zakłady można zawrzeć, jeśli zagłębisz się w statystykach tamtejszych rozgrywek.