Eredivisie Liga holenderska statystyki
Eredivisie (liga holenderska) w dalszym ciągu uchodzi za tę ligę, w której stosunkowo łatwo przewidzieć rozstrzygnięcia. Obiegowe opinie nie odbiegają w tym przypadku od rzeczywistości. W spotkaniach topowych klubów holenderskich z ekipami zajmującymi ostatnie miejsca w tabeli, wyjątkowo rzadko dochodzi do niespodzianek. Rynki zakładów na mecze tamtejszej ligi nie cieszą się tak dużą popularnością wśród polskich graczy jak te związane z Premier League, Serie A, La Ligą, Bundesligą czy nawet Ligue 1. Jednak doświadczeni typerzy zdają sobie sprawę z możliwości, jakie im dają. Liga holenderska – statystyki są tu nieocenioną pomocą. Można też zaryzykować tezę, że popularność rozgrywek holenderskiej elity w Polsce spadła, ponieważ gra w niej niewielu Polaków. Szczyt popularności przypadł na grę Andrzeja Niedzielana w NEC Nijmegen i strzeleckie popisy Arkadiusza Milika w Ajaxie Amsterdam. Lektura niniejszego artykułu utwierdzi Cię w przekonaniu, że mimo tego, Eredivisie warto śledzić i obstawiać.
Liga holenderska statystyki na skróty:
- Zakłady 1×2 statystyki liga holenderska
- Zakłady na wynik do przerwy
- BTTS liga holenderska statystyki
- Zakłady związane z czystym kontem
- Zakłady poniżej powyżej liga holenderska statystyki
- Rzuty rożne Eredivisie statystyki
- Zakłady na kartki liga holenderska
- Liga holenderska strzelcy
- Jak obstawiać Eredivisie
- Liga holenderska – bukmacherzy
- Czy warto obstawiać ligę holenderską?
Założenia:
- Pod uwagę brane były dane z sezonów 2018/2019, 2019/2020 i wszystkich spotkań kampanii 2020/2021 rozegranych na dzień 29.03.2021)
- Warunkiem tego, aby dany zespół był przedmiotem analizy było uczestnictwo w rozgrywkach Eredivisie w trzech sezonach: 2018/2019, 2019/2020 i 2020/2021.
Zakłady 1X2 – statystyki ogólne
Już pierwszy rzut oka na statystykę ogólną spotkań w Eredivisie od początku sezonu 2018/2019, pozwala wysnuć pewne wnioski. Wyraźnie widać, że rozgrywki ligi holenderskiej przebiegają pod wyraźne dyktando kilku zespołów. Ich przewaga nad resztą stawki jest dość znaczna. Holendrzy niemal sezon w sezon są reprezentowani w europejskich pucharach przez te same ekipy.
Drużyną, która w zasadzie wykupiła sobie abonament na zwycięstwa w Kraju Tulipanów jest Ajax Amsterdam. Nie tak dawny półfinalista Ligi Mistrzów, w trwającym sezonie pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo kraju, regularnie wpadające w jego ręce w ostatnich sezonach. Na przestrzeni ostatnich trzech (w tym przerwanym przez pandemię koronawirusa 2019/2020), „Joden” zanotowali aż 67 zwycięstw w 85 spotkaniach (78,82%). Kolejne w tej klasyfikacji PSV może się pochwalić tryumfami w 64,37% wszystkich gier. Feyenoord i Alkmaar po 3 punkty sięgały już w mniej niż 60% spotkań.
Oględnie rzecz ujmując, remisy nie są najczęściej spotykanym rozstrzygnięciem w lidze holenderskiej. Z matematycznego punktu widzenia, szansa na taki wynik wynosi 33,33%, natomiast wiele teamów z Eredivisie, remisuje około 15-20% meczów. Najmniej, z racji znacznego udziału zwycięstw w ogólnej liczbie spotkań ma na swoim koncie Ajax (8,24%). Bardzo rzadko, zwycięzcy nie wyłaniają też spotkania VVV Venlo (18,39%) oraz Heraclesa Almelo (16,85%). Choć w przypadku tych pierwszych olbrzymi wpływ ma na to liczba porażek. Jedyną drużyną, która remisuje w miarę regularnie jest SC Heerenveen (34,48%). To odsetek ogółu spotkań, który w innej lidze pozostałby zupełnie niezauważony.
W gronie zespołów, które najrzadziej schodzą z boiska pokonane, trudno znaleźć zaskoczenia. 11 porażek od początku kampanii 2018/2019 poniósł Ajax, jedną więcej PSV, 17 Feyenoord, zaś 19 AZ Alkmaar. Co ciekawe, wśród ekip podlegających analizie, znajdziemy kilka przegrywających około 50% spotkań. Venlo schodziło z boiska na tarczy 46 razy w 87 meczach. ADO Den Haag i FC Emmen w 44 grach.
Zakłady 1X2 – statystyki u siebie
Statystyki dotyczące rezultatów osiąganych przez dane drużyny w meczach domowych pokazują, jak duże znaczenie ma ten atut w Eredivisie. Liga holenderska jest pod tym względem wyjątkowa, bowiem nawet najsłabsze ekipy są w stanie regularnie punktować na swoim obiekcie. Od reguły tej występują też wyjątki, gdyż trudno za taki nie uznać przypadku ADO Den Haag. Zaledwie 9 zwycięstw w 43 spotkaniach jest rezultatem słabym nawet biorąc pod uwagę możliwości tej ekipy. Ze swojej postawy na „Abe Lenstra” nie mogą być też zadowoleni piłkarze i kibice Heerenveen. Ich pupile po komplet punktów sięgali 13 razy na 44 próby co oznacza, że… czynili to równie często co na wyjeździe. Więcej wygranych w roli gospodarza niż wspomniane dwie drużyny mają choćby FC Emmen czy VVV Venlo, które w hierarchii holenderskiego futbolu są jednak notowane zdecydowanie niżej.
Wiesz już o tym, jak niewiele remisów pada w Eredivisie. Zakłady na „X” cechują się zatem sporymi kursami. Okazuje się, że biorąc pod uwagę kryterium miejsca rozgrywania meczu, można wyróżnić dwa zespoły, które wyraźnie częściej dzielą się punktami w meczach domowych, niż ich ligowi rywale. SC Heerenveen remisuje aż 43,18% spotkań na swoim stadionie, natomiast ADO Den Haag 37,21%. Kolejne w rankingu Vitesse Arnhem czyniło to w nieco ponad 26% gier, co pokazuje, że mamy do czynienia z pewnego rodzaju anomalią. Zakładom na remisy w domowych meczach piłkarzy z Fryzji i Hagi mówimy zdecydowane tak!
Do Ajaxu, PSV czy Feyenoordu, spisujących się znakomicie w meczach u siebie, śmiało możemy dodać Vitesse Arnhem. Jego piłkarze przegrali zaledwie 6 spotkań będąc gospodarzem na przestrzeni ostatnich 3 sezonów. To wynik niewiele słabszy od tych, które notuje ścisła czołówka Eredivisie.
Zakłady 1X2 – statystyki na wyjeździe
Wyniki osiągane na wyjeździe zdają się być tym czynnikiem, który w ostatnich latach decyduje w końcowym rozrachunku o wyższości Ajaxu nad ligowymi rywalami. Zdobywca Pucharu Mistrzów z 1995 roku, ma w tym względzie ogromną przewagę nad innymi pretendentami do mistrzostwa kraju. 30 zwycięstw w 42 spotkaniach wyjazdowych wygląda imponująco jeśli weźmiemy pod uwagę, że drugi pod tym kątem Alkmaar jest słabszy o ponad 20 punktów procentowych!
Na obcych stadionach dużo słabiej niż u siebie spisuje się PSV, chętnie dzielące się punktami w delegacji. Dość powiedzieć, że liczba wyjazdowych remisów plasuje ich w ścisłej czołówce w skali całej ligi.
Bardzo słaba postawa na obcych stadionach jest przyczyną, dla której FC Emmen, Fortuna Sittard czy ADO Den Haag okupują miejsca w dolnej części tabeli. Wyjątkowo kiepsko w roli gości prezentuje się Emmen, choć należy zaznaczyć, że ogromny wpływ ma na to trudna do wytłumaczenia niemoc, jaka dopadła ich w bieżących rozgrywkach (1 wygrana w 14 meczach).
Nikła liczba zwycięstw wspomnianego Emmen, Fortuny Sittard oraz VVV Venlo nie oznacza, że udaje im się często wywalczyć choćby remis na obiekcie rywali. Ekipy te solidarnie przegrały po 27 spotkań wyjazdowych od początku sezonu 2018/2019.
Zakłady na wynik do przerwy
Piłkarze Ajaxu Amsterdam zazwyczaj są w stanie udowadniać swoją wyższość nad rywalem już w pierwszych 45 minutach spotkania. Szczególnie w meczach na Johan Cruyff Arena czynią to z zadziwiającą regularnością (w aż 35 spotkaniach z 42 „Joden” byli lepsi od rywala do przerwy).
Feyenoord Rotterdam zdecydowanie lepiej radzi sobie w pierwszych odsłonach na de Kuip. Podczas gdy w starciach na własnym obiekcie potrafi wygrywać w ponad 50% przypadków, na wyjeździe udaje mu się to w zaledwie 25,58% gier. Zalecamy być zatem ostrożnym podczas typowania zwycięstwa rotterdamczyków w pierwszych 45 minutach w delegacji.
Dwa zespoły w Eredivisie szczególnie upodobały sobie remisy w pierwszych połowach. Taki scenariusz miało 38 spotkań Groningen i Utrechtu. Tendencja ta jeszcze bardziej uwydatnia się, jeżeli pod uwagę weźmiemy wyłącznie spotkania w roli gospodarza. Wówczas okazuje się, że odsetek meczów remisowanych do przerwy zwiększa się w ich przypadku z 42,70% do 48,89%.
Zdążyliście już dowiedzieć się, że warto śmiało typować zwycięstwo Ajaxu w pierwszych 45 minutach. Ponieważ każdy typer lubi mieć jak najszersze możliwości, przyjrzeliśmy się co jeszcze pod tym katem oferuje liga holenderska. Typy przeciwko FC Emmen i VVV Velno na I połowę okazują się mieć wszelkie uzasadnienie. Ich gra na wyjazdach pozostawia bardzo wiele do życzenia, a ogromny na to wpływ ma postawa już w pierwszej odsłonie (Emmen przegrywało w 30 spotkaniach z 44 wyjazdowych, natomiast VVV Venlo w 26 z 44).
BTTS (Both Team to Score – obie drużyny strzelą)
Zakłady na „obie drużyny strzelą” cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak pod tym kątem prezentuje się liga holenderska. Typy na BTTS okazały się być dobrym tropem, gdyż większość ekip Eredivisie kończy swoje spotkania z przynajmniej jedną zdobytą bramką, ale i bardzo często nie zachowując przy tym czystego konta. Sztandarowym przykładem takiej drużyny, która stanowi niezwykle wdzięczny obiekt zainteresowania typerów jest SC Heerenveen. W aż 62 meczach piłkarzy z Fryzji na 87 rozegranych, każdy z teamów choć raz umieszczał piłkę w siatce. Patrząc na ligę holenderską jako całość odkrywamy, że tylko 3 zespoły rozegrały mniej niż połowę spotkań spełniających warunek BTTS (Ajax, Heracles Almelo, Groningen).
Spoglądając na statystykę starć domowych możemy dojrzeć, że 3 drużyny wyróżniają się ponadprzeciętnym spełnianiem warunku Both Team To Score. W meczach Vitesse Arnhem, Heerenveen i Fortuny Sittard bramki z obu stron padały w 65-68% przypadków. To odsetek, który powinien już zwrócić uwagę typera.
Jeżeli lubimy iść nieco pod prąd, możemy oczywiście wybrać opcję „obie drużyny strzelą – NIE”. To wariant umieszczany na kuponach zdecydowanie rzadziej, ale stwarzający równie dobre możliwości. Do tak obranej strategii doskonale nadaje się typowanie spotkań Groningen u siebie. W domowych meczach teamu, którego wychowankiem jest Arjen Robben, tylko w 37,78% przypadków obie ekipy strzelały gole.
Zakłady związane z czystym kontem
Liga holenderska to rozgrywki, w których kluby poświęcają wiele uwagi postawie w ofensywie. Nierzadko bywa więc tak, że nawet murowani faworyci, mimo wysokiego zwycięstwa tracą jedną lub dwie bramki z niżej notowanym rywalem. Czyste konto najczęściej udaje się zachowywać AZ Alkmaar. „Kaaskoppen” uczynili to w 36 spotkaniach na 86 rozegranych. Bardzo podobną statystyką w tym względzie może się jeszcze pochwalić Ajax Amsterdam. Pozostałe, czołowe zespoły Eredivisie czyli PSV czy Feyenoord w mniej więcej co trzecim spotkaniu grają na „0” z tyłu.
Nawet mając na uwadze to, że topowe holenderskie kluby zachowują czyste konto relatywnie rzadko, uwagę zwraca odsetek takich spotkań w przypadku czterech zespołów. VVV Venlo, FC Emmen, Fortuna Sittard i SC Heerenveen nie dają sobie strzelić braki w tylko 12-16% gier. Zakład „Drużyna X strzeli gola” jest jednym z Twoich ulubionych? Stawiając przeciwko jednemu z wymienionych teamów masz duże szanse powodzenia.
Wspomniana czwórka fatalne prezentuje się w defensywie na wyjazdach. 3-4 czyste konta na przestrzeni ostatnich 3 sezonów znacznie ograniczają ich możliwości punktowania w delegacji.
Zakłady poniżej/ powyżej (under/ over)
0:0 w spotkaniu Ajaxu lub PSV? Obstawianie takiego dokładnego wyniku w meczach amsterdamczyków lub piłkarzy z Eindhoven obarczone jest ogromnym ryzykiem. Od początku sezonu 2018/2019, rezultat ten nie padł przy ich udziale ani razu!
Prawdziwą anomalią w realiach ligi holenderskiej jest Groningen. Aż 35 spotkań tej drużyny zakończyło się wynikiem 0:0, 1:0 lub 0:1. W skrajnie ofensywnej Eredivisie to osobliwe osiągnięcie.
Najbardziej popularna wśród graczy linia 2,5 bramki pokazuje, że znacznie korzystniej zdecydować się w jej kontekście na opcję „over”, aniżeli „under”. 9 spośród 15 ekip objętych analizą, uczestniczy w ponad 60% spotkań z minimum 3 golami. Ajax i PSV z racji częstych, wysokich wygranych łamią w tym względzie nawet barierę 70% takich meczów. Na przeciwnym biegunie jest Groningen, którego 57,30% starć spełnia warunek under 2,5 gola.
Linia 4,5 bramki cechuje się tym, że wariant „over” w odniesieniu do niej jest powiązany zazwyczaj z naprawdę wysokim kursem. Szansę znalezienia takich spotkań daje właśnie liga holenderska. Bukmacherzy dość ostrożnie muszą ustalać kursy na over 4,5 bramki w meczach Ajaxu. „Joden” od początku kampanii 2018/2019, uczestniczyli w 34 meczach z co najmniej 5 golami! Co ze spotkaniami z przynajmniej 6 bramkami? Niemal co piąte rozgrywane przez ADO Den Haag kończy się hokejowym wynikiem (18,39% – 16 gier). Jak iść na całość, to tylko z zawodnikami z Hagi!
Zakłady na rzuty rożne – liga holenderska statystyki
„Im lepsza drużyna, tym więcej rzutów rożnych wykonuje” – kluby Eredivisie mogłyby zostać opisane jednym zdaniem i byłoby ono prawdziwe. Wszak na pierwszych miejscach rankingu ekip wywalczających najwięcej kornerów znajdziemy Ajax Amsterdam, a za jego plecami czają się PSV, Feyenoord Rotterdam i AZ Alkmaar. Najmniej, co nie jest żadnym zaskoczeniem, wywalczają ekipy VVV Venlo, FC Emmen i Fortuny Sittard.
Różnice w liczbie rzutów rożnych na mecz pomiędzy czołówką, a outsiderami sprawiają, że jeśli tylko zachodzi taka możliwość, powinniśmy korzystać z zakładów H2H na rzuty rożne. O ile samo zwycięstwo w rywalizacji na liczbę kornerów nie niesie za sobą wysokiego kursu, o tyle można zaryzykować obstawianie takich zakładów z handicapem.
Zakłady na kartki liga holenderska – statystyki
Istnieje błędne przekonanie, że tylko ligi, w których sędziowie nie stronią od częstego napominania piłkarzy kartkami, są warte śledzenia pod kątem zakładów na kartki. Jak w tym kontekście wyglądają statystyki dotyczące Eredivisie? Zakłady na overy kartkowe są wielce ryzykowne, ale opcje under z pewnością należą do tych, które powinieneś rozważyć.
„Najbrutalniej” w lidze holenderskiej grają Vitesse Arnhem i FC Emmen. Należy jednak podchodzić do tego stwierdzenia z dużą rezerwą, bo wspomniana dwójka wyśrubowała średnią na poziomie 2,00 – relatywnie niską. Najmniej – 1,13 kartonika na spotkanie otrzymuje Ajax Amsterdam. Biorąc pod uwagę dane z ubiegłych trzech sezonów, liczba kartek przypadająca na każde starcie w Eredivisie wynosi około 3-3,5. To zdecydowanie mniej niż w Serie A czy La Lidze, a dużo częściej karani są też piłkarze w Ligue 1 czy Bundeslidze. Decydując się na obstawianie kartek w lidze Kraju Tulipanów, powinieneś skupić się na opcjach under.
Liga holenderska strzelcy
Zawodnik | Zespół | Gole |
---|---|---|
Dušan Tadić | Ajax | 52 |
Steven Berghuis | Feyenoord | 42 |
Donyell Malen | PSV | 36 |
Teun Koopmeiners | AZ Alkmaar | 34 |
Bryan Linssen | Feyenoord | 33 |
Myron Boadu | AZ Alkmaar | 26 |
Jorgos Jakumakis | VVV | 24 |
Nie ulega żadnej wątpliwości, że w lidze holenderskiej znajdziemy wielu znakomitych strzelców. Logika podpowiada, że opłacalnym rozwiązaniem mogłoby się okazać łączenie zwycięstw faworytów z golami ich napastników. Niestety kwestia ta jest nieco bardziej skomplikowana. W każdym letnim okienku transferowym, Eredivisie jest drenowana przez silniejsze kluby zachodnie i nawet najlepsze kluby w Holandii zmuszone są pozbywać się swoich czołowych graczy po jednym lub dwóch sezonach.
Z uwagą musimy więc śledzić, którzy piłkarze w danym sezonie wchodzą na wyższy poziom i mogą swoją wysoką dyspozycję utrzymać dłuższy czas. W kampanii 2020/2021, prawdziwą furorę robi były napastnik…Górnika Zabrze – Giorgios Giakoumakis. Grek strzela bramki dla kiepskiego w tamtejszych warunkach Venlo, dlatego jeśli zwietrzymy szansę na zwycięstwo VVV, powinniśmy stawiać, że stanie się to przy udziale 26-latka.
Możemy polegać również na graczach doświadczonych, którzy do ligi holenderskiej wrócili po zagranicznych wojażach lub planują zakończyć w niej karierę. Jeszcze do niedawna, bramki jak na zawołanie strzelał Klaas-Jan Huntelaar. Obecnie pełni jednak rolę już tylko wchodzącego z ławki, a nasz wzrok powinien powędrować w stronę Dusana Tadicia czy Stevena Berghuisa. Pamiętaj jednak, że to liga holenderska – strzelcy wyborowi objawiają się tutaj co sezon!
Jak obstawiać Eredivisie – porady dla osób obstawiających ligę holenderską
Obstawianie meczy rządzi się swoimi zasadami. Można powiedzieć, że są na to pewne uniwersalne zasady czy podstawy, jednak jeśli chcesz zacząć typować konkretną ligę warto zaznajomić się z charakterystyką takich meczów. Poniżej przedstawiamy zasady obstawiania Eredivisie i rady, jakie skonstruowaliśmy na podstawie tego, co mówią statystyki ligi holenderskiej.
Odważnie stawiaj na faworytów – nawet z handicapem
Ekipy Ajaxu, PSV Eindhoven, AZ Alkmaar czy Feyenoordu dysponują naprawdę silnymi kadrami jak na standardy ligi holenderskiej i różnica w spotkaniach z outsiderami jest widoczna gołym okiem. Nierzadko bywa tak, że drużyny walczące o mistrzostwo kraju odprawiają te okupujące ostatnie miejsca w tabeli z bagażem kilku goli. W Eredivisie, zakłady na zwycięstwo z handicapem mogą być więc często używane i dość systematycznie zapewniać wyższe wygrane.
Korzystaj na stylu gry Groningen, nie unikaj stawiania overów bramkowych
Liczba goli jaka pada w lidze holenderskiej niejako wymusza na graczach stawianie na odpowiednio dużą liczbę bramek. Pamiętaj jednak o tym, że wyjątek od tej reguły stanowi ekipa Groningen, w meczach którego piłka umieszczana jest w siatce dużo rzadziej. Jego defensywne nastawienie predestynuje umieszczanie na kuponie w wersji under.
Postaraj się wytypować zespół, który przez większość sezonu będzie czerwoną latarnią ligi
NAC Breda, RKC Waalwijk, FC Emmen – co łączy te zespoły? Każdy z nich w jednym z ostatnich sezonów holenderskiej elity wyraźnie odstawał punktowo od reszty stawki. Jeżeli poprawnie wytypujesz outisdera w danym sezonie, regularne stawianie przeciwko niemu może się okazać strategią regularnie przynoszącą zyski.
Unikaj zakładów „X wygra do zera”, „Drużyna Y nie strzeli” – stawiaj na BTTS
Rozgrywki na najwyższym poziomie w Holandii rzadko dają dobre okazje ku obstawianiu zakładów na czyste konto. Faworytom często zdarza się tracić gole ze słabszymi rywalami, ale potencjał ofensywny pozwala im przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zważywszy na tę tendencję, warto rozważyć stawianie na „obie drużyny strzelą” i to nie tylko w meczach, których poziom piłkarski obu ekip uważamy za zbliżony.
Obawiasz się zwycięstwa z handicapem? Postaw na prowadzenie do przerwy!
Tuzy Eredivisie nie mają problemu z udowadnianiem swojej wyższości nad rywalem już w pierwszych 45 minutach. Umieszczając na swoim kuponie opcję prowadzenia do przerwy np. Ajaxu, możemy liczyć na znacznie wyższy kurs niż w przypadku rozstrzygnięcia końcowego. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy obawiają się spadku motywacji swoich faworytów do strzelania kolejnych goli po objęciu prowadzenia.
Jeżeli decydujesz się na zakłady długoterminowe – przeanalizuj sytuację wyjątkowo starannie
Każdego lata, liga holenderska przechodzi okres wielkich zmian. O ile grono zespołów, które walczą o czołowe miejsca w lidze jest raczej stałe, o tyle kluby które wydaje się, że zaraz dołączą do najlepszych, są skazane na szybkie transfery swoich graczy. Przykładem może być VVV Venlo, które obecnie walczy o ligowy byt, ale trudno byłoby sobie to wyobrazić bez rewelacyjnego Giakoumakisa. Grek najprawdopodobniej zmieni w lecie klub, a jego klub nawet w przypadku utrzymania stanie się naturalnym kandydatem do relegacji w kampanii 2021/2022.
Korzystaj z możliwości obstawiania ligi holenderskiej live
Wielu bukmacherów od dawna ma taką usługę w swojej ofercie. Kiedy czołowe drużyny Eredivisie szybko strzelają pierwszą bramkę swojemu przeciwnikowi, nierzadko zdarza się, że dochodzi do pogromu. Szybka reakcja typera na zdarzenia boiskowe może zaprocentować, a obstawienie overa bramkowego lub zwycięstwa z handicapem wydaje się być wówczas kuszącą propozycją, mającą wszelkie szanse na powodzenie.
Liga holenderska – bukmacherzy, u których znajdziemy zakłady na tę ligę
Eredivisie to liga, która nie należy do europejskiego topu, ale cieszy się sporym zainteresowaniem typerów w Polsce. Znacznie rozwarstwienie poziomu w ligowej stawce sprzyja jej obstawianiu, dlatego bukmacherzy solidarnie umieszczają w swoich ofertach szeroką ofertę zakładów. Kwestią, która znajduje się na szczycie piramidy potrzeb typerów, jest wysokość kursów. Pod tym względem wyśmienicie prezentuje się Forbet, którego selekcje mogą się pochwalić marżą na poziomie 2,79%. Bardzo dobre kursy znajdziemy także w Betclic, Betfan i Superbet. Nieco słabiej pod tym względem prezentuje się STS, LV BET czy Fortuna, ale nadrabiają to niezwykle szerokim wyborem rynków.
Bukmacher | Liga holenderska prowizje |
---|---|
Forbet | 2,79% |
Betclic | 4,98% |
Betfan | 4,98% |
Superbet | 5,19% |
STS | 5,24% |
eTOTO | 5,43% |
LVBET | 5,71% |
Fortuna | 5,99% |
PZBUK | 6,08% |
Totolotek | 7,01% |
Totalbet | 7,64% |
eWinner | 8,03% |
BetX | 8,19% |
Liga holenderska live? Obstawianie Eredivisie na żywo na stałe weszło do kanonu usług oferowanych przez większość legalnych polskich bukmacherów i ich obecność w ofercie nie powinna już dziwić żadnego gracza. Typowanie spotkań zdecydowanych faworytów spotkań (takich jak Ajax czy PSV) z outsiderami może sprawiać niemałą frajdę i stwarzać znakomite możliwości zarobku. Mecze Eredivisie możemy oglądać choćby w STS czy Betclic.
Czy warto obstawiać ligę holenderską?
Pytanie o to czy warto zawierać zakłady na mecze ligi holenderskiej jest jednym z najłatwiejszych, jakie mogłoby paść w kontekście niniejszego artykułu. Ponieważ celem każdego typera jest znalezienie pewnych prawidłowości, anomalii czy dużego rozwarstwienia pod względem poziomu, Eredivisie wydaje się być rynkiem zakładów niemal wymarzonym. Obecność w ligowej stawce kilku silnych zespołów i kilku ewidentnie słabszych powoduje, że co weekend mamy spory wybór spotkań, w których z powodzeniem możemy typować określone rozstrzygnięcia. Pamiętaj o tym, że zakłady bukmacherskie stwarzają obecnie szereg możliwości, które sprawiają, że nie jesteś skazany na typowanie wyłącznie w schemacie: „1”, „X” lub „2”. Rozgrywki holenderskiej elity to ziemia obiecana dla tych, którzy lubują się w overach, BTTS czy wygranych z handicapem. Jeżeli jeszcze nie próbowałeś obstawiać Eredivisie – zdecydowanie powinieneś spróbować!