marek
user avatar
Fortuna
Rozpatrzona pozytywnie

Fortuna – zwroty na kuponach wygranych, a na przegranych nie

Witam serdecznie.W sobotę grałem w fortunie kupony ako z żużla h2h na finał w Gorican Challange.Fortuna pozwalała łączyć wszystkich zawodników przez cały dzień np Bertzon lepszy do lahti ,berntzon lepszy milik ,berntozn lepszy od fricke. Zagrałem ok 30 kuponów ako na łaczną stawkę 1355 zł .Dwa kupony były wygrane na kwotę 1479 zł a reszta przegrana.Fortuna w dwóch wygranych kuponach zrobiła zwroty na pozycjach od 2-giej do ostatniej przez co wygrana zmalała do 190 zł .Posłużyli się regulaminem -zapis :
§ 17.

Zakłady pojedyncze (Solo).

Zakłady zakumulowane (AKO).

Zakłady na kuponie systemowym (MAXIKOMBI).

Zakumulowane zakłady (zwane dalej AKO) są to zakłady, w których Klient może kombinować zdarzenia na poszczególne wyniki, będące w ofercie Fortuny.

Uwaga: Nie można jednak kombinować na jednym Kuponie zdarzeń, które się wzajemnie wspierają.

Przykłady:
– zdarzenie na zwycięstwo w rozgrywkach (zajęcie miejsca) zawodnika wraz
ze zdarzeniem na zwycięstwo tego samego zawodnika w pojedynczym spotkaniu tego samego współzawodnictwa,

– umieszczenie tego samego zdarzenia w różnych miejscach listy wyników (np. Brazylia V -wygra i równocześnie Brazylia zajmie miejsce1-2).

Aplikacja sprawdza czy na zawieranym Kuponie nie ma wspierających się zdarzeń i ewentualnie uniemożliwia ich zagranie. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn dojdzie do umieszczenia na jednym Kuponie zdarzeń, które się wzajemnie wspierają w przypadku wygranej, ważny pozostanie tylko kurs pierwszego ze wspierających się zdarzeń, a pozostałe zdarzenia zostaną rozliczone z kursem 1,00.

moje sugestie : Dlaczego z przegranych kuponów ,gdzie 1-sza pozycja była trafiona nie zrobili zwrotu na pozostałych pozycjach ( od 2-giej do ostatniej ) tylko zostawili przegrane .
Do tej pory nie potrafię zrozumieć na jakiej zasadzie zdarzenia wzajemnie się wspierają .Przecież na tym przykładzie co podałem wyżej z Berntzonem kompletnie nie moza tego porównywać do ich zapisu.Berntzon mógł w tym kuponie być lepszy bądz gorszy od kazdego z tych zawodników ,więc były możliwe wszystkie kombinacje .Przykład fortuny na zdarzenie wzajemnie wspierające się jest bardzo prosty -Nie należy łączyć zawodnika który np zajmie 1 miejsce do tego ,że będzie lepszy od kogoś jeszcze bo to jest logiczne i się wspiera.W moim przykłądzie kompletnie nie dostrzegłem zakładów wspierających się.Mogłem trafić 1-ną ,2-wie, lub 3 pozycje jak również żadnej .
Nawet jeśli fortuna uzna ,że wg ich takie zdarzenia dalej się wspierają to dlaczego nie zrobią zwrotów na wszystkich ,gdzie pierwsza pozycja jest trafiona ,tylko perfidnie i złodziejsko ( inaczej tego nazwać nie potrafię ) robią zwroty na całym wygranym kuponie

Chcesz dodać własny problem z tym bukmacherem?

Dodaj problem