Przemysław
user avatar
Fortuna
Problem nierozwiązany

Fortuna – Celowe wprowadzanie w błąd przez Fortunę ?

Dnia 18 grudnia 2022 postawiałem zakład nr 3990123525369205 na 600 zł. Był to mój pierwszy zakład w tym portalu objęty promocją „bonus bez ryzyka”

Tu jest informacja o „bonusie bez ryzyka: z mojego konta klienta.:

„Jeśli tym razem Fortuna Ci nie będzie sprzyjała – po 24 godzinach zgarniesz zwrot o równowartości stawki Twojego kuponu do 600 zł, który możesz wypłacić lub grać dalej! W przypadku kuponu za 600 zł bonus wyniesie 600 zł. Nie ma ukrytych warunków promocji!  ”

Z tej informacji wynika, że zwrot stawki można wypłacić od razu.

W regulaminie obowiązującym w dniu postawienia zakładu tj. 18.12.2022

„8. Otrzymany bonus na zasadach niniejszej Promocji, Klient może przeznaczyć jedynie na zawarcie zakładów
wzajemnych u Organizatora.
9. Bonus nie może zostać wypłacony przez Klienta, co oznacza, iż po przeznaczeniu bonusu na grę wypłacona
może zostać dopiero wygrana w przypadku jej uzyskania.”

Jest tu jaskrawa sprzeczność zapisów a  Fortuna zapewnia: „nie ma ukrytych warunków promocji”

NIESTETY BYŁY UKRYTE WARUNKI

Stawiając zakład nr 3990123525369205 na 600 zł kierowałem się wyłącznie przytoczonym wyżej zapisem (skróconymi warunkami bonusu) widocznym wtedy na moim koncie klienta „Jeśli tym razem Fortuna Ci nie będzie sprzyjała – po 24 godzinach zgarniesz zwrot o równowartości stawki Twojego kuponu do 600 zł, który możesz wypłacić lub grać dalej! W przypadku kuponu za 600 zł bonus wyniesie 600 zł. Nie ma ukrytych warunków promocji!  ” , zapewniającym, że kwota równowartości PRZEGRANEJ zostanie mi wypłacona na konto główne.

W tym momencie , JUŻ PO POSTAWIENIU ZAKŁADU, przeczytałem jednak regulamin, który mówił coś zupełnie odwrotnego.

Ponieważ występowała ewidentna sprzeczność w tych zapisach i obawiałem się straty, wycofałem zakład ze stratą cashout ok. 130 zł mniej niż wpłaciłem  . Konsultant odpisał mi, później, że dostałbym całe 600 zł po przegraniu zakładu.  Nawiasem mówiąc moje obstawianie (niestety wycofane cashoutem) okazało się prawidłowe i straciłem ok. 800 zł potencjalnego zysku.  Pełna wygrana za postawiony zakład wynosiłaby ok. 1280 zł.

W wyniku reklamacji Fortuna przyznała mi jedynie przywrócenie szansy poprzez uznanie kolejnego zakładu jako pierwszy ale tym razem obstawienie okazało się nieudane.

PODSUMOWUJĄC. Należy mi się 800 zł rekompensaty za zakład nr  3990123525369205, na który postawiłem 600 zł , poprzez krętactwa Fortuny wycofałem z tego 470 zł , a wygrałbym 1270 zł.

Dlaczego podejrzewam , że zostałem wprowadzony w błąd celowo ? Bo Fortuna nie zwróciła mi nawet tych 130 zł za sprowokowany przez ich błąd – jak sami przyznali cashout. Jeśli odpowiedzialny i uczciwy człowiek nieumyślnie naraża kogoś na straty, to potem je wyrównuje. Dziś zapisy na stronach fortuny wyglądają inaczej – po mojej reklamacji zostały zmienione ale stare zapisy są zabezpieczone u mnie zrzutami ekranów.

Szanujące się firmy są hojne wobec osób, które zwróciły im uwagi na rażące błędy i sprzeczności, Fortuna przeciwnie – naraziła mnie straty.

W razie sporów instytucja taka jak sąd lub Ministerstwo Finansów, która by rozwiązywała nasz spór przyjmie raczej zasadę, że wątpliwości rozstrzyga się na rzecz klienta. Dlatego apelują jeszcze raz do zdrowego rozsądku decydentów Fortuny, którzy w swoich nieudolnie skleconych Regulaminach plotą farmazony i nie czują się odpowiedzialni za swoje czyny i zaniechania.

Chcesz dodać własny problem z tym bukmacherem?

Dodaj problem