Ksawery
user avatar
STS
Rozpatrzona pozytywnie

STS – Przegrany kupon przez niesprecyzowaną ofertę bukmachera

Dzień dobry,
Chciałbym prosić STS o odniesienie się do mojego problemu, który wcześniej konsultowałem na czacie z konsultantką.
6 kwietnia 2021 roku o godzinie 15:00 zawarłem długi zakład za 480zł na 17 pozycji – głównie tenis. Do wygrania było 500 000zł.
16 pozycji zostało rozliczonych jako wygrane, 1 jako przegrana. Samo rozliczenie jest prawidłowe, faktycznie takie były wyniki.

Jednakże chciałbym złożyć zażalenie odnośnie przedstawionej oferty przez bukmachera.
STS dodając mecz tenisowy zawsze oznacza zawodników przez napisanie najpierw nazwiska, a następnie pierwszej litery imienia. Czasami są to dwie litery, gdy imię jest sporne (np. w przypadku sióstr Pliskovych, gdzie jedna ma na imię Kristyna, a druga Karolina).
Zdarzają się jednak przypadki, gdy trzeba się domyślić o którego tenisistę chodzi. Taka sytuacja spotkała mnie niestety w przypadku tego kuponu.

Zdarzeniem, które zostało rozliczone jako przegrane, było starcie Jiri Vesely vs Andrej Martin (zapisane jako Vesely J. – Martin A.).
Jako, że śledzę turnieje tenisowe od dość dawna, to pomyślałem, że nie jest to Andrej Martin, a Alberto Martin.
Wiedząc, że Alberto Martin jest dość wiekowy, postawiłem na pewne zwycięstwo Jiri Veselyego (z kursem 1.52).
Niestety Jiri Vesely poległ, a ja dowiedziałem się, że taki tenisista jak Andrej Martin w ogóle istnieje.
Link do meczu na stronie ATP: https://www.atptour.com/en/scores/match-stats/archive/2021/9481/MS030

Gdy wszystkie inne mecze zakończyły się wygraną, postanowiłem zawalczyć. Napisałem do konsultantki STS, że przez oznaczenie pozycji jako Martin A. nie byłem w stanie dobrze określić jaki zawodnik ma zagrać w tym meczu i chciałbym prosić o rozliczenie tej pozycji jako zwrot
Konsultantka jednak za argument postawiła to, że tenisista nie gra już od dłuższego czasu.
Jest to pominięcie istoty problemu, gdzie w meczach zamiast użycia pełnego imienia i nazwiska tenisisty (jak u innych bukmacherów), STS używa tylko nazwiska i pierwszej litery imienia.
Co do wieku, to takie powroty po wielu latach już się zdarzały, na przykład Kimi Clijsters, która powróciła po aż 9 latach bez udziału w tourze albo Martina Hingis, która powróciła po 7 latach bycia nieaktywną, więc nie byłoby w tym nic dziwnego.

Według regulaminu bukmachera (punkt 7.8.): „Drobne błędy w nazwisku zawodnika lub nazwy zespołu nie będą brane pod uwagę, jeżeli nie dotyczy to istoty zakładu i jeżeli można ponad wszelką wątpliwość stwierdzić o jakiego zawodnika lub zespół chodzi mimo popełnionej omyłki”.
W tym przypadku nie byłem w stanie stwierdzić o jakiego zawodnika chodzi tylko na podstawie nazwiska i pierwszej litery imienia, niezależnie czy jeszcze jest aktywnym sportowcem czy już nie.
Gdyby na przykład Roger Federer odszedł na emeryturę i pojawił się inny zawodnik, np. Ronald Federer, to jestem pewny, że STS na pewno nie zapisywałby go jako Federer R.

Warto też zaznaczyć, że Andrej Martin najwyżej był 93. w rankingu ATP i nie zdobył żadnego dużego tytułu, natomiast Alberto Martin najwyżej był 34. w rankingu ATP i zdobył 3 duże tytuły. Jednoznacznie można stwierdzić, który z tych tenisistów jest bardziej znany.
Dodatkowo, z tego co widzę, to Andrej Martin rozpoczął profesjonalną karierę w 2005 roku, co oznacza, że pewnie bywały dni, gdy obaj grali tego samego dnia. STS już wtedy powinien wprowadzić jakiegoś rozróżnienie dla nich (choćby dwie pierwsze litery imienia), ale nie jestem w stanie zweryfikować czy takowe było, bo to dość stare czasy.

Gdyby kupon był na małą kwotę, to pewnie bym o to nie walczył, ale jednak kupon był zawarty na wygraną 500 000zł. Gdyby rozliczyć tę pozycję jako zwrot, to wówczas otrzymałbym niespełna 300 000zł.

Prosiłbym STS o ustosunkowanie się do mojej skargi.
Dodatkowo chciałbym też zaproponować, że idąc za innymi bukmacherami, STS powinien używać pełnego imienia i nazwiska przy meczach tenisistów.

Chcesz dodać własny problem z tym bukmacherem?

Dodaj problem