Kamil
user avatar
Betters
Problem nierozwiązany

Betters – Betters – błędne rozliczenie zakładów, niezgodne z wynikiem

Bukmacher Betters przyjął ode mnie zakłady na awans Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022, które następnie rozliczył jako zwrot i nie chce skorygować rozliczenia zakładów na wygrane, mimo iż Polska awansowała na mundial.

Dnia 28.02.2022 zawarłem w Betters 6 takich samych zakładów po 500zł w stawce z kursem 3,50, każdy na awans Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022.
Zakłady o numerach: 2018481059, 2018479894, 2018448556, 2018448116, 2018447596, 2018447187.
Wszystkie powyższe zakłady dotyczą tego samego zdarzenia, mianowicie zakwalifikowania się Reprezentacji Polski w piłce nożnej do turnieju Mistrzostw Świata w Katarze, które odbędą się w 2022 roku. Na zakładach widnieje jedynie zapis: Spotkanie: Mistrzostwa Świata 2022, Zakład: Kwalifikacja do finałów – Polska.
Reprezentacja Polski po zwycięstwie nad Szwecją w turnieju barażowym uzyskała kwalifikacje do finałowego turnieju Mistrzostw Świata w Katarze 2022.

Poniżej link do oficjalnej strony rozgrywek FIFA z potwierdzeniem wyniku i kwalifikacji Reprezentacji Polski do mundialu:

https://www.fifa.com/tournaments/mens/worldcup/qatar2022/news/poland-and-portugal-reach-fifa-world-cup-qatar

Mimo to po złożeniu reklamacji z prośbą o poprawne rozliczenie zakładów zgodne z wynikiem Betters nie zmieniło rozliczenia a w odpowiedzi na reklamacje Betters argumentuje swoją decyzje, że w związku z tym że Polska rozegrała tylko jeden mecz (ze Szwecją) a nie dwa (z Rosją i Szwecją) zakład został anulowany.

Otóż, nie mogę się z tym zgodzić, gdyż przedmiotem mojego zakładu nie był mecz Polski z Rosją, który się nie odbył, lecz zakład na kwalifikacje Polski do finałów. We wszystkich sześciu zakładach które postawiłem nie było jakichkolwiek informacji z ilu spotkań ma się składać zakład aby był ważny, lecz jedynie informacja, że Polska uzyska kwalifikacje do finałów. Potwierdzają to także screeny zarówno z oferty zakładów a także bezpośrednio z zawartych kuponów, gdzie widnieje jedynie zapis „Mistrzostwa Świata 2022 – Kwalifikacja do finałów: Polska”. Niestety z powodu braku możliwości dołączenia załączników nie jestem w stanie ich tutaj przedstawić, ale mimo to jestem w ich posiadaniu i zostały one przedstawione również bukmacherowi.
A zatem przedmiotem zakładu była kwalifikacja Polski do finałów Mistrzostw Świata 2022, bez jakiegokolwiek wymogu ilości rozegranych spotkań, dlatego argumentacja, że Polsce wystarczyło jedno zwycięstwo jest tutaj zupełnie bez znaczenia. Reprezentacja Polski aby uzyskać kwalifikacje do finałów wciąż musiała wygrać mecz ze Szwecją, więc nawet wtedy zakład wciąż nie był rozstrzygnięty, a ostatecznym wynikiem rozstrzygnięcia zakładu był wynik meczu Polski ze Szwecją, który Polska ostatecznie wygrała.

W swojej odpowiedzi na reklamacje bukmacher wspomina także o wysokości kursu 3,50, po jakim zakłady zostały przez niego przyjęte sugerując że był to niewłaściwy kurs, ze względu na wykluczenie Rosji i powołuje się na punkt z regulaminu § 29. ust . 1 pkt h Regulaminu zakładów wzajemnych „Zakłady zostają zwrócone w stawce, jeżeli: przy wprowadzaniu lub określaniu kursów dla oferowanych zdarzeń powstały oczywiste błędy, a których oczywistość wystąpienia można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość (np. omyłkowa zmiana kursu lub ewidentny błąd przy wprowadzaniu kursów do oferty zdarzeń).

Otóż drogi bukmacherze, pragnę zauważyć, że samo wykluczenie Rosji wcale nie musiało oznaczać bezpośredniego awansu dla Polski a poza tym nie oznaczało finalnego awansu na Polski na mundial (co było przedmiotem mojego zakładu), bo Polska wciąż musiała wygrać mecz ze Szwecją. Poza tym zakład był postawiony przed oficjalną informacją o awansie Polski do finałowego meczu barażowego ze Szwecją, więc kurs 3,50 w momencie postawienia zakładu był właściwy dla typowanego zdarzenia i wówczas adekwatny do aktualnej sytuacji, gdyż nie było wtedy jakiejkolwiek gwarancji że Polska uzyska bezpośredni awans do finałowego meczu barażowego, dlatego § 29. ust . 1 pkt h Regulaminu zakładów wzajemnych „Zakłady zostają zwrócone w stawce, jeżeli: przy wprowadzaniu lub określaniu kursów dla oferowanych zdarzeń powstały oczywiste błędy, a których oczywistość wystąpienia można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość (np. omyłkowa zmiana kursu lub ewidentny błąd przy wprowadzaniu kursów do oferty zdarzeń).” nie znajduje tutaj uzasadnienia.

Data postawienia zakładów: 28.02.2022

Data ogłoszenia oficjalnej informacji o awansie Polski do finałowego meczu barażowego: 08.03.2022 – jako potwierdzenie poniżej link do oficjalnej strony rozgrywek FIFA z widoczną datą publikacji: Tuesday, 8 March 2022, 18:15 (local time)
https://www.fifa.com/tournaments/mens/worldcup/qatar2022/media-releases/decisions-taken-concerning-fifa-world-cup-qatar-2022-tm-qualifiers

Jako ciekawostka dodam tylko informacje, że identyczne zakłady, czyli na to samo zdarzenie – awans Polski na mundial zawarłem tego samego dnia, po takim samym kursie 3,50 u dwóch innych bukmacherów – Totolotek oraz Betcris, i u obu z nich nie miałem jakichkolwiek problemów z rozliczeniem tych zakładów zgodnie z wynikiem jako wygrane i wypłatą wygranych. Bukmacher Betcris (lustrzany względem bukmachera Betters – ten sam layout zapisy zdarzeń w ofercie i zbliżone kursy) przyjął identyczny zakład i co więcej również w swoim regulaminie posiada wspomniany wyżej ten sam punkt dotyczący zwrotów, ale jak widać po rozliczeniu identycznego kuponu jako wygrany, bukmacher Betcris nie znalazł dla tego punktu zastosowania, dlatego tym bardziej skandaliczne jest zachowanie bukmachera Betters, który nie chce rozliczyć odpowiednio moich zakładów przez co czuje się oszukany.

W związku z powyższymi informacjami proszę o pomoc w celu skorygowania rozliczenia moich zakładów na rozliczenie zgodne z wynikiem, czyli jako wygrane.

Chcesz dodać własny problem z tym bukmacherem?

Dodaj problem