Grzegorz
user avatar
Betcris
Rozpatrzony negatywnie

Betcris – Anulowanie zakładu postawionego po kursie rynkowym

Witam, piszę do Państwa w sprawie zakładu dotyczącego meczu Jastrzębski Węgiel – Lube Civitanova w siatkarskiej Lidze Mistrzów z dnia 16.03.2022. Postawiłem zakład 14.03.2022 o godzinie 08:04 na to, że Jastrzębski wygra ten mecz po kursie 12.00. Bukmacherzy mieli problem z dokładnym określeniem szans polskiej drużyny i np STS podbijał kurs z 1.95 kolejno do 4.90 -> 5.35 -> 5.85 -> 7.15 -> 8.35 -> 10.50 -> 11.25 -> 12.00 -> 13.50 -> 15.50 -> 16.25 -> 15.75 co można zweryfikować na wielu porównywarkach kursów. Jak widać nie była to zmiana dotycząca błędu kursowego, a po prostu w tym momencie tak kształtowały się kursy na rynku. Kolejne przykłady to kursy 9.00 w Totolotku i Superbecie – kurs 12.00. Te firmy poważnie potraktowały swoich klientów normalnie rozliczając kupony po kursie zagrania, co jestem w stanie udowodnić. Również firmy światowe miały kursy na to zdarzenie na podobnym poziomie. 888 sport miał 13, betsson nawet 20. Tymczasem Betcris postanowił anulować ten kupon bez powodu tłumacząc się punktem z ich regulaminu:

„Z powodu wystąpienia błędnego określenia kursów w zdarzeniu zawartym na kuponie, zgodnie z regulaminem zakładów wzajemnych §29, punkt 1, podpunkt h, zakład 2049340897 został unieważniony.

Treść punktu regulaminu dostępna jest na stronie https://www.betcris.pl/regulaminy# i została przez Pana zaakceptowana w momencie zakładania konta gracza:

„h) przy wprowadzaniu lub określaniu kursów dla oferowanych zdarzeń powstały oczywiste błędy, a których oczywistość wystąpienia można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość (np. omyłkowa zmiana kursu lub ewidentny błąd przy wprowadzaniu kursów do oferty zdarzeń).”

W wymienionych przypadkach przyjmuje się, że Zakład był mylący, a więc zawarty niezgodnie z Regulaminem i dlatego Spółka zwróciła wpłacone stawki.”

W mojej ocenie punkt ten nie ma zastosowania, ponieważ kurs był rynkowo prawidłowy. Gdyby zaakceptować takie zachowanie bukmachera gracz musiałby się godzić na kasowanie wszystkich zakładów, w których kurs zmienił się na niekorzyść bukmachera. Kurs na Jastrzębski nie wynikał z błędu bukmachera lub odwróconych kursów, a z oceny szans zdarzenia w danym momencie przez rynek bukmacherski. Dodatkowo w swojej reklamacji w firmie Betcris zaznaczyłem, że jeśli rozpatrzą ją negatywnie to zgłoszę się m.in. do Państwa o pomoc nagłaśniając sposób podejścia bukmachera (debiut roku? ). W odpowiedzi otrzymałem całkiem ciekawą wstawkę podsumowującą odpowiedź na reklamację:

„Jednocześnie informujemy iż związku z groźbami kierowanymi pod adresem Spółki, w przypadku komentarzy naruszających dobre imię firmy, podejmiemy wobec Pana kroki prawne mające na celu ochronę wizerunku Spółki.”

Uważam takie stwierdzenie skierowane w stronę klienta za niedopuszczalne, a naruszenie dobrego imienia firmy może wynikać wyłącznie z działań samej firmy, a nie z mojego opisu sytuacji.

Chcesz dodać własny problem z tym bukmacherem?

Dodaj problem