Tenis w zakładach bukmacherskich. Jak obstawiać tenis?

Tenis ziemny jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Zawodnicy z absolutnego topu należą do najlepiej opłacanych sportowców. Zarabiają nie tylko na korcie, ale również za sprawą lukratywnych kontraktów reklamowych z najbardziej prestiżowymi markami. Turnieje z cyklów ATP i WTA rozgrywane są praktycznie przez cały rok i gromadzą przed telewizorami miliony spragnionych sportowych wrażeń widzów. Dlatego też tenis w zakładach bukmacherskich cieszy się dużym zainteresowaniem wśród typerów.

Jeśli chcesz się zainteresować tą dyscypliną pod kątem typerskim i chcesz dowiedzieć się jak obstawiać tenis ziemny, to trafiłeś w dobre miejsce. Nasz przewodnik dla obstawiających wprowadzi Cię w tajniki obstawiania tego sportu.

tenis w zakładach bukmacherskich

Tenis zakłady. Rodzaje rynków bukmacherskich

W ofercie rynków na tenis zakłady są reguły znacznie bardziej ograniczone niż w przypadku piłki nożnej. Mimo tego, dostępnych typów zakładów na tenis na stronach legalnych bukmacherów w Polsce nie brakuje. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich. 

Tenis – zakłady na zwycięzcę meczu

Najbardziej klasyczny rodzaj zakładu bukmacherskiego, jaki można sobie wyobrazić. Gracz ma za zadanie prawidłowo wytypować zwycięzcę danego spotkania. Zakłady tego typu dostępne są do obstawiania zarówno w formie przedmeczowej, jak i na żywo.

Zakład na zwycięzcę 1. seta

Kolejny zakład na zwycięzcę, tym razem ograniczony do 1. seta spotkania. Z reguły zakłady tego typu mają nieco wyższe kursy niż w przypadku klasycznego 1X2. W przypadku zakładów live, zyskujemy również możliwość obstawiania wyników każdego kolejnego seta.

Zakład na liczbę gemów (under/over)

W przypadku tego zakładu na tenis gracz ma za zadanie prawidłowo wytypować liczbę gemów w całym spotkaniu lub tylko w wybranych setach, w formie poniżej lub powyżej. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla zakładów na zwycięzcę.

Zakład na liczbę setów (under/over)

Kolejna wariacja na temat zakładów under/over. Gracz ma za zadanie wytypować, ile setów potrwa dane spotkanie, obstawiając poniżej lub powyżej. W zależności od tego czy spotkanie rozgrywane jest do dwóch czy do trzech wygranych setów, liczba dostępnych opcji może się różnić.

Handicap na gemy

Jeszcze jeden typ zakładów na gemy dostępny u bukmacherów. Celem gracza jest prawidłowo wytypować o ile gemów więcej od swojego rywala wygra dany zawodnik w całym spotkaniu lub w pojedynczym secie.

Dokładna liczba setów

Jeszcze jeden zakład na sety. W zależności od formatu, spotkanie może trwać od dwóch do nawet pięciu setów. Rynek ten często wyróżnia się atrakcyjnymi kursami, jednak bywa jednocześnie trudny do wytypowania.

Spotkanie/liczba setów

Zakład łączony, w którym gracz musi prawidłowo wytypować nie tylko zwycięzcę spotkania, ale również liczbę setów, które zostaną rozegrane w meczu w formie under/over. Co dość oczywiste, kursy na ten rynek są bardziej atrakcyjne niż każdy z tych rynków obstawiany osobno.

Dokładny wynik w setach

W przypadku obstawiania dokładnego wyniku meczu, mamy do wyboru kilka opcji, w tym 2:0, 2:1, 0:2, 1:2 lub 3:0, 3:1, 3:2, 0:3, 1:3, 2:3, w zależności od tego w jakim formacie rozgrywany jest dany mecz. Rynek ten może okazać się bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznego zakładu na 1X2.

Czy będzie tie-break?

Tie break to ostatni gem zarządzany w przypadku wyniku remisowego na koniec seta. Występuje w tenisie dość często, nawet gdy grają zawodnicy, których w rankingach dzieli przepaść. Rynek ten możemy obstawiać zarówno w formie przedmeczowej, jak poprzez obstawianie na żywo, jednak na nieco różniących się od siebie zasadach. Obstawiając tenis zakłady pre-match obejmują całe spotkanie, a live poszczególne sety.

Liczba gemów parzysta/nieparzysta

Z reguły obstawianie tego typu zakładów to prawdziwa loteria. Gracz ma za zadanie obstawić czy w danym meczu lub secie padnie parzysta, czy też nieparzysta liczba gemów. Nie jest to jednak zadanie proste, a szanse na wystąpienie jednego lub drugiego rezultatu w formie dwudrogowej na ogół wynoszą 50-50.

Zakłady terminowe

Bardzo ciekawą opcją na obstawianie tenisa w zakładach bukmacherskich są zakłady terminowe. Zadaniem gracza jest prawidłowe wytypowanie zwycięzcy całego turnieju. Kursy na zwycięstwo danego zawodnika lub zawodniczki, nawet najwyżej notowanych, są z reguły atrakcyjne. Mogą przynieść wymierne korzyści finansowe graczom, którzy są wystarczająco cierpliwi, by czekać na ostateczne rozstrzygnięcia w turnieju.

tenis zaklady

Tenis w zakładach bukmacherskich. Jak obstawiać tenis?

Jak obstawiać tenis, żeby wygrać? To pytanie zadają sobie nie tylko początkujący typerzy, ale również gracze, którzy mają za sobą setki i tysiące obstawionych zakładów. Chociaż nie istnieje jedna skuteczna strategia gwarantująca sukces w tej dziedzinie, postanowiliśmy zasięgnąć porad doświadczonych typerów i zawrzeć je w tych kilku punktach. Wskazówki te nie zapewnią Ci 100% skuteczności, jednak z pewnością zwiększą Twoje szanse na wysokie wygrane.

Nie ograniczaj się do jednego bukmachera

Jeśli chcesz na poważnie zająć się zakładami bukmacherskimi i typowaniem dowolnej dyscypliny sportowej, to istotne jest, aby posiadać konta u możliwie jak największej liczby bukmacherów. Dzięki temu nie tylko zyskasz dostęp do ofert powitalnych każdego z nich, ale również będziesz mógł wybierać najbardziej atrakcyjne kursy dostępne na dane spotkanie.

Daje to w niektórych przypadkach możliwość gry na arbitraż, jeśli poszczególni bukmacherzy będą mieli różnych faworytów do wygrania danego spotkania. Pamiętaj, że sama rejestracja konta nic nie kosztuje, a korzyści z tego płynące mogą okazać się bardzo duże. Na pytanie, gdzie najlepiej obstawiać tenis odpowiadamy, że u dowolnego legalnego bukmachera, a najlepiej u każdego z nich.

Weź pod uwagę value zakładu

O sprawdzaniu wartości valuebet wspominaliśmy już wielokrotnie w naszych innych poradnikach. Mimo to, po raz kolejny przypominam, że warto obstawiać wyłącznie zakłady mające odpowiednie value., Czyli te, których obstawianie może rzeczywiście przynieść nam korzyści. Dlatego też nie skupiaj się na samej wysokości kursów, a sam próbuj szacować rzeczywiste szanse każdego z zawodników. Wybieraj te opcje, przy których może okazać się to rzeczywiście opłacalne.

Znajdź swoje specjalizacje

Każdego roku w świecie tenisa rozgrywane są setki turniejów i tysiące spotkań. Dobrym pomysłem na obstawianie tenisa jest wyspecjalizowanie się w tym co najbardziej Ci odpowiada. Dlatego też zamiast na chybił trafił typować kolejne wyniki spotkań, warto skupić swoją uwagę wokół tenisa męskiego lub kobiecego, turniejów wielkoszlemowych lub wydarzeń niższych rangą, meczów singlowych lub deblowych.

To samo tyczy się poszczególnych rynków. Wyspecjalizuj się w obstawianiu niektórych z nich, np. w liczbie zdobywanych w meczu gemów lub setów. Ograniczenie liczby opcji wbrew pozorom może zwiększyć Twoje szanse na wygraną.

Nie typuj wyłącznie faworytów

Co prawda od lat w singlowych turniejach męskich triumfują praktycznie wyłącznie trzej zawodnicy, tj. Novak Djoković, Rafael Nadal i Roger Federer, to jednak prawdziwe zyski z obstawiania tenisa czerpie się z zakładów na niespodzianki. Należy więc trzymać rękę na pulsie i analizować aktualną formę poszczególnych zawodników.

Praktycznie w każdym dużym turnieju mężczyzn i kobiet zdarza się, że zawodnicy i zawodniczki rozstawieni wysoko, żegnają się z imprezą na jednym z pierwszych szczebli turniejowej drabinki, ulegając tenisistom i tenisistkom dopiero pukającym do światowej czołówki. Jak obstawiać tenis w takim przypadku? Warto dokładnie analizować formę obydwu uczestników interesującego nas spotkania, najlepiej o całe miesiące do tyłu. W ten sposób mamy szansę znaleźć prawdziwe kursowe perełki, które zapewnią nam wysokie zyski.

Weź pod uwagę styl gry obstawianych zawodników

Kolejna ważna porada. Każdy znawca tenisa powinien posiadać wiedzę na temat stylu gry obstawianych przez siebie tenisistów. Warto dowiedzieć się czy dany zawodnik/zawodniczka wyróżnia się mocnym serwisem, wysoką skutecznością serwisu, czy ma lepszy bekhend czy forhend, czy gra na linii, czy raczej podbiega pod siatkę, a nawet czy jest prawo czy leworęczny.

Wbrew pozorom uzyskanie tych informacji nie wymaga w obecnych czasach spędzania godzin przed telewizorem na śledzeniu przebiegu całego turnieju. Wystarczy wejść na jedną z platform streamingowych, typu YouTube i wyszukać skróty spotkań interesujących nas graczy. Wiedza ta może okazać się bardzo przydatna w tym jak obstawiać tenis. Dzięki niej będziemy w stanie w dużej mierze przewidzieć jak dany zawodnik spisywał się będzie na określonej nawierzchni.

Uwzględnij umiejętności serwisowe i returnowe zawodników

Ta rada to niejako rozwinięcie poprzedniego punktu. Wiedza na temat umiejętności serwisu i returnu u poszczególnych zawodników może okazać się bardzo ważna, szczególnie jeśli obstawiamy tenis na żywo. W tenisowej czołówce zawsze było miejsce dla zawodników o potężnym podaniu. Z reguły są to tenisiści i tenisistki o wyjątkowych warunkach fizycznych, tacy jak Serena Williams czy John Isner. Mają oni bardzo wysoki wskaźnik asów i na ogół wygrywają gemy, w których podanie jest po ich stronie.

Z drugiej strony, mamy zawodników o wybitnych umiejętnościach returnowych. Wśród nich wyróżniają się Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djoković czy Garbine Muguruza i Caroline Wozniacki. W ich przypadku warto z pewnością obstawiać możliwość, że zdołają przełamać swoich rywali z kortu.

Weź pod uwagę historię bezpośrednich spotkań

Przed obstawianiem tenisa, warto poświęcić chwilę, by sprawdzić czy uczestnicy interesującego nas meczu nie mierzyli się już w przeszłości. Bilans bezpośrednich spotkań obydwu zawodników może nam bardzo wiele powiedzieć o możliwym przebiegu ich kolejnego spotkania. Nie skupiaj się wyłącznie na samym rezultacie ich rywalizacji. Sprawdź, na jakiego typu nawierzchni wygrywał dany zawodnik lub zawodniczka, gdyż może to mieć decydujące znaczenie. Ta porada jak obstawiać tenis jest nieraz kluczowa w stawianiu wygranych kuponów.

Weź pod uwagę nawierzchnię kortu i typ obiektu

Wracając do tematu nawierzchni, w tenisie ma ona kluczowe znaczenie. Przykładowo, Rafael Nadal to prawdziwy król gry na „mączce”, ze względu na doskonałą kondycję i szybkość. Na tego typu nawierzchni z reguły słabo radzą sobie gracze dysponujący mocnym serwisem, gdyż ich największy atut zostaje zneutralizowany. Po odbiciu piłka najzwyczajniej spowalnia. Wymiany są przez to dłuższe, co jest sporym handicapem dla graczy o wysokiej wydolności, takich jak Nadal, czy inni gracze z Hiszpanii i Ameryki Południowej.

Z kolei korty trawiaste to królestwo tenisistów słynących z mocnego serwu i preferujących klasyczną, choć nieco trącącą myszką taktykę „serve-and-volley”. Piłka na kortach trawiastych odbija się szybko i nisko, przez co wymiany nie są z reguły długie. Najbardziej znanym turniejem na kortach trawiastych jest oczywiście Wimbledon. Zawodnikami osiągającymi tam w ostatnich latach największe sukcesy są Roger Federer i Novak Djoković.

Ostatnim typem nawierzchni tenisowych są korty twarde. Są one od lat obecne na dwóch pozostałych turniejach Wielkiego Szlema, a więc US Open i Australian Open. Piłka odbija się na nich szybciej niż przypadku kortów ceglastych, jednak wolniej niż w przypadku trawiastych. Ze względu na równość tej nawierzchni, odbicia są również znacznie bardziej przewidywalne niż w przypadku dwóch wcześniej wymienionych typów kortów.

Warto zauważyć, że w halach mecze rozgrywane są wyłącznie na kortach twardych, stąd zawodnicy tacy jak Nadal nie osiągają na nich najlepszych rezultatów. W zawodach halowych, ze względu na bardzo neutralne środowisko i brak wpływu warunków atmosferycznych świetnie radzą sobie z reguły zawodnicy o bardzo mocnym serwisie. Dzięki tej wiedzy obstawianie tenisa powinno być łatwiejsze, a pytanie jak obstawiać tenisa powoli znika z horyzontu.

Obstawianie tenisa – prowadź bilans obstawionych przez siebie zakładów

Kolejny bardzo ważna rada na obstawianie tenisa, szczególnie dla graczy, którzy mają ambicje, by czerpać z zakładów bukmacherskich maksymalne profity. Kluczowe w tym wypadku będzie nauczenie się jak skutecznie zarządzać swoim budżetem.

W tym celu polecam założyć sobie zeszyt lub stworzyć plik w arkuszu kalkulacyjnym, w którym będziesz prowadził bilans zysków i strat z obstawianych przez siebie zakładów. Opisuj w nim nie tylko wygrane i przegrane kupony, ale również poszczególne spotkania (trafione i nietrafione), a także informacje dodatkowe na temat każdego z obstawianych meczy. Jeśli będziesz konsekwentny, z czasem wejdziesz w posiadanie prawdziwego kompendium wiedzy na temat tenisa. Może ono okazać się Twoim olbrzymim atutem przy obstawianiu kolejnych zakładów.

obstawianie tenisa

Zakłady na tenis. Czy warto obstawiać?

Tenis w zakładach bukmacherskich z pewnością nie należy do najtrudniejszych dyscyplin do obstawiania, tym bardziej, że większość zakładów z nim związanych jest dwudrogowa. Niemniej, naprawdę duże pieniądze mogą zarobić na nim przede wszystkim fani typowania, którzy ekscytują się tym sportem na co dzień i posiadają sporą wiedzę na temat najdrobniejszych niuansów. Mimo to, obstawianie tenisa, mogą z czystym sumieniem polecić wszystkim typerom. Tym bardziej, że jest to wyjątkowo efektowna i emocjonująca dyscyplina, szczególnie jeśli lubimy zakłady bukmacherskie na żywo.

Jednocześnie, polecam uzbroić się w dobre źródło statystyk, które zagwarantuje nam dostęp do szczegółowych danych oraz konto u solidnego buka, najlepiej z opcją streamingu na żywo. W ten sposób zmaksymalizujesz swoje szanse na zysk w nierównej walce z bukiem, a obstawianie tenisa stanie się choć trochę łatwiejsze. Ostatecznie tego jak obstawiać tenis dowiesz się wraz z doświadczeniem typerskim.