Bukmacherzy z cashout

Gracze obstawiający u bukmacherów stacjonarnych znają dobrze model systemowy – stawiamy na wiele wydarzeń, a jeżeli część z nich nie “wejdzie” – zostaje nam nagroda pocieszenia. Taki system nie jest zatem łatwy, ze względów ustawowych, do zastosowania w zakładach wzajemnych online. Dlatego legalni bukmacherzy internetowi wprowadzili opcję cashout. 

Cashout a cashback

Co to jest cashout? Jak działa cashout? Gdzie znaleźć opcję “zamknij zakład”? Na początku musimy podkreślić, bo początkujący gracze często mylą dwa, bardzo podobne w brzmieniu pojęcia: cashout to nie jest to samo, co cashback.

Cashback to zwrot części wpłaconej kwoty / postawionego zakładu na konto bonusowe. Z reguły stosowany jest przy promocjach polegających na złożeniu depozytu, tak więc gracz musi najpierw zainwestować u danego bukmachera, zanim skorzysta z tej opcji.

Bukmacherzy z cashout

Czym jest cashout?

Cashout (cash-out, cash out, opcja zamknij zakład) to rodzaj opcji, która pozwala wycofać się z zakładu i odzyskać część postawionej kwoty, a czasami zainkasować niewielki profit. Cashout u bukmacherów to także po prostu możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu, przy zachowaniu części środków. Jest to więc iloczyn kursu określonego przez zakłady bukmacherskie, wniesionej stawki oraz współczynnika. To właśnie ten współczynnik decyduje o tym, czy dany bukmacher oferuje atrakcyjny, czy mniej atrakcyjny cashout. 

Jak działa opcja zamknij zakład?

Cash out najczęściej dotyczy tzw. akumulatorów, czyli zakładów akumulowanych, w których obstawiamy wiele wydarzeń za jedną stawkę. Zakład mnożony jest przez akumulowany kurs tych wydarzeń, jeżeli więc obstawimy np:

 • Warta Poznań – Radomiak Radom 1 po kursie 2,55
 • Legia Warszawa – Lech Poznań X2 po kursie 5,65
 • Manchester United – Liverpool 1 po kursie 2,90
 • Real Madryt – Alaves 1 po kursie 1,50
 • Slavia Praga – Sparta Praga 1X po kursie 1,65

To przy stawce 20 zł mamy możliwość wygrania nawet ponad 2000 zł. Jednak w momencie, kiedy część z tych wydarzeń okaże się wytypowana poprawnie, możemy zacząć drżeć o swoje wybory (np. jeżeli w meczu o wyższym ryzyku pomyłki ze składu faworyta wypadnie kluczowy zawodnik).

Bukmacher w tym momencie bardzo często zaoferuje nam właśnie cashout, czyli możliwość wycofania się z pozostałych do rozegrania wydarzeń przy zachowaniu części wygranej. Ujmując rzecz najprościej jak się da: zamykamy zakład i porzucamy marzenia o wielkiej wygranej, zadowalając się mniejszym łupem. 

Cashout zakłady

Od czego zależy wyskość cashoutu?

Proponowana przez operatorów kwota cashout uzależniona jest od takich składowych, jak:

 • stawka naszego kuponu,
 • wygrana,
 • kursy poprawnie przewidzianych zdarzeń,
 • kursy wydarzeń, które pozostały do rozstrzygnięcia,
 • aktualne kursy, czyli kursy live,
 • liczba obstawionych zdarzeń na naszym kuponie.

Im szybciej zdecydujemy się na zamknięcie naszego kuponu, tym mniejsza kwota będzie do “odzyskania”. Najczęściej, kiedy już mamy tę opcję włączoną, otrzymamy kwotę mniejszą, niż gdybyśmy postawili ją w obecnej chwili na te wydarzenia w akumulatorze. Jeśli chodzi o zakłady na żywo, często kwota do wycofania jest mniejsza niż stawka, którą zainwestowaliśmy w kupon. 

Bukmacherzy z cashout

Jacy są bukmacherzy z cashout? Prawie wszystkie uznane firmy bukmacherskie działające na terytorium Polski posiadają opcję cashoutu. Bardzo często jednak udostępnienie opcji zamknij wcześniej zakład zależy od woli bukmachera. Warunkiem podstawowym jest to, że na kuponie nie może być żadnego przegranego zdarzenia. U niektórych bukmacherów, którzy oferują opcję cashout wyłącznie na akumulatory, musi być także jedno wygrane zdarzenie. Inne wymagania zależą od danego bukmachera z cashout, dlatego warto przeczytać zawsze regulamin opcji “zamknij zakład”. Oto najważniejsze zapisy, które warto znać, jeśli chodzi o cashout u polskich bukmacherów:

 • Betclic cashout możliwy także wtedy, gdy jego kwota jest niższa od stawki kuponu;
 • forBET cashout dostępny jest tylko w aplikacji mobilnej i na stronie mobilnej;
 • STS cashout nie działa w promocji bezpieczny zakład i w systemie Maxikombi;
 • eWinner cashout nie kwalifikuje się kuponów zagranych z salda konta bonusowego;
 • Early cashout Fortuna daje możliwość zamykania zakładów, gdy kurs zdarzenia zmienia się na niekorzyść gracza.

Jaki rodzaj kuponów i zakładów umożliwia skorzystanie z opcji wcześniejszego zamknięcia kuponu? Oto zestawienie bukmacherów:

Zakłady bukmacherskieRodzaj zakładówCashout
Betclicsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Etotosingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
forBETsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotylko aplikacja mobilna i strona mobilna
Fortunatylko akumulowane, przedmeczowe i na żywotak
LV Betsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Pzbuksingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
STSsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
TOTALbetsingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Totoloteksingle, akumulowane, przedmeczowe, na żywotak
Cash out w zakładach bukmacherskich – warunki

Cash out niższy lub wyższy niż stawka

Teoria na temat opcji “zamknij zakład” i rozeznanie, którzy bukmacherzy oferują cashout, za nami. Teraz czas na praktykę. Poniżej przedstawiamy dwa przykłady: cashoutu niższego niż stawka oraz cashoutu wyższego niż stawka. Wzięliśmy pod lupę jednego z popularniejszych bukmacherów, czyli Fortunę, i jego opcję “early cash out”.

Cash out niższy niż włożona stawka

 • Gracz obstawia zakład live na mecz hokeja Polska-Niderlandy w ramach kwalifikacji IO. 
 • Zawiera zakład w drugiej tercji, przy stanie 6:0 i typuje, że w meczu padnie mniej niż 10,5 gola. 
 • Kurs bukmachera w momencie zawarcia zakładu wynosi 1,78. 
 • Stawka klienta to 100 zł, ale po odjęciu podatku od gier hazardowych, tak naprawdę obstawia za 88 zł. Ewentualna wygrana wynosi 156,64 zł.
 • Pod koniec drugiej tercji przy stanie 7:0 gracz otrzymuje możliwość skorzystania z opcji early cash-out. 
 • Propozycja wypłaty w opcji early cash-out wynosi 79,92 zł.
 • Gracz decyduje się zamknąć zakład na kwotę zaproponowaną przez Fortunę. Wypłaca 79,72 zł, minimalizując tym samym kwotę ewentualnej przegranej. 

Cashout wyższy niż włożona stawka

 • Gracz typuje mecz hokeja Polska-Niderlandy w ramach kwalifikacji IO. 
 • Zawiera zakład w trakcie przerwy po pierwszej tercji, przy stanie 3:0 i typuje, że w meczu padnie więcej niż 8,5 gola. Kurs w momencie zawarcia zakładu wynosi 2,3. 
 • Stawka klienta to 100 zł, czyli po odjęciu podatku 88 zł. Ewentualna wygrana wyniesie 202,40 zł.
 • W trzeciej tercji przy stanie 7:0 klient otrzymuje możliwość skorzystania z z opcji early cash-out.
 • Propozycja wypłaty w opcji early cash-out wynosi 138,44 zł.
 • Gracz decyduje się zamknąć zakład i wypłacić wygraną.
Cashout warunki

Plusy i minusy

Jakie są zalety cashoutu? Zachowujemy część środków. Możemy je bowiem reinwestować nawet w to samo wydarzenie, co do którego mieliśmy wątpliwości, ale już w bardziej bezpiecznej dla nas opcji. W zależności więc od bukmachera, możemy używać cashout również w trakcie trwania danego wydarzenia. Odzyskana kwota będzie wtedy zapewne mniejsza, niż włożona, ale nie będzie stratni w całości.

Jaki są minusy cashoutu? Żadne! Zatem dlaczego bukmacherzy właściwie stosują tę opcję? Cashout pozwala firmom bukmacherskim ograniczać ryzyko. Przy zakładach akumulowanych gracze decydują się skorzystać z opcji cashout, gdy np. poprawnie wytypują pięć z sześciu zakładów. Dzięki takim zapobiegawczym działaniom bukmacher nie musi wypłacać pełnej prawdopodobnej wygranej, więc także oszczędza.